Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.521


имавме гости во велес :))
ќе направам една цела статија за собиранката во велес, а и по можност ќе ставам слики и од скопската.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
И една жртва на дербито м ??
-постар човек од срцев удар,изгледа починал коа видел како судијата му дава црвен картон на Снајди без врска...но верувам дека емоциите работеле кај него :toe:

Занети не знам како си го стаил бе тоа циганското знаме до шампионското ???
-Имате срека што не дојдовме ние од Скопје,јас и Syn ке го мочавме на сред кафана ббиланезкото знаме :pos::pos:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.521
Занети не знам како си го стаил бе тоа циганското знаме до шампионското ???
-Имате срека што не дојдовме ние од Скопје,јас и Syn ке го мочавме на сред кафана ббиланезкото знаме :pos::pos:
за разлика од овие што крекаат по форумите и дигаат врева, дечките што дојдоа ферски не испоштуваа, раче си дадоа на крајот си го признаа поразот. секоја чест, секогаш се добредојдени фер навивачи.
а тоа знамето што е циганско, циганско е :helou:
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Момци честито нека ни е победата . Нешто не ми се отвараше форумов па немав пишано . Нека се множат вакви победи , посебно на дерби мешеви . Инаку утре ми стига дресот од пандев и само за информација да знаете ако некој нарачува од интернет да не се заебе ко мене , зашто платив плус 40 евра царина и лежарина . Тоа е гујо , нова закон донел дечкото .

ФОРЗА ИНТЕР , нека пукнат од мука комшииве
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Што би рекле многу од тренерите, во овој натпревар Интер покажа неверојатен карактер и дух. Да играш речиси 70 минути со играч помалку во вакво дерби и да успееш да се одбраниш, згора на се и да постигнеш уште еден гол е феноменално.

Титулата секако сеуште не е освоена, но со оваа победа многу полесно ќе може да се дише. Пандев феноменален, покажа дека е вистинско засилување и Балотели може само да гледа како се игра.

Коментаторов е ѕверотина.:)
 

@ki

Whaaaa? :)
Член од
27 декември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
22
:pos2::pos2: овај до него многу мирен бе:pos:
и обезбедувањто зад нив лудуваше
Рекалкати и Скарпини се супер :)Ама мене секогаш ми е поинтересен Џианлука Роси :)Незнам ваљда до свирчето е :)
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28

@ki

Whaaaa? :)
Член од
27 декември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
22
Какво е чувството 80,000 да ги извикуваат твоето име ? :vozbud:

 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Тешко е да се најдат добри деца деновиве...

Интерашове пошто се младичи во тим, може да ги викнат нивните 5-6 годишни деца и да собираат, а децата на Миланезиве веќе завршиле факултет, ма постари и од Пандев се. :)))
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Коментар на Роси за Пандев во Интер.

Ми остави впечаток завршниот дел:

“Before he was just a talent, now he is more than that. His only drawback is that he gets lazy a bit.”

Мислите дека е во право и навистина некогаш го фаќа мрза? :icon_mrgr
Во право е тоа е типична македонска карактеристика, огромен потенцијал ама и огромна мрза...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom