Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Колку и да го МРАЗАМ ИНТЕР вечерва одигра без грешка ЧЕСТИТКИ МОМЦИ:smir:.......Балотели видно беше провоциран од целиот стадион дечкото секако реагираше на МАЈМУНСКИ НАЧИН.............п.с позз кире_интер друже ај ЧЕСТИТО :smir:
 
R

Rigel Kent

Гостин
Точно. На местото на Морати, уште утре му раскинувам договор! Му ебам гнасното копиле!

Никад не сум пцуел на форумов, ама за овој више зборови не штедам!

Kako ke se cuvstvuvas cel stadion da te pcue i dofrluva a ne dade povod
Ima nezgoden karakter no zosto go provociraat koga timot pobeduva ???

Mozebi ima nesto drugo sto ne znaeme pa publikata da ima pricina
da mu sviri na Baloteli.

Ova ne treba da vlijae na timot.
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
773
Поени од реакции
306
Честито победа, одлична игра освен во последните 10-15 минути. Меси вонземјанинот и Ибра нослото не знам шо бараја на теренот. За третиот гол можеби имаше офсајд, али во 10 минута немаше па се искомпензира. И кај е онај Милојко, кога и да речи дека ќе не растурат ние победуваме.
И ако одиме во серија Б, барем да одмиме со стил.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Kako ke se cuvstvuvas cel stadion da te pcue i dofrluva a ne dade povod
Ima nezgoden karakter no zosto go provociraat koga timot pobeduva ???

Mozebi ima nesto drugo sto ne znaeme pa publikata da ima pricina
da mu sviri na Baloteli.

Ova ne treba da vlijae na timot.
Добро дали се слушате што зборите повеќето?

Балотели фрла дрес на земја, што е полн со историја и трофеи, полн со победи и традиција, дрес кој го носел Меаца, Фаќети, Мацола, Занети и компанија, дрес на клуб кој го направи него играч, дрес на човек кој секогаш верувал во него! Значи не направи ништо, само понижи се што беше погоре споменато.

Дајте освестете се, со ова дечкото не почитува никого, од 1903 до 2010 година!
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.542
Поени од реакции
14.674
Pandev – 6.5: The former Lazio star gave Alves a difficult evening, constantly harassing him, and refusing to allow him to settle. His driving runs on the left always gave his midfielders an out-ball, but was replaced just-after the interval by Dejan Stankovic.
незнам дали овај го гледал цел натпревар, пандевињо заслужи 7-7.5 најмалку
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
313
Поени од реакции
7
Абе нема тука мислење што ќе праи Мур итн и ве молам без глупи постови од типот тешко ќе биде на кампот. И на мостот требаше да биде тешко а уствари беше многу лесно. Исто ко со Челзи очекувам и таму напад од прва минута и да се освестат малце и они а и цел свет дека не е Калчото така слабо ко шо мислат ( со исклучок на Јуве ). Сакам и таму да ги понижиме како вечерва. Кој друг ги победил у брзо време 3-1???
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.925
Се моли Сајтлер што побрзо да стави слики од натпреварот, ќе му платам едно
, ако ми прати линк на профил зошто немам време да гледам форум...
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Ај остајте го вечерва Марио.. Ќе ја среди Мурињо.. Ќе се извини во негово име до навивачите, а тие од преголем респект кон него ќе попуштат.. Па ќе каже нешто и Морати..
Не ми зборувајте за Марио и не ставајте црна дамка на оваа голема победа!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.056
Матераци наводно го истепал Балотели у соблекувалните, или, ок, може и ја погрешно пренесувам али пробал физички да се пресмета со него.
Ибра за ова рекол, ако мене некој на таков начин ми се пуштеше, немаше да седам мирен, што значи било весело доле.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Абе како да не го свират Балотели видете како се движи на теренот, па Ето што играше цел натпревар повеќе трчаше од него. Беше десно позициониран како посматрач наместо да трча најмногу тој само пратеше како се одвиваа акциите. И во една акција Ето оди на топката овој трча накај него, да не му ја зедоја на Ето сигурно он ќе му ја земеше.

И шутот што го направи некој спомена што да направил, па зарем не виде дека станковиќ тргна во контра и наместо да му ја шутне по средина да избие сам напред станковиќ овој ја рокна како во петтерац да се наоѓа:tapp:.

Балотели не заслужува да игра фудбал, а за во Интер треба да сонува.

Честита заслужена победа
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Честитки за победата. Најискрено, сметам дека гол разликата е незаслужена, меѓутоа тоа е фудбал. Судење, блудење, не вреди да се коментира. Се надевам на интересен меч на Камп Ноу и финале за подобриот :)

Уживајте, ова е ваша вечер :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.216
Мислам дека сме единствена екипа која ја има тепано Барса со 2 разлика во последниве 2 години:toe:,ова е доказ колку е јак Интер:vozbud:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.056
Добро дали се слушате што зборите повеќето?

Балотели фрла дрес на земја, што е полн со историја и трофеи, полн со победи и традиција, дрес кој го носел Меаца, Фаќети, Мацола, Занети и компанија, дрес на клуб кој го направи него играч, дрес на човек кој секогаш верувал во него! Значи не направи ништо, само понижи се што беше погоре споменато.

Дајте освестете се, со ова дечкото не почитува никого, од 1903 до 2010 година!
Сите знаеме дека Балотели нема грам мозок, али факт е дека цел стадион му свиреше и го пцуеше, да да, го пцуеа и навредуваа во ситуација кога тимот води 3 - 1.
Не му ја оправдувам реакцијата, али со оглед на фактот дека е апла глуп и лесно може да биде испровоциран, го сваќам, јебига, не знае да брои до 10 и да се контролира и ко многу пати до сега, прави реакција по која ке жали.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Да ти ебам шугавата публика и проклет италијански менталитет !
Со кој памет свират при резултат од 3-1 на свој играч, ај, по првата грешка ок, али по оној шут од волеј што беше апла добро изработен фудбалски потег ( со лоша завршница ) ?
Епа шо е многу - многу е ти еам жабарите проклети, така и Кварезма го посраа.

Друга работа, ова по 100ти пат го пишувам, Балотели не може да функционира како крило за жал, не знае, не знае ни одбрана да игра не знае ни да влече асално, Ето мораше да остане на онаа позиција на која играше цел меч, од една страна помага на одбраната, од друга по функционален е ко крило од Супер Марио. Стварно не знам како Мурињо не го гледа ова кога е премногу очигледно, и уште еднаш, со цел памет оние со амебовиднине мозоци му свират. :tapp:

Честито триумф ( во првото полувреме ) иначе, не глеам причина да мозгам за овој меч, доволен е податокот дека Интер од негатива успеа на крај да извојува победа со 3-1 против најдобрата екипа у Светов, капа доле за цел тим!
Кога веке знаеш дека ЦЕЛ ИНТЕР го чека на прва грешка...... требаше да се воздржи, а не да реагира на првите свирежи и да стои на противничка половина при контра.
Можеби навивачите претераа, ама сигурен сум дека Мурџо заслужуваше свирежи многу пооддамна!:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom