Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.044
Aбе Ио, не е тоа проблемот, али кој к*рац Суарез, кога само за Серија А ке биде користен, во ЛШ си настапува за Ајакс така да ...
Не верувам до толку бедно да постапат и да фрлат пара за играч кој ке биде од корист само за Серија А.
Сураез може, летоска :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Нека го земат нека игра само во Сериа А ич не ми чуе... не навивав ја џабе за Уругвај на светсково :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ni letoska be aman... :)

Si imame eden kup mladinci koj zasluzuvaat sansa da dobijat drugata godina, a tuka dodaj gi Milito, Pandev, Eto'o ... ne, jas ke te castam Iosono ako ne ide.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Mi se sviga mnogu, onaka MNOGU MNOGU, ama kaj ke go pikame? Mislis deka Milito ili Pandev ke gi prodademe? Sto ke mu pravime na Destro, Alibec i za nekoi 2 godini i na Hoxha?

Ako dojde nekoj napagac neka bide Shrek.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
А бе на Дестро и Алибец ќе им прават истото што им го прават на сите младинци, ќе ги пуштат до 22 години да играат на позајмица, на 22 ќе ги продадат, на 25 ќе ги купуваат пак :)
Пандев ќе си игра бек а Милито со ова темпо, ќе му биде задња... Ни треба еден комплетен голгетер, овој има се што треба. Шрек е заебанција за медиуми, ќе дигаат прашина сега кој ќе ги слуша. Повеќе сакам некој помлад во топ форма него ли некој со еден куп титули кој ќе ми изиграва ѕвезда... Мислам, без разлика на муабетов за Суарез, онака принципиелно :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Абе гајле ми е, битно или Крејзи или Интеристава ќе частат.
Сеа и да дое и да не дое ќе се частиме. :kvt:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Станкович се повредил? вистина?
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Ok, osven Inter i Barsa koj drug od pogolemite klubovi sekoja godina e vo zaguba? Deka kako sto pocnavme vaka, na kraj ispaga deka site odat vo zaguba, i koga ke mislis posle zosto voopsto postojat, ili aj da ne sme tolku strogi, zosto lugeto sakat da stanat sopstvenici, za da odat vo minus?
Сопственици се затоа што перат пари преку клубовите . Не се секирај не се они глупи :):):)
 

@ki

Whaaaa? :)
Член од
27 декември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
22
Мене Пандев ми е тотален МУЉ,кога и да фати топка се успорува акцијата ненормално.Шиткај го додека можеш...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Поддршка од мене за IoSono и доведувањето на Суарез,макар играл само во Серија А втора полусезона.
Какво играчиште мајке ми,комплетен е,нема маани.Викендов што пројде здрви добар гол за Ајакс во домашното првенство,од 35 метра кога ја опали,голманот на гостите го прати по кикирики :)

Мада и за Руни сум да дојде,Шрек,Шрек,ама играчиште е,само да е во форма,ако не е,кој кур,го имаме Милито :icon_lol:

Зимава ќе биде преполна со шпекулации,Мунтари одма да се шитка кај и да било заедно со Мансини,на нивно место и играчи плус да се доведат...секако класа играчи како Суарез,Џенас,Бејл,Санчез,Инлер не е класа да го ебам,ама добро би се снашол во Интер....
Море ако успее Морати да го доведе Хамшик запаличу пола града од среќа :pos:

П.С http://www.football-italia.net/oct22i.html
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
^
^
Џенас и Санчез класа, а Инлер не е класа?! Малце смешно ми звучи... Исти курац, Џенас која црна класа, само Интер го сака, и тоа зошто го сака, пошо едина шанса им е да се отарасат од Мунтари...

Санчез изигра светсково ко што треба, и тоа е тоа... Крила знаеме како завршија кај нас... Ене го едното уште и го имаме, само сите го бараме ни на клупа не може да го најдеме...

И за Суарез иам да кажам нешто лошо, али ептен ќе рипнете против (а ме мрзи да се објаснувам), па ќе преќутам...

Хамшик, Руни... тоа е веќе нешто друго...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom