Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 август 2007
Мислења
3.528
Поени од реакции
2.419
Морам да го копирам постов од еден на форца интер форумо, се посрав од смеење:

sanchez dancing for mm singing:"dont cha wish your winger was fast like me....don't cha wish your winger was smart like me...don't cha dont cha...don't cha wish palmdev was fly like me....don't cha wish palmdev was cool as me...dont cha dont cha"
 
M

mercenary

Гостин
Ето себичен у ПМ, и сто нека даде, пак ќе го пцујам... црнец...
А Кордоба многу е мал, не се приметува. Нека влезе Ранокија, стуб... барем ќе го плаши Санчез.
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Мислам дека уште имаме шанси за 3 бода. Само мора нешто да се промени Пандев-Бијабијани незнам колку ќе направи разлика оваа измена...
Ето незнам што сакаше да направи кога го изведе корнерот и им даде убава топка за контра ама среќа овие промашиа.
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Kolku sme samo ocajni , si igraat kurot so nas , pa zgora na toa nema ni koj da vleze da promeni nesto ...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.312
Поени од реакции
5.606
Posted by Jnr: Penallty to Udinese?

Posted by Alessandro:
Pandev to Udinese?
Yes please...


:pos:

--- надополнето ---

Морам да го копирам постов од еден на форца интер форумо, се посрав од смеење:

sanchez dancing for mm singing:"dont cha wish your winger was fast like me....don't cha wish your winger was smart like me...don't cha dont cha...don't cha wish palmdev was fly like me....don't cha wish palmdev was cool as me...dont cha dont cha"
:pos::pos:
 

@ki

Whaaaa? :)
Член од
27 декември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
22
Е па сеа незнам што да кажам!!!:nesvest:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.956
Поени од реакции
3.318
Ништо, задоволен сум од играта, али денеска им е денот на Удинезе, се` што шутнаа влезе, среќа немаме, еве кретените дури и жолти картони прават безвезе. Тоа е тоа, сепак тешко гостување е за било кого ова, само да не падне самодовербата, Интер има игра што може да му донесе резултат на другите натпревари.

п.с. Тешко ќе биде на Пандев да се потпираме кога го нема Милито. Јес да и Милито не е нешто подобар ама ај... Морати не мора да го купи Санчез :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Не беа воопшто сконцентрирани денес. И не само денес, последниве неколку натпревари гледам барем по 10 погрешни додавања до најблизок играч. На тренинг утакмица не смеат да се промашат такви додавања, а не против екипа која е убиствена во контра напади како Удинезе(патем не надтрчаа машки, очекував да се далеку поизморени едноставно не знаеш кој играл продолженија пред три дена). Премногу грешки во најбаналниот сегмент од играта, играчите грешат премногу во додавањата. Одбраната стандард лоша, средниот ред не правеше ништо да им помогне... па ќе одам до таму што ќе речам дека и одмогнуваа. Сем излетот на Мота кога падна голот сите останати излети напред беа непотребни, играчите се гушат и не знаат каде да додадат, имаше моменти кога на ист дел од теренот се наоѓаа четири играчи околу Ето, супер тактика на Гвидолин убаво увиде дека ваков интер без Ето е ко риба на суво. Имаше моменти каде на тие 4 противнички играчи, се додаваат уште Станкович и Мота кои пробуваат двојно проигрување со Ето а овој доколку прими топка солира ко да му зависи животот за тоа... а простор каде да се движи нема. Тотално без концепција е играта денес. Најлош на теренот Пандев, не знам што е со Кутињо но мора да се врати побрзо во стартните 11. Денес беше најавен на клупа, сигурно ќе внесеше искра на теренот после оние 2-1 но ете го нема нити на клупата за резерви, стварно не ми е јасно... се надевам не се работи за нова повреда. Можеби подобро е да се игра само со еден шпиц во ликот на Ето и Оби со Кутињо позади него, отколку Пандев кој делува тотално изгубено на терен. Кога топката стигнува до него, дури ако е контранапад пак ќе ја закочи играта со неговата некреативност и мрзеливост. Во Оби барем се гледа борец кој нема да продава топки толку лесно, а Кутињо ќе има повеќе простор за докажување. Очекувам до крај на утакмицата гол на Санчез, едноставно си трчкаат како сакаат во моментов зебриве, никој не маркира, никој не игра фудбал, Интер е разбиен. Честитки за играта на Удинезе
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
абе која игра кој бакрачи
убаво си реков сув без раце ќе го земиме денеска :P
незнам што да коментирам повеќе
можеби ќе викате звучам како 15 годишен али утакмичево очигледно е дека требаше да заврши 1 (пуштено)
и ова го мислев уште пред почетокот на утакмицата,а сеа од како е изгледа и одкако 3 гола им подаривме и 019410429 пати слупнав како коментаторот казжува ГРЕШКА НА СТАНКОВИч , ПАНДЕВ КАСТЕЛАЦИ само сум посигурен и посигурен
имаше премн премн работи кои водат да мислам вака
ДОБРАТА ИГРА НА УДИНЕ само придонесе за никој да не мисли како мене и да тврди дека сме биле надиграни и немало потреба од местење и такви работи...
сеа уште фали 3-2 да заврши утакмицава
за уште по апла да е
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.139
Поени од реакции
15.105
Како рековте, Бјамбјани требаше да биде џокерот од клупа? Ах, златни Обина и Суазо ги имаме/вме ние 5 милиони за овој „играч“ ќе даваме.

Колку имам да пишувам за утакмица...

ЗАЛАДУВАААА ВО МИЛАНО !!!!!!!!!!
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.913
Поени од реакции
34.649
Ja мислам на темава дека никој не рекол дека Бијабијани е џокер на клупата, знам со 4312 се радувавме што конечно добија каков таков џокер на клупа, Пандев ( само и за тоа го бива во моментов, во пакет со Коутињо, во ситуација кога Милито и Ето се у стартен тим.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom