Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.044
Абе аватаров на Штрафов.



:pos::pos::pos:

Ова крофнар трејдмарк стана, треба да го патентираме ...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
^ беај бе да не ти кажев :)
Уште лајк ти ставил а не знае што значи :pos:

@Syn, имало кога да игра Сантон ама никогаш не играл десно, т.е. еднаш под водство на Мурињо ми се чини. За тао дека беше грешка тактиката, беше :)
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
^ Значи вчера боље ќе беше играчите да бидат оставени на цедило , значи да немаше тренер боље формација ќе си направеа и боље состав ќе извадеа од овој дебилов со розева кравата . Не премитив , вчера пак ли ја носеше овој розевата кравата и розевата кошула ??? Примети ли некој ??

Инаку вчера Оби со истегнат мускул од втро степен на лева нога , и повторно Милито со истегнат мускул од прв степен на лева нога
 
M

mercenary

Гостин
Крофната е многу лесен за читање,еве го составот што ќе игра против Киево..

- Цезар -
- Занети - Лусио - Кордоба - Киву -
- Станкович - Камбиасо -
- Снајдер -
- Пандев - Милито - Ето -
(ако Милито не се опорави до тогаш - Кутињо - Ето - Пандев)

_______________
Офф топик - Ако има некој Мурињо тука да ми помогне околу менаџер нека пише....
Незнам од кај да ја симнам..еден ми рече од Замунда ама немам акаунт таму а неможам ни да направам..

ДА ЖИВЕЕ КРОФНАТА!
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
Па кој друг тренер да беше моментално ќе играше со тие играчи и со таа формација. :toe:
Лесно е за читање кога немаш играчи на располагање.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.044
Па кој друг тренер да беше моментално ќе играше со тие играчи и со таа формација. :toe:
Лесно е за читање кога немаш играчи на располагање.
Ќе играше со Матераци ко централен и Кордоба ко десен бек ? Нема шанса ...
Матераци е играч кој може да игра во екипа која е шампионска и тоа на мечеви со треторазредни тимови, е тогаш може да стартува или да влага во последни 4 минути од мечот ко што практикуваше и Мур да го става.
Ама од старт во најважниот меч сезонава ? Ма нема шанса, исфрустриранава крофна е единствениот човек на планетава кој е доволно луд така да го започне мечот.
 
M

mercenary

Гостин
Па кој друг тренер да беше моментално ќе играше со тие играчи и со таа формација. :toe:
Лесно е за читање кога немаш играчи на располагање.
Мислиш ако игра со составот што го напишав против Киево така?
Па да,секој тренер веројатно би играл така со овие играчи на располагање..
Ама никој освен него не би играл со играчите што играа против Милан..
И зборот ми е дека сеа се знае со кој состав ќе игра нареден пат..ќе ги увиди грешките од минатата..(со сила некој ќе му ги нацрта,не дека сам ќе се сети..)
И ќе вади добар тим некое време...се додека не дојде некое дерби (Атл М. , Милан etc) и тогаш ќе изненади со некоја тактика/формација/играчи..
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
^^ искоментирав за формацијата што ја прикажа Штрафценегер, а за тоа дека некој друг ќе го играл Матераци како централен, а Кордоба како десен бек, не ни помислив, ретки се тие ретардирани тренери што би се осудиле да го започнат мечот со играч на кој му е поминат векот и тоа против Милан.


бај де веј има некој најдено добра слика за на десктоп од навивачите на Интер од синоќешниот меч, оваа што сте ја поставиле не е со добар квалитет....ако најде некој нека ја постави тука или на пп нека ја прати...данке.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.044
Aaa, ваљда и ја не сум го протолкувал телефонскиов број добро очигледно, нејсе, ке ми треба многу долго време за да му го заборавам дебаклов на крофнава од вчера со стартната формација ...
Инаку Рафа е евидентно дека не учи од сопствените грешки туку ги повтара over and over again, со Атлетико Мадрид тоа ги чинеше и губење на трофејот, сега ги чини цели 6 бода негатива од главниот конкурент за титулата и пораз во меѓусебниот дуел, кааков тежок фејл еј.
4 голови дадоа со Бари а се на се во останатите 11 меча дадоа 9 ако не се лажам, ебате ПРОМЕНАТА на која настојуваше, па со оној Интер од лани, оној '' дефанзивниот '' имаа убедливо најдобар напад ( само на мечевите со Милан и Џенова како гости имаа дадено 9 голови ) а и 10 различни играчи даваа голови, дури и Мунтари даде 1 гол, со Катанија дома, случаен ( нафрлуваше ).

Али довербата очигледно ја има, т.е. и ретко кој клуб сега се одлучува за смена на тренер така да ке мора да с'ркаме до Јануар, кога во случај ситуацијата да е статус кво, за време на паузата, да се доведе нов тренер ...
Еве, и повредиве продолжија, Оби, кој лани имаше 0 мечеви за Интер такоџе со истите проблеми ко и останатите, еве, и вчера на interusrcu такоџе се оставија врз неговиот БЕДЕН тренинг режим, али сега страницата не им се отвара па не можам да го ставам тука цитатот.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.411
Поени од реакции
6.549
дечки абе сликата од утакмицата во четвртокот епска стана :)

п.с. незнам колку сте забележале, ама 15 ноември е, за 15 дена иде Светското, тек таму кој резил ќе падне со крофнарот ако паднеме од интернасионал.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
п.с. незнам колку сте забележале, ама 15 ноември е, за 15 дена иде Светското, тек таму кој резил ќе падне со крофнарот ако паднеме од интернасионал.
За тоа ме заболе, подобро да се самоелиминираат и да се вратат пред некој да се повреди... Не ми значи ништо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom