Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Koj знае како оди гласањето.
Ако гласа публика тогаш тој што има најмногу фанови ке победи ,а не најдобриот .
Ако гласаат експерти:
1. Зошто мене не ме викнале :)
2. Kaко добиле дека Снајдер е полош и од Иниеста кога освен голот на финалето направи многу помалку од него ( повеќе беше повреден отколку што играше) .

Нераѕуро да не беше Чави меси ни пола немапе да направи , па така Чави е по заслужен од Меси.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Порано имаше две награди, онаа на Франс Фудбал „Златна Топка“ на која гласаа новинарите, и онаа на ФИФА на која гласаа селекторите и капитените на репрезентациите. Претпоставувам дека е ова некако можеби искомбинирано...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
http://blaugranamk.blogspot.com/2010/11/blog-post_11.html

Гледам дека ме напаѓате за моето мислење па ќе ве замолам да ја прочитате оваа статија и ќе разберете зошто Месси ја заслужува оваа награда..иако е блог на фан на Барселона се е подетално напишано и целиот текст е чиста вистина..јас и порано тврдев дека Месси ја заслужува наградата но со овој текст уште толку стојам на ставот..ако не ве мрзи пристапете и Борјен не трескај глупости дека Чави бил заслужен за успесите на Месси кога сите решавачки натпревари за барселона месси ги реши со неговите квалитети..Чави е компјутер за топки но кога ќе погледниш статистика ќе утврдиш дека Месси имаше дури повеќе асистенции од самиот Чави во дресот на Барселона во календарската 2010...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Нема шанси Меси да ја добие оваа награда од едноставна причина што наградава се доделува за Најдобар фудбалер на Светот(нашава Планета), додека Меси е вонземјанец.:toe:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.411
Поени од реакции
6.549
Член од
29 ноември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
3
Нема шанси Меси да ја добие оваа награда од едноставна причина што наградава се доделува за Најдобар фудбалер на Светот(нашава Планета), додека Меси е вонземјанец.:toe:
Па и Иниеста на изглед е како од друга планета :pipi:

--- надополнето ---

Одкога ти со спортденес линкови? :)
Онака случајно на ФБ видов.. зашто ? да не несмеам нешто :) ??
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Ако ова сезона не му ја зеде Снајдер на Меси/Чави/Иниеста наградата, кој друг ќе му ја земе на овие тројца во наредните 5-6години, посебно на Меси? :)
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.411
Поени од реакции
6.549
Па и Иниеста на изглед е како од друга планета :pipi:

--- надополнето ---


Онака случајно на ФБ видов.. зашто ? да не несмеам нешто :) ??
грешка моја xD
Мислев Син дека го цитирам, он носеше таков аватар, или уште носи :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.049
^ Oдамна го сменив :)
 
Н

'Никола'

Гостин
А не не, овој нема шанса да го сменам, бар не до 28ми декември.
:music3::)

Иначе да влезам во тема, Снајдер мораше да биде во топ 3 за наградата, али јбг друг одлучува. А не знам прееска прочитав некој мислам ваш фан имаше пишано дека Робен бил крив што Снајдер не го номинирале. Зошто?
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.411
Поени од реакции
6.549
:music3::)

Иначе да влезам во тема, Снајдер мораше да биде во топ 3 за наградата, али јбг друг одлучува. А не знам прееска прочитав некој мислам ваш фан имаше пишано дека Робен бил крив што Снајдер не го номинирале. Зошто?
па 2 пати испадна сам со касиљас, можеше да ги реши сите проблеми....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom