Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Па да Иосоно, ако не се лажам Деко играше и на Федерер против оној црнион циркузант, Монфилс или како и да се викаше, нормално, нигерот ако не се лажам прв пат во својата кариера го победи Федерер ...

Си се заебал , Монфилс го фатив - 18 коефициент хахахах
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
Ja како што разбрав на Федерер си играл, нејсе, еби се ... :)
 
M

mercenary

Гостин
Сега Морати чека Хоџсон да го избркаат од Ливерпул за да го отпушти Бенитез и да го донесе него...
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Мацари ? Со неговиот 343 систем ? Подобро Бенитез да остане отколку Мацари да седне тука. :)
Чекајте сеа, у незавидна ситуација се, Бенитез останува со оноа апла тенка линија на која ке гази за отказ, и нерешено со Киево ке го отпушти, многу многу мизерна ситуација е ова, од една страна го нејкеш у тим од друга сакаш тимот да победува а знаеш дека кифлава не е за Интер.
Па дури и по некоја луда веројатност да влезе у серија на победи, пак, НЕ Е ЗА ИНТЕР, затоа и не треба многу да се размислува за отказ негов, т.е., треба само да се седне утре и да се договори кој ке биде наследник негов и тука да се троши време на мозгање, а отказов за дебеливо да биде у 1 потег, со бајата крофна на која ке има декорација со оние благине минијатури што ги ставаат на нив со зборот '' отказ '' на италијански ...
Jurgen FUCKING Klinsmann..... беше играч кај нас, пред 2 год го водеше Баерн... зашто да не му дадеме шанса, боље тој да го упропасти Интер него крофнаров... Клинсман барем играл во Интер и треба да му се даде шанса.....
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Мене според играта на последните натпревари ми се гледа тоа второто...кога ќе заприметите во последните 5 години ретко кога интер имал три кикса со ред па и да не добие ниту едно дерби и да не постигне барем еден гол во сите дерби натпревари..катастрофа сме!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Jurgen FUCKING Klinsmann..... беше играч кај нас, пред 2 год го водеше Баерн... зашто да не му дадеме шанса, боље тој да го упропасти Интер него крофнаров... Клинсман барем играл во Интер и треба да му се даде шанса.....
:pos:
:zver:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас искрено мислам дури 100% сум сигурен Syn и Штрафценегер да одат да го водат моменталниот состав на Интер ќе имаа подобри резултати досега во првенството од Бенитез..ем немаше да вршат таква зацрпувачка тренинг сесија како крофната туку сигурно ќе ги следеа стапките на Мур..ем сигурно немаа да го пуштат Матераци во првиот состав на дербито а Кордоба десен бек..не правам муабет за Оби што го играше Бенитез во организацијата со санјдер а Дејан класичен деструктивец.....само проблем ќе биде јазикот и колку ќе имаа афторитет над играчите !
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.914
Поени од реакции
8.788
Мене според играта на последните натпревари ми се гледа тоа второто...кога ќе заприметите во последните 5 години ретко кога интер имал три кикса со ред па и да не добие ниту едно дерби и да не постигне барем еден гол во сите дерби натпревари..катастрофа сме!
хахаха далеку сте од темната доба... :)
еве нека потврдат и овие постариве што се за Интер, тогаш бевте многу лоши, сега постои само теорија овој тим каков што е за толку многу брзо време да се уназади, само лошо за оние помладите фанови на Интер кои не се многу навикнати на порази :)

--- надополнето ---

Јас искрено мислам дури 100% сум сигурен Syn и Штрафценегер да одат да го водат моменталниот состав на Интер ќе имаа подобри резултати досега во првенството од Бенитез..ем немаше да вршат таква зацрпувачка тренинг сесија како крофната туку сигурно ќе ги следеа стапките на Мур..ем сигурно немаа да го пуштат Матераци во првиот состав на дербито а Кордоба десен бек..не правам муабет за Оби што го играше Бенитез во организацијата со санјдер а Дејан класичен деструктивец.....само проблем ќе биде јазикот и колку ќе имаа афторитет над играчите !
со нив во пакет како дел од стручниот штаб да си поведат еден општи лекар од државна болница:pos::pos:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
хахаха далеку сте од темната доба... :)
еве нека потврдат и овие постариве што се за Интер, тогаш бевте многу лоши, сега постои само теорија овој тим каков што е за толку многу брзо време да се уназади, само лошо за оние помладите фанови на Интер кои не се многу навикнати на порази :)
Иначе јас си дадов свој аргумент за тоа дали сме блиску или далеку Пупоне...јас навивам за Интер од времето на Роналдо и многу добро се сеќавам на тие лоши денови кога Милан не шлакаа како мали деца а Рекоба и Виери ни беа едниствени светли точки во тимот(гледај аватар)..ди бјаџо (ќелавиот) беше невидена камиказа на теренот..еден натпревар одличен дургите 4 катастрофален.....Коко,Алмеида,Кафон не се трудам да ги споменувам..Кили Гонзалес и Консисао беа добри ..емре беше солиден но не беше за ваков тим како што е Интер..а одбраната ни била отсекогаш добра со матераци-кордоба-канаваро(се менуваа)..јас и не сум премногу навикнат на победи..ако заприметуваш јас можеби заедно со Iosono најмалку се нервираме од овој фан клуб во случај на нерешено и пораз..ама веќе тоа е офф топик....
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
со нив во пакет како дел од стручниот штаб да си поведат еден општи лекар од државна болница:pos::pos:
Јас мислам во стручниот штаб најдобро би биле да се..Syn и Штрафценегер(тренер и помошник тренер)..Кондициски тренер(Кире)..Тренер на голманите(Деко)...заменик помошник тренер(Марли)...и преведувач(Ивица):pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom