Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.439
Поени од реакции
6.658
А коментарот подоле:

Не ја сфатил поентата на авторот :pos:
па тоа е кога се неписмени. Незнаат ни да се ладат кога се на топло. или тоа или толку време го рибаат подот што незнаат како е горе :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Iniesta, Xavi y Messi, finalistas del Balón de Oro

Нишо од снајди а :(
Па и ова не е некое изненадување со оглед дека Снајдер беше најдобар со својата екипа во Европа,Чави и Иниеста беа најдобри со својата репрезентација во СП,а Месси убедливо најдобар играч во светот за оваа календарска година и кога ќе видиш горе долу реален избор е ова на Франс Фудбал..иако можеше Снајдер барем да биди во трите номинирани на местото на Иниеста но сепак овој го постигна решавачкиот гол за Шпанија и исто така изигра феноменална сезона.....а очекувам златната топка да му биде доделена на величенствениот Месси!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Овој пораз беше доказ дека победите против Твенте и Парма беа на среќа бидејки Лацио не е слаба екипа како нив да не ги користи добрите шанси!
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.439
Поени од реакции
6.658
Ја мислам дека ако има срце занети, барем ќе го извади меси од ранецот, ако не друго заради да го видиме на наградите.
нека биде фер, како лусио, он одма го пушти дрогба.....
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.567
Поени од реакции
6.696
Не ми се верува, Снајдер не е мегу првите тројца за Балон Д Ор, Вицесветски Шампион со Холандија, Тројна титула со Интер и секој напревар му беше одличен. Па уште не ми е јасно зашто Месси Чави Иниеста заслужија??? , Ај за шпанциве Светското првенство,, а Месси? Ах,, ке се случи ли нешто добро годинава за нас ???
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Абе ајде бегај,да ти Е... и Иниеста ис ве под список аууу !!! :nerv:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не ми се верува, Снајдер не е мегу првите тројца за Балон Д Ор, Вицесветски Шампион со Холандија, Тројна титула со Интер и секој напревар му беше одличен. Па уште не ми е јасно зашто Месси Чави Иниеста заслужија??? , Ај за шпанциве Светското првенство,, а Месси? Ах,, ке се случи ли нешто добро годинава за нас ???
Другар Месси најповеќе заслужи да биди на ова место каде што е сега...според мене Иниеста не заслужи но ете подруго мислат тие од Франс Фудбал..иначе Месси оваа година беше убедливо најдобриот фудбалер во светот индивидуални и сите статистики и неговите брилијантни игри во дресот на Барселона го докажаа тоа..само поради дебил како Марадона придонесе другите да имаат негативни мислења за Месси кои оваа година постигна анд 60 голови во барселона сите кој од кој решавачки и над 25 асистенции....2010 беше многу подобра сезона за Месси од 2009 каде убедливо ја зеде златната топка е сега видете дали Месси не заслужува да биди во првата тројка..спроед мене ќе биде и криминал ако не му се даде на месси златната топка..!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
Дај бе Нероазуро како Снајдер не заслужи да влезе во конкуренција на топ 3? Индивидуална награда е оној кој има најмногу дриблинзи, голови и асистенции? Што мајка бараат тогаш Иниеста и Чави?
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
А бе се да им е.. на тие што одлучуваат кој да биде во првите 3. Снајдер постигна повеќе голови од иниеста, чави и меси во СП, стигна во финале со својата репрезентација, ако Сп било причината тогаш зошто меси? Ако причината била ЛШ, тогаш кој беше клучниот играч, и убедливо најдобриот за да се освои овој трофеј. Овие очигледно дебилно се понашаа, мамата педерско нивно да им е...!

Ако некој заслужил да ја земе наградата, тоа се Снајдер и Чави(едниот од двајцата).
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Другар Месси најповеќе заслужи да биди на ова место каде што е сега...според мене Иниеста не заслужи но ете подруго мислат тие од Франс Фудбал..иначе Месси оваа година беше убедливо најдобриот фудбалер во светот индивидуални и сите статистики и неговите брилијантни игри во дресот на Барселона го докажаа тоа..само поради дебил како Марадона придонесе другите да имаат негативни мислења за Месси кои оваа година постигна анд 60 голови во барселона сите кој од кој решавачки и над 25 асистенции....2010 беше многу подобра сезона за Месси од 2009 каде убедливо ја зеде златната топка е сега видете дали Месси не заслужува да биди во првата тројка..спроед мене ќе биде и криминал ако не му се даде на месси златната топка..!
Неразуро, Меси си е Меси, ама наградава не е за убав фудбал. Треба да освои нешто со клубот и репрезентацијата на меѓународен план.

Нејсе, тоа што Снајдер со една триплета и едно финале на Светско нема да ја освои не е ништо страшно. Она што е страшно е начинот на кој фудбалерите на Интер се третирани после една историска сезона во која освоија се што е можно. Најпрво Милито не влезе во конкуренција а влегоа играчи на кои не им ги знаеме имињата. А сега Снајдер на сличен начин, нема да влезе во потесната трка, а камо ли да ја освои. Ако се тркаа Чави и Снајдер и едниот победеше со некаква разлика во гласови, ОК, немаше да ни се допадне ама тоа е. Ама вака да избришеш играчи како Снајдер и Милито, кои имаа перфектни сезони, е стварно надвор од здравиот памет. Не знам на кој начин е целата постапка за гласање, ама очигледно е дека гласаат луѓе кои навиваат и во моментов Интер нема многу фанови меѓу гласачите. Една Анкета на форумов на која би гласале и фановите на Милан и Јувентус покрај другите, би дала многу пореални резултати. Дури и од нив голем дел би гласале за Снајдер, убеден сум.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom