Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.538
Поени од реакции
14.275
Руни го продолжи договорот со Манчестер денес. :)
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Значи сеа можам да замислам колку е само најдобар во фан клуб Манчестер Ј.

До вчера песни му пишуваа, сеа...

Шамарче...
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Поддршка од мене за IoSono и доведувањето на Суарез,макар играл само во Серија А втора полусезона.
Какво играчиште мајке ми,комплетен е,нема маани.Викендов што пројде здрви добар гол за Ајакс во домашното првенство,од 35 метра кога ја опали,голманот на гостите го прати по кикирики :)

Мада и за Руни сум да дојде,Шрек,Шрек,ама играчиште е,само да е во форма,ако не е,кој кур,го имаме Милито :icon_lol:

Зимава ќе биде преполна со шпекулации,Мунтари одма да се шитка кај и да било заедно со Мансини,на нивно место и играчи плус да се доведат...секако класа играчи како Суарез,Џенас,Бејл,Санчез,Инлер не е класа да го ебам,ама добро би се снашол во Интер....
Море ако успее Морати да го доведе Хамшик запаличу пола града од среќа :pos:

П.С http://www.football-italia.net/oct22i.html
Море, ја запаличу цел! :)
Ај некој нека ми пресмета, колку че не кошта да дојдат Хамшик, овај шо ни спопика тригола, и овај ИоСоно шо го сака од Ајакс???
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Што толку гледате во Хамшик,за тие пари ке донесеме многу подобар играч ако знаеме дека претседатело на Наполи е луд и ке бара најмале 25 милјони !! Ја повеќе од 15 не би давал за Хамшик,турете му пепелот на тој треба да земеме некој подобар ова е ИНТЕР не е селски клуб! Доказ дека сум во право е тоа што ни еден од евроспките супер клубои не го бараат овој играч а вие се палите на него,добар е за во Наполи али за во Интер и плус за толку многу пари ке вреди!
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
100 мил округло !
и да остане фазла за оној Паласио, пошо или татко му е Директор у Интер или девојка му се мува со Бранка, трето нема зошо толку би со сакале :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
M

mercenary

Гостин
Диаби од Арсенал.

Ако не примети,се заебавав. :icon_cool

Не ни требаат нови играчи бе,клупата со Пандев, Милито и Бијамба'ни ни е одлична.:)

Новогодишна елка -
- Eto'o -
- Sneijder - Coutinho -
- Motta - Cambiasso - Stankovic -
- Zanetti - Samuel - Lucio - Maicon -
- Cesar -

Пред некое време ме нервираше ама ако продужи да игра вака,греота ќе биде да го седнат на клупа... :O


 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.044
Eлката нема шанса да се игра :), стандард ке биде формацијата цела сезона, двајца централни позади Снајдер, 2 крила и напаѓач, односно, ке се тера формацијата која освои ЛШ. Елката лани во 2 наврати ја играа, со Џенова гости, кога сите и удрија аплауз, али затоа тежок фејл се покажа со Динамо Киев дома кога едвај нерешено извадија.
 
M

mercenary

Гостин
Нормално дека нема да се мења,ако треба и Орландони ќе го стави како крило само за не ја смени.
Сега се враќа Мота и ќе треба еден од Камби,Мота и Деки* да не игра.
А зашто да не игра? За пропалиците Пандев и Милито да играат(стојат на терен)?
Формацијата е одлична ама ние неаме играчи за таа формација..
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Што се однесува до мене нека не игра еден од деструктивците бидејќи и за таму немаме асолна клупа..а не мислам да се нервирам со Марига или Мунтари на теренот па подобро ќе да е со две крила(по можност кутињо и пандев нека бидат)..а милито тотално ме разочарува оваа година и во моментов како да го губам мислењето за него дека е врвен фудбалер и дека е класа играч..(иако има 31 година и е веќе истрошен фудбалер)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
Море, ја запаличу цел! :)
Ај некој нека ми пресмета, колку че не кошта да дојдат Хамшик, овај шо ни спопика тригола, и овај ИоСоно шо го сака од Ајакс???
Два кредита од Стопанска банка и еден од Тутунска :)

Мислам дека сите тројца нема шанси да дојдат, уствари ни еден од тие тешко дека ќе премине во Интер.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Нормално дека нема да се мења,ако треба и Орландони ќе го стави како крило само за не ја смени.
Сега се враќа Мота и ќе треба еден од Камби,Мота и Деки* да не игра.
А зашто да не игра? За пропалиците Пандев и Милито да играат(стојат на терен)?
Формацијата е одлична ама ние неаме играчи за таа формација..
Мота изгледа пак се повреди, не знам дали е лесна или обновување на старата повторно, бидејќи денес имал индивидуална сесија, а не беше во составот против Тотенхем.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.044
Нормално дека нема да се мења,ако треба и Орландони ќе го стави како крило само за не ја смени.
Сега се враќа Мота и ќе треба еден од Камби,Мота и Деки* да не игра.
А зашто да не игра? За пропалиците Пандев и Милито да играат(стојат на терен)?
Формацијата е одлична ама ние неаме играчи за таа формација..
Taква е политиката на тимот, овој 4231 формат или 433 сеедно, ке го гледате во Интер долго долго време ...
Периодот кога се менуваа формации и слично заврши лани, во Јануари, нешто што јас апсолутно го подржувам, иако 1 период плачеа за 4312, али некако го изгазија истиот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom