Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
cestitki za inter... samo napred..
me interesira dali mozat da igraat site kako starteri..milito,pandev ,eto,stankovic i snajder itn.. do lusio i cezar.
Може , ама тоа би било супер напаѓачка формација на Интер , тоа би се случило во случај Интер да брка резултат. На пример во овој состав :

--------------------Цезар-------------------------

---Маикон----Лусио------Самуел---Занети--

-------------------Камбиасо----------------------

---------Станкович-----------Снајдер----------

------Пандев-------Милито------Ето------------
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
За што е џабе, и seriously dude, фан на Рома си, не ми терај ваков муабет бар ти. :wink:
Раниери догура до финале .... на Куп у Италија, трофеј кој ми е аналоген на канта за ѓубре, на депонија, трофеј на кој се палат само оние со промашена сезона или тимови ко Катанија, Лацио и остали, кои бркаат излез во Европа.

Ја правам муабет за голем трофеј, трофеј кој Раниери во цела негова менаџерска кариера не го освоил, ајт !
алудирав на Челзи, и самиот кажа дека Интер веќе 3-4 години нема рамноправен конкурент, зашто тогаш нема амбиции за Европа?
или пак таму за Интер конкуренцијата е превисока... тоа ме нервира кај вас, јасно ни е на сите дека резултатите во една сезона ви се најстабилни но тоа паѓа у вода кога ќе се спомене дека 1/8 од ЛШ немате пројдено, колку се собраа 4-5 години :wtf:

без Мансини,Киву и останатите и пласман пред Милан и Јуве ќе биде премија оваа сезона, тоа беше и целта :wink:
за поголем трофеј можеби у Лига Европа...
 
M

Mario Gómez

Гостин
MILAN - Goran Pandev opened the scoring and set up Milito's third as Inter breezed to victory over Cagliari in Serie A Week 23. "We can still improve a lot more," confessed the Macedonian striker, who won the Sky Sport Italia man of the match award for his performance against the Rossoblu.

Пак ман оф д меч!:pos2::pos2: Ју лаки бестардс!
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
а зашо иначе вие се замарате за купот ако е безвреден???
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.703
Поени од реакции
9.381
Пандев+Милито=добитна комбинација...Ваше е Скудето, без сомнеж.:helou:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
алудирав на Челзи, и самиот кажа дека Интер веќе 3-4 години нема рамноправен конкурент, зашто тогаш нема амбиции за Европа?
или пак таму за Интер конкуренцијата е превисока... тоа ме нервира кај вас, јасно ни е на сите дека резултатите во една сезона ви се најстабилни но тоа паѓа у вода кога ќе се спомене дека 1/8 од ЛШ немате пројдено, колку се собраа 4-5 години :wtf:

без Мансини,Киву и останатите и пласман пред Милан и Јуве ќе биде премија оваа сезона, тоа беше и целта :wink:
за поголем трофеј можеби у Лига Европа...
Амбиции? Го разбираш во целост ти зборот амбиции? Кој вика дека Интер немал амбиции за во ЛШ ? :tv:

Ако за тебе паѓа во вода, не значи дека за сите паѓаат во вода резултатите во Сериа А. Чуден народ, дај пиши нешто на место или фати навивај за некој добар клуб па може ќе успееме да се разбереме ко луѓе.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
алудирав на Челзи, и самиот кажа дека Интер веќе 3-4 години нема рамноправен конкурент, зашто тогаш нема амбиции за Европа?
или пак таму за Интер конкуренцијата е превисока... тоа ме нервира кај вас, јасно ни е на сите дека резултатите во една сезона ви се најстабилни но тоа паѓа у вода кога ќе се спомене дека 1/8 од ЛШ немате пројдено, колку се собраа 4-5 години :wtf:

без Мансини,Киву и останатите и пласман пред Милан и Јуве ќе биде премија оваа сезона, тоа беше и целта :wink:
за поголем трофеј можеби у Лига Европа...
Овој муабет ми го води фан на Рома, чеј сеа, Интер освојува 4 години по ред Скудето, на пат е кон пето последователно, изгуглај кога последен пат се десило тоа у Италија, иам кажано во 100 наврати, број 1 Скудето, број 2 ЛШ. Да, немаат успех во второто али за оној приоритет у Италија сега за сега феноменално функционираат и не гледам некоја причина за застој во тоа натпреварување. На крај краева во денешно време уз вакви тимови плус арапи и руси паднати од небо е потешко од било кога да се стигне до самиот врв во ЛШ па и не гледам зашто е '' срамота " таму тимот да има неуспеси.

И друга работа, коа више алудираш на наводни резили, бар не ја посрале Италија со седмица у Манчестер, факат, ебате ќарот шо го имале Рома што отишле подалеку од Интер во ЛШ таа година. :tv:

п.с. Лига Европа голем трофеј ? Jea .... рајт .

пмс. Реков пред неколку месеци, Интер нема ама баш никаква причина да биде уплашен од Челзи, напротив, имаат предуслови фановите на Интер да бидат оптимисти пред тој двомеч.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
алудирав на Челзи, и самиот кажа дека Интер веќе 3-4 години нема рамноправен конкурент, зашто тогаш нема амбиции за Европа?
или пак таму за Интер конкуренцијата е превисока... тоа ме нервира кај вас, јасно ни е на сите дека резултатите во една сезона ви се најстабилни но тоа паѓа у вода кога ќе се спомене дека 1/8 од ЛШ немате пројдено, колку се собраа 4-5 години :wtf:

без Мансини,Киву и останатите и пласман пред Милан и Јуве ќе биде премија оваа сезона, тоа беше и целта :wink:
за поголем трофеј можеби у Лига Европа...
Баже, преку Тоти ако не сме поминале 1/8 финале 4-5 години. Ние не сме како други екипи кои се радуваат со полуфиналиња и си ги бројат како успеси. Или играш финале или не играш. Игравме пред 6-7 години полуфинале па никој не го ни спомнал. Битен фактор.

И имам пишано веќе 100 пати: ич не ме занима ни групи дали ќе поминеме, ако продолжат да газат вака секоја година. Чувството да се биде постојано на врвот, 4 години, е priceless.

А за ЛШ кога ќе биде, ќе биде. Ако не биде, да сме живи и здрави.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Амбиции? Го разбираш во целост ти зборот амбиции? Кој вика дека Интер немал амбиции за во ЛШ ? :tv:

Ако за тебе паѓа во вода, не значи дека за сите паѓаат во вода резултатите во Сериа А. Чуден народ, дај пиши нешто на место или фати навивај за некој добар клуб па може ќе успееме да се разбереме ко луѓе.
никој не вика, се гледа, очигледно е...
не ме разбра убаво... вака можам да ја опишам вашата ситуација...

тоа е ко да имаш помал брат дома и да го млатиш секојдневно, а кога другарчињата на твоја возраст те викаат надвор да си "играте" ти си демек зафатен :icon_neut

Овој муабет ми го води фан на Рома, чеј сеа, Интер освојува 4 години по ред Скудето, на пат е кон пето последователно, изгуглај кога последен пат се десило тоа у Италија, иам кажано во 100 наврати, број 1 Скудето, број 2 ЛШ. Да, немаат успех во второто али за оној приоритет у Италија сега за сега феноменално функционираат и не гледам некоја причина за застој во тоа натпреварување. На крај краева во денешно време уз вакви тимови плус арапи и руси паднати од небо е потешко од било кога да се стигне до самиот врв во ЛШ па и не гледам зашто е '' срамота " таму тимот да има неуспеси.

И друга работа, коа више алудираш на наводни резили, бар не ја посрале Италија со седмица у Манчестер, факат, ебате ќарот шо го имале Рома што отишле подалеку од Интер во ЛШ таа година. :tv:

п.с. Лига Европа голем трофеј ? Jea .... рајт .

пмс. Реков пред неколку месеци, Интер нема ама баш никаква причина да биде уплашен од Челзи, напротив, имаат предуслови фановите на Интер да бидат оптимисти пред тој двомеч.
море Сан, никој не бара од Интер да праат застој во Калчо, ама убаво е да учествуваат во борбата за ЛШ, не само колку да соберат бонусите и колку да се каже учествуваа... такви изговори праат само лузери, извини.

Рома ти шо сакаш кажи, али во тој период 2-3 години, едино Рома ги бранеше боите на Италија во Европа, кога Милан и Јуве беа парализирани, Интер неспособен, Лацио и Виола без основа и стерилни...

Интер не ни покушале, од кај знаеш дека нема да изедат 6-7 комада во 1/4 од Барса? :wink:
сеа ќе речеш дека во група не изеле, епа и Рома у група не ги изеде..

за болдираното ќе го прашаме Дидиер :tv:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ај бе турајте головите тука да ги видам, не можев да ја глеам!:smir:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Баже, преку Тоти ако не сме поминале 1/8 финале 4-5 години. Ние не сме како други екипи кои се радуваат со полуфиналиња и си ги бројат како успеси. Или играш финале или не играш. Игравме пред 6-7 години полуфинале па никој не го ни спомнал. Битен фактор.

И имам пишано веќе 100 пати: ич не ме занима ни групи дали ќе поминеме, ако продолжат да газат вака секоја година. Чувството да се биде постојано на врвот, 4 години, е priceless.

А за ЛШ кога ќе биде, ќе биде. Ако не биде, да сме живи и здрави.
многу чудни сваќања за фудбалот имате вие фановите на Интер...

ако со тоа сте задоволни ноу проблем...
изглеа овој тим не се чуствува доволно Италијански па затоа нејќе да допринесе.. .

дали малце не ве фрустрира тоа што Мануре,Барса,Челзи... совршено ритаат на сите фронта а вие сте затупени само за тоа Калчо(во последниве години со драстично помало значење.)
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
никој не вика, се гледа, очигледно е...
не ме разбра убаво... вака можам да ја опишам вашата ситуација...

тоа е ко да имаш помал брат дома и да го млатиш секојдневно, а кога другарчињата на твоја возраст те викаат надвор да си "играте" ти си демек зафатен :icon_neut
И сега ти се сметаш за кадарен да ми го водиш овој муабет? Ако јас сум бил зафатен тебе другарчињата те е*еле во седум пози :)
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
714
за болдираното ќе го прашаме Дидиер :tv:
Сине, вие со кој ќе играте у ЛШ у 1/8финале?
Аааа заборавив, вие се ебавате со сериозно трофеи ко Coppa Italia.
Ај прогуглај малце околу прашањето погоре...
...FAIL!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom