Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Секоја чест за мајкон..одлично изигра вчера скоро ниту една грешка не направи а голот дојде како бонус..човекот не знам заедно со занети како роботи се..па секоја утакмица во трите фронта по 90 минути роварат и повторно се доволно кондиционо спремни за да одговорат на зададените задачи....
Иначе мене ме плаши ситуацијата со милито...човекот во последно време како индипониран е,Мур барем нека поработи на неговата психа..од 2-3 метра промашува..идеални шанси пред гол се сопка или ја промашува цела топка..некако не е во фрома..ајде барем со барселона ќе се извади и ќе покажи што знае и умее...не знам но за вчера никој не ја спомна играта на камбиасо..каде вчера беше одличен скоро и без грешка изигра...трчаше насекаде,пасови безгрешни,еден тон пресечени топки,помагаше секаде....браво за аргентинецот кој душа остава на терен....Штета и што не влезе пречката на марио..можам да замислам што ќе беше ако марио му шибнеше гол на Јувентус (како и обично)....
Сега следи најважната утакмица во оваа сезона каде мораме да покажеме карактер и цврстина(исто така фудбалерите имаат доволно време да се одморат)....
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
дајте бе торент
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
Мора да се собереме во вторник се знае што се очекува ако тепаме и тоа 1-0:vozbud:,делириум низ град:vozbud::vozbud:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
WOOOWW каква фотка е само ова... али не можам потписот да го мењам.. али после финалето ќе го сменам :)
Јас сакам да ја ставам на потпис, али ми сере нешто дека датотеката е преголема...
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
гтц 2ри спрат, на крајот одкај холидеј ин, таа страна.
во фан шопот на железничка, кај космофон(сега Оне).
инаку фуш роба е се, оригиналки ја колку што знам нема во МКД.
Јас имам оригинален дрес од Пандев.Ми стигна директно од МИЛАНО,од продавницата на Интер!!!!!!!!!!!!!!!!
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Во вторник се молам само Киву да не игра лев бек и Мунтари да не влезе во игра. А натпреварот можеби и ќе биде одложен во зависност од пепелта од вулканот на Исланд што се движи во северна Италија. Сеуште е рано ама има големи песимисти околу тоа дали до вторник ќе почнат редовните авионски летови. Се ќе се знае повеќе и појасно од утре. Не верувам дека Барса ќе сака да патува 8-10 саати со автобус.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Во вторник се молам само Киву да не игра лев бек и Мунтари да не влезе во игра. А натпреварот можеби и ќе биде одложен во зависност од пепелта од вулканот на Исланд што се движи во северна Италија. Сеуште е рано ама има големи песимисти околу тоа дали до вторник ќе почнат редовните авионски летови. Се ќе се знае повеќе и појасно од утре. Не верувам дека Барса ќе сака да патува 8-10 саати со автобус.
Патувањето нема врска со одложувањето на натпреварот... ако нема услови за со авион ќе дојдат како знаат...
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.556
Јас имам оригинален дрес од Пандев.Ми стигна директно од МИЛАНО,од продавницата на Интер!!!!!!!!!!!!!!!!
на продажба нема во МКД, а дека има оригинал дресови што си ги купиле луѓето од милано или им ги донеле најнормално дека има.
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
на продажба нема во МКД, а дека има оригинал дресови што си ги купиле луѓето од милано или им ги донеле најнормално дека има.
Да мене ми го донесоа пред месец дена од МИЛАНО.Го имам на профилот на фејсбук.Слободно побарај ме на vasedzikovski.Imam nekolku sliki so ovoj dres.
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
ejj sto e fintata nikoj ne go spomnuva kambiaso?? a covekot skoro sekoja utakmica e megu najdobrite i stalno priodnesuva mnogu vo igrata!
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
абе мора таа "мелница-машинерија" наречена Барса да се сопре.. у вторник очекувам

Цезар
Маикон Лусио Самуел Занети
Камбијасо
Мота Снајдер
Ето..................Пандев
Милито

Меси, Меси е звер... али Занети да игра лев бек, и да го качи на грб и да го вози низ терен...
Педро/Анри... Макон фластер, ко што е у форма има да го/ги џвака...
Ибра (ако игра)...... Лусио е лекот за него.....
Чави..... Камбијасо е човекот....
другите сами ќе си се чуваат...... :)

да му ја пратам на Мур тактикава и гарант тепаме :)
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.412
Поени од реакции
6.556
абе мора таа "мелница-машинерија" наречена Барса да се сопре..
:)
без разлика дали ќе ја поминеме или не, ја сум презадоволен од тоа што го покажавме во ЛШ. како што вели Мур, го надминавме психолошкиот комплекс набиен од манчини, и влеговме во првите тимови за следната сезона(Top seeded како го преведуваме кај нас незнам).

инаку, ако е некој мераклија, има вејцбук група, СИте што сакаме интер да оди втора лига за местење, па бујрум да им дадеме поддршка на јубенташите, греота се.
:jube:
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
без разлика дали ќе ја поминеме или не, ја сум презадоволен од тоа што го покажавме во ЛШ. како што вели Мур, го надминавме психолошкиот комплекс набиен од манчини, и влеговме во првите тимови за следната сезона(Top seeded како го преведуваме кај нас незнам).

инаку, ако е некој мераклија, има вејцбук група, СИте што сакаме интер да оди втора лига за местење, па бујрум да им дадеме поддршка на јубенташите, греота се.
:jube:
се согласувам целосно... јас нормално како фан на интер сакам тројна круна да земе... али и да го имаме она неславното зеро титули.. сум пак презадоволен со тоа што многу постигнавме годинава... самиот тим ја крена играта на повисоко ниво.. до оваа година греота бевме чекавме од Ибра или од некој поединец... со долги топки се префрлаше средината.. сега конечно успеавме да ја нагазиме топката... така да... презадоволенс ум
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
166
Поени од реакции
5
Бев многу скептичен кога станува збор за Интер но со оглед што постигна до овој момент со голема радост го очекувам дуелот со Барселона и се надевам дека ќе го постигнеме посакуваниот резултат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom