Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.656
Поени од реакции
5.990
Ако Арсенал ја помине Барса тогаш во никој случај неможеш да речеш дека сме добиле послаб противник!
Брат реално Барса ни е потешка од Арсенал,Барса ни ја скри топката и во 2 утакмици а посебно во 2 :toe:,и да ни падне Арсенал не викам дека се слаби али Барса се моментално најаки:toe: Затоа повеќе го сакам Арсенал бидејки шансите се 50-50,а со Барса се 60-40 за нив
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.252
Абе ај ако може некој да ми каже шо значи Avanti Inter,Forzza ragazi...Онака ме интересира :):):)
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
мене ми се свиѓа една изјава на Липи:Inter are not italian :)
И мене оваа изјава ми се допаѓа.
Единствено што сум сакал од италјанеците кој играл во Интер последниве 10 години се ТОЛДО и САНТОН.
Треба да му е јасно на Липи што значи името ИНТЕРНАЦИОНАЛЕ.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.252
Јас па не знам ни да ги напишам како шо треба :pos2:

Ај со среќа во 1/4 и 1/2 финале..Вас ве сакам у финале(ако стигне Јунајтед до таму) :)..

У 1/8 го сакав Милан,тие се паднаа..За 1/4 Баерн,они се паднаа..Така да,има нешто тука :manutd:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535

Каков играч ни доаѓа во Јуни:back:
17 години а му даваат пенал да шутира, Кристијано може само да му завидува:smir:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.484
Поени од реакции
58.763
И мене оваа изјава ми се допаѓа.
Единствено што сум сакал од италјанеците кој играл во Интер последниве 10 години се ТОЛДО и САНТОН.
Треба да му е јасно на Липи што значи името ИНТЕРНАЦИОНАЛЕ.
Липи се однесува како мало дете и надвор од рамките на функцијата што ја има: Селектор на Италија.

Кога Липи ќе се врати во Јувентус може да си тропа што сака, но како Селектор на национална репрезентација не смее да си земе за право да омаловажува еден клуб, без разлика дали е Интер или некој друг. Липи во повеќе наврати покажа дека го болат успесите на Интер и на секој можен начин се обидува да упати некоја навреда.

Во Интер играат Сантон и Балотели, кои не се стандардни репрезентативци само затоа што тој е селектор. Играат и Толдо и Матераци, двајца поранешни и трофејни репрезентативци. На пат да дојдат се Ранокиа и Бонучи, перспектива на Италијанскиот фудбал. Можеби и некој од младинскиот погон ќе се пробие во годиниве што претстојат.

Интер не е Јувентус па да тоне со домашни играчи кои имаат квалитет само за домашна лига а надвор ги пердаши Фулам. Зборот Интернационале, и понатаму претежок за некои луѓе.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Јас па не знам ни да ги напишам како шо треба :pos2:

Ај со среќа во 1/4 и 1/2 финале..Вас ве сакам у финале(ако стигне Јунајтед до таму) :)..

У 1/8 го сакав Милан,тие се паднаа..За 1/4 Баерн,они се паднаа..Така да,има нешто тука :manutd:
Да бе така се стигаше до финале :tv:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Јас па не знам ни да ги напишам како шо треба :pos2:

Ај со среќа во 1/4 и 1/2 финале..Вас ве сакам у финале(ако стигне Јунајтед до таму) :)..

У 1/8 го сакав Милан,тие се паднаа..За 1/4 Баерн,они се паднаа..Така да,има нешто тука :manutd:
Ај посакај со Арсенал да играме во полуфинале ако пројдеме. :smir:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Ај посакај со Арсенал да играме во полуфинале ако пројдеме. :smir:
Замисли да играме со Арсенал да ги елиминираме и да го тепаме Манчестер во финале :vozbud::vozbud:

Интер 3-0 Англија :pos:

Барса ке ме демантира ,,,осекам :)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Мислете си го полу-финалето со Барса каде по мое мислење ќе испаднете. :tv:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.484
Поени од реакции
58.763
Замисли да играме со Арсенал да ги елиминираме и да го тепаме Манчестер во финале :vozbud::vozbud:

Интер 3-0 Англија :pos:

Барса ке ме демантира ,,,осекам :)
Нема баш... :) Арсенал се во форма сега, ќе им излезат како одред улави самоубијци, лудница ќе биде таа :pos2:

Од друга страна, сега со ваква игра можно е да извлечеме позитива во полуфинале на Меаца а после варијанта автобус хармоника... :pos2:

Мислете си го полу-финалето со Барса каде по мое мислење ќе испаднете. :tv:
Вакви мислења се изнаслушавме и пред Челзи :smir:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Мислете си го полу-финалето со Барса каде по мое мислење ќе испаднете. :tv:
А знаеш ли ти дека на Ето му го украле Бентлито? Да ви е*ем тоа Росоњерите лопови :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom