Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.543
^I am just a messenger, don't kill me:toe:
Значи се согласуваш со ( дел од ) моите тврдења, во случај да се согласуваш и со типот што го цитираш ...
Бидејќи ако добро примети, го критикува, освен за делот со Кајт, играч кој беше невозможно да се донесе летоска.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Не Syn, само пренесов нечие мислење. Јас се согласувам само со моето мислење :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.543
Не Syn, само пренесов нечие мислење. Јас се согласувам само со моето мислење :)
Епа дека тоа мислење што ти го пренесе алудираше исто на тренингот, а и на тоа дека Рафа не е магионичар ко Мурињо, човек кој знаел како да се справи со проблемите, а овој пустиов незнае па тонат ли тонат.

А и ако ги земеш сите релевантни медиуми во Италија, оние кои се сметаат како најмеродавни, Рафа таму е направен партали, и он, и неговиот тренинг.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Доов сеа на замисла .... Ако интер случајно го тепа твенте (а не веруем) .... а Тотенхем си тепа ..... Ние сме по дефалт втори ради тоа шо на 4-0 на меаца , им даовме да ни даат 3 гола ? И дерфор , имаат боље гол скор разлика од нас ? рајт ?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Епа дека тоа мислење што ти го пренесе алудираше исто на тренингот, а и на тоа дека Рафа не е магионичар ко Мурињо, човек кој знаел како да се справи со проблемите, а овој пустиов незнае па тонат ли тонат.
Не е лесно да го разбереш текстот. Но, да, имаше дел кај што вика дека не е Магионичар, исто ко што кажав и јас, нема ни среќа како Мурињо :)
Значи и ти се согласуваш со делот кога вика дека играле добро кога сите биле на располагање и дека не е лош тренер, она што ти го правиш последниве две недели? :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.586
Доов сеа на замисла .... Ако интер случајно го тепа твенте (а не веруем) .... а Тотенхем си тепа ..... Ние сме по дефалт втори ради тоа шо на 4-0 на меаца , им даовме да ни даат 3 гола ? И дерфор , имаат боље гол скор разлика од нас ? рајт ?
rajt
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.543
Не е лесно да го разбереш текстот. Но, да, имаше дел кај што вика дека не е Магионичар, исто ко што кажав и јас, нема ни среќа како Мурињо :)
Значи и ти се согласуваш со делот кога вика дека играле добро кога сите биле на располагање и дека не е лош тренер, она што ти го правиш последниве две недели? :)
Бенемата не се праи на тошо со сила жити све и не ми извртувај зборови ...
И самиот се ставаш со муабетов што го постираш у ќоше за играњето добро на старт, бидејќи А.М. ги согазија, Болоња не беше победена, со Рома загубија, со Твенте нерешено ...
Уствари незнам што Ти подразбираш за добро со оглед дека сеуште веруваш во Рафа, се согласувам дека за тренер ко Рафа и тие резултати од старт беа добри, ма и повеќе од добри, истото важи и за играта, 2 гола гости на шампион на Холандија, аплаузи големи за Рафа. :toe:
Него дојде до тоа дереџе ( она на Рафа ) да си речеш па добро играа .... против Удинезе, Каљари, Палермо.

E сеа има еден дел од твојот текст каде се спомињаат повредите и тренинзите, или тоа ти неможеш да го разбереш па сеа ме праиш мене глупиот у ситуацијава ( муабетов ке падне во вода ако гугл транслејтот ти е погрешен ) ...

Нејсе тоа, и да тера типов по твое а уствари и он ги спомнува тренинзите ко причина за повреда бар од твојот превод, кога Syn ке даде линк од Рекалкати, вработен во официјалниот канал на Интер а истиот го цитира Морати, или кога ке ги цитира Газета дело Спорт, најугледен и најчитан спортски весник во Италија, близок до Интер, или Скај Италија, или Медијасет, или кога ке го цитирам и Карганезе дебилот кој ако го нема Јуве у муабетот, знае убаво да размислува ( ко лани кога инсистираше да играат со 4231 систем ), и многу други извори, ок, благе везе неам, ама затоа некој тип од Кориере дела Сера, или Мацола, кој ја прекинал својата фудбалска кариера пред 30 години и толку, прекинал активно да се занимава со фудбал, е тогаш, све е релеватно, све е ок ...

Прашај ги на крај краева '' поупатениве '' чии информации се најздрави од Италија. :wink: Сигурно нема Кориере дела Сера да ти го кажат, мада и они ко што гледам го ругаат Кифла. :smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.543
Фала курцу ...
Ако истераа со 0-0 до кај 70та више и притисокот ке ги јадеше, уз нетрпението од трибини, ке им се плеткаа нозете, поготово на Бијабијани и Пандев.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom