Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.483
Буквално со секој сегмент од постот на Бојан се согласувам, убаво си кажа дечкото, нешто што многу пати и претходно беше напишано тука, Мурињо во Интер дојде со онаа своја 4-3-3 или еве, 4-5-1 како што напиша Бојан, филозофија. Тоа што тој систем едноставно крахира во Италија е друга работа, бидете среќни што тимот не го води тврдоглав тренер кој оди со глава кроз ѕид, ретко кој има муда на сред сезона да смени целосно тактички систем, двете најскапи засилувања да ги седне на клупа и да тера така во остатокот од сезоната.
Капак на Се главното летно засилување во текот на зимата беше дадено на позајмица.

Судете му на Мур по адаптирањето во Италија, односно од последново лето и удрете една паралела, како тимот постапи кога го продаде Роналдо, и како сега постапија кога го продадоа Ибра, или, едно едноставно прашање, од 5 донесени фудбалери во тим 4 се покажале како феноменални засилувања, плус сега и Пандев, дали некој фан на Интер памти толку успешно изведена трансфер политика во овој тим ?!

И што ? Се фатија некои за Мота, па секогаш има и црна офца во стадото иако стојам на тоа дека проблемот кај него е неконстантноста и немањето континуитет на изиграни мечеви, но едно останува факт, оваа трансфер година според мене е една од најдобрите во историјата на овој клуб, или ај, да не претерувам, во последни 20 години. :wink:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Мислиш дека Морати и Мурињо не знае што играчи му требаат за да се освои Лига на Шампиони??? Ако сакаш да направиш тим за освојување на Лигата на Шампионите ти требаат неколку години асално градење особено силен ред. Имаме среќа што Реал има ашљак како Перез па го добивме Снајдер за 15 милиони евра иначе ќе продужевме да играме со Дејо како плејмејкер.

Во моментов реално да збориме за единствено засилување во средниот ред со играч од светска класа може да ни биде Марек Хамшик. Рибери ако си замине од Баерн сигурно ќе оди во Шпанија (Барса или Реал), Фабрегас ако замине сигурно ќе оди во Барса, Есиен не е на продажба. Ливерпул нема шанси да го продаде Џерард а Челзи Лампард. Да не правиме муабет за Чави, Ињеста или Меси. Кака нема теорија да заигра за Интер и кога ќе видиш сиот материјал за одлично засилување во средниот ред практично ни е недостижен. Ако во предвид земем дека Морати секоја година дава по 70 милиони евра за да ги покрие долговите на клубот нема да даде уште 70 за еден спектакуларен трансфер.

Мурињо ако ги гледаме работите како се одвиваа не погреши ама баш ништо со трансферите. Тој својот успех го доживеа со 4-3-3 формација (иако јас ја викам 4-5-1) и беше еден од првите што почна да ја применува во поново време (не сметајќи ја Барса). За да ја примени таа во Интер му беа потребни две добри крила. Во тој момент од Мансини докажан играч во Серија А и Кварезма како голема надеж од Порто немаше подобри опции. Плативме 35 милиони евра за двајцата но наместо да го купиме клучниот играч за да успееме во таа формација, еден асален плеј, ние го купивме Сулеј Мунтари. Можеби играчот е добар ама такви како него во Интер веќе имавме тричетворица.

По само три месеци игра Мурињо почна да игра со ’дијамант’ формација која и сега се покажува како поуспешна а во неа сите знаеме дека нема место за крилни фудбалери и Мансини и Кварезма станаа автоматски вишок.

На почетокот од оваа сезона планот беше да се засили тимот со играчи кои се добри во дијамант формација. Експресно ги ангажиравме Мота и Милито кој растураа во Џенова. Снајдер беше плејот што го сакаа од почеток. На денешната прес-конференција го прашаа дали Снајдер се покажал како решени во заден момент откако не одбил Хлеб демек некој весник го дознал тоа. Мурињо им одговори дека се чисти глупости им објасни дека го сакал Снајдер од самиот старт ама на почетокот Снајдер само им се заблагодарил на интересот и им кажал дека сака да се докаже во Реал Мадрид но дошол кога видел дека нема воопшто да игра во Реал доколку останел на Бернабе. Е сеа Ибра што ја заеба работата е нешто сосема друго ама ај да не отварам тими за кој сме се карале со денови на форумот и моравме да го добиеме Ето и да правиме нова комплетна трансформација на играта.

Сите засилување се вклопија одлично. Снајдер можеби најдобро и премногу се пали и трча како да играл во клубот цел живот а не како да дошол пред три месеци. Можеби човекот се кае што не дупеше на почетокот па сеа сака да покаже дека е прав професионалец. Ето колку толку се прилагодува. Не му е лесно на човкот, цела кариера ја играл пред се во првенство каде секоја екипа игра офанзивно а не како во Италија секоја екипа игра дефанзивно и второ играл во екипа каде што 6 играчи од офанивниот дел се магионичари а кај нас само тројца во целиот тим. Милито е ѕвер и сега останува Мота??? Играчот имаше добар старт па се повреди. Па поради многу важни натпревари играше недоволно опоравен па пак се повреди па се врати па пак се повреди и ткн. Нормално е да има осцилации во играта ама мислам дека не е толку лош како што го направи. Единствена катастрофална утакмица му беше со Барса другите горе доле ги одигра како што треба. Да се надеваме дека нема повторно да има проблеми со повредите и тогаш ќе почне да го прикажува истото она од Џенова.

Малку забегав со должината ама нема везе. За релни муабети за освојување на Лигата на Шампионите ни треба барем уште една година со претпоставка никој да замине и Кутињо да биде ѕвер.
Бојан, многу реално си ги согледал случувањата во Интер, но Рибери на СП 2006 во Германија блескаше исто така и во Олимпик Марсеј, но тогаш требаше да реагират од Интер.

Браво за твојата анализа што си ја напишал.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Браво за анализата,Бојане се согласувам со тебе,додека Рибери беше во Марсеј Интер можеше да повлече за него,можда и за помалку пари,но што е тука е.
Но Мота оваа сезона одигра добро,да бидеме реални,само што мака мачи со повредите,тоа му е една голема маана,а да ја немаше таа повреда која го зеза цела кариера(мислам лигаментите беа)дечкото ке ораше на средина на терен.Но и сега покажа задоволителни партии во дресот на Интер,иако имаше повреда и беше оддалечен од терените едно време.
Тоа е сепак мое мислење...:toe:
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Бојан, многу реално си ги согледал случувањата во Интер, но Рибери на СП 2006 во Германија блескаше исто така и во Олимпик Марсеј, но тогаш требаше да реагират од Интер.

Браво за твојата анализа што си ја напишал.
Еј немој да отвараш стари рани. Ако почнам да размислувам што сме пропуштиле ќе почнам да си ја лупам глвата од маса. Го дадовме Сидорф зошто Доменико Морфео ќе може да замени. Кака го проценивме за недоволен талент и уште многу други глупости.

За тоа што го пропуштивме Рибери делумно е виновен Манчини пошто он како глупчо не знаеше што играчи дa донесе. Тогаш лупнавме 25 милиони евра за Киву а не за Рибери.

Еден Маикон само му е светла точка од престојот во Интер.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Буквално со секој сегмент од постот на Бојан се согласувам, убаво си кажа дечкото, нешто што многу пати и претходно беше напишано тука, Мурињо во Интер дојде со онаа своја 4-3-3 или еве, 4-5-1 како што напиша Бојан, филозофија. Тоа што тој систем едноставно крахира во Италија е друга работа, бидете среќни што тимот не го води тврдоглав тренер кој оди со глава кроз ѕид, ретко кој има муда на сред сезона да смени целосно тактички систем, двете најскапи засилувања да ги седне на клупа и да тера така во остатокот од сезоната.
Капак на Се главното летно засилување во текот на зимата беше дадено на позајмица.

Судете му на Мур по адаптирањето во Италија, односно од последново лето и удрете една паралела, како тимот постапи кога го продаде Роналдо, и како сега постапија кога го продадоа Ибра, или, едно едноставно прашање, од 5 донесени фудбалери во тим 4 се покажале како феноменални засилувања, плус сега и Пандев, дали некој фан на Интер памти толку успешно изведена трансфер политика во овој тим ?!

И што ? Се фатија некои за Мота, па секогаш има и црна офца во стадото иако стојам на тоа дека проблемот кај него е неконстантноста и немањето континуитет на изиграни мечеви, но едно останува факт, оваа трансфер година според мене е една од најдобрите во историјата на овој клуб, или ај, да не претерувам, во последни 20 години. :wink:
За ланската сезона треба капа да му симнеме на Ибрахимовиќ, тој сам ја освои титулата во Калчото, тоа е заслуга негова.
Лани се виде колку е силен Интер, кога губеше од Панатинаикос и неможеше да го победи еден Анартозис од Кипар.

А оваа година сите трансвери што ги направи ништо не се смена, ако лани не вадеше Ибра, оваа сезона тоа го прави Снајдер.
Сега може Мур да изјавува дека главна цел во летниот трансвер период му бил Снајдер, а убаво знаеме дека се потепа да го доведе Хлеб, на крај Хлеб за среќа се откажа и замина за Штудгарт.
Ако Хлеб се согласеше да дојде во Интер во пакет со Ето, Снајдер сега ќе го гледавме во Реал Мадрид.
Јас се согласувам дека твоите постови што ги пишуваш во последниве две години се многу разумни и точни кога цело време нагласуваше дека на Интер му се потребни креативци, најчесто го споменувавме Диего или Хамшик.
Покрај Снајдер, задоволен сум и од Диего Милито, а Мота и Ето се уште не ги оправда очекувањата.
За Пандев рано е да коментирам изигра само 4 натпревари.
Но , каков и да е Пандев сепак сум презадоволен што дојде во Интер, нашинец си е нашинец и мило мие што на самиот почеток ја имаше спортската среќа да ја искористи отсутноста на Ето, а меѓудругото и даја искористи максимално дадената доверба.

Еј немој да отвараш стари рани. Ако почнам да размислувам што сме пропуштиле ќе почнам да си ја лупам глвата од маса. Го дадовме Сидорф зошто Доменико Морфео ќе може да замени. Кака го проценивме за недоволен талент и уште многу други глупости.

За тоа што го пропуштивме Рибери делумно е виновен Манчини пошто он како глупчо не знаеше што играчи дa донесе. Тогаш лупнавме 25 милиони евра за Киву а не за Рибери.

Еден Маикон само му е светла точка од престојот во Интер.
Негови се Жулио Цезар и Камбиасо.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.483
Думан работиш под претпоставки, така да не вреди да се дискутира со тебе на таа тема. По кој основ кажа дека се потепал Мур по Хлеб кога Хлеб беше односно требаше да биде дел од трансфер на играч кој сакаше да си замине од Интер.

Колку и да се правиш слеп за некои работи, под капата на Мурињо ја имаа најдобрата трансфер година во последни 20 години, на крај краева кој беше условот Мур да биде тренер тука ? Поставен стриктно од него ? Дајте ми одврзани раце за трансфери и секој трансфер да помине со моја дозвола.

Једини исклучок тука беше Арнаутович кого скаутите го следеа долго време, но и за овој играч Мур самиот кажа дека се согласил да дојде ( значи бил прашан и консултиран ) баш поради карактеристиките кои ги поседува.

Манчини главен трансфер за кого тој лично инсистираше беше Киву во ситуација кога Максвел и Гросо се дел од тимот, ебате осетот, 25 милиони место да фрли за играч од средина, тој носи играч од одбрана каде Интер воопшто не беше слаб и немаше ама баш никаква потреба од некое '' засилување '' .
Да биде апсурдот уште поголем, Киву добиваше и улоги во средината на теренот. :toe:
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
766
Поени од реакции
303
За освојување на ЛШ, прво треба јако домашно првенство што се гледа кога ќе се погледне кој тимови одат најдалеку во ЛШ во последните години, а тоа се шпанските и анлгиските. Моментално италјанското првенство е послабо од овие две. А тоа е и причината зошто Италјанските клубови тешко успеваат да ангажираат врвни играчи.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
За ланската сезона треба капа да му симнеме на Ибрахимовиќ, тој сам ја освои титулата во Калчото, тоа е заслуга негова.
Лани се виде колку е силен Интер, кога губеше од Панатинаикос и неможеше да го победи еден Анартозис од Кипар.

А оваа година сите трансвери што ги направи ништо не се смена, ако лани не вадеше Ибра, оваа сезона тоа го прави Снајдер.
Сега може Мур да изјавува дека главна цел во летниот трансвер период му бил Снајдер, а убаво знаеме дека се потепа да го доведе Хлеб, на крај Хлеб за среќа се откажа и замина за Штудгарт.
Ако Хлеб се согласеше да дојде во Интер во пакет со Ето, Снајдер сега ќе го гледавме во Реал Мадрид.

Негови се Жулио Цезар и Камбиасо.
Нема што, Ибра лани сам го носеше тимот на рамења. Без јак среден ред да се даде 25 гола во Серија А не е мала работа. Можеби сите викаат дека сме играле преку него ама тоа е нормално пошто он беше најдобриот играч.

Во мојот пост пишав за Хлеб. Еве го интервјуто на Италијански, го нема на англиската верзија, Мур обаво вика дека Снајдер секогаш бил прва и идинствена цел и дека Хлеб само бил дел од трансферот на Ибра.

Un procuratore ha detto, a una trasmissione sportiva, che l'Inter aveva puntato sul Hleb in estate e che poi ha puntato su Sneijder solo dopo che Hleb non è arrivato.
"Bugia. Bugia. Bugia totale. Hleb è stato un'opzione solo quando, all'ultimo, Ibra è andato al Barcellona. Era un modo più facile per il Barcellona di pagare Ibra, era un modo facile per l'Inter di trovare una soluzione per una posizione dove il giocatore scelto era stato Sneijder, che però aveva detto chiaramente: 'io ho le qualità per giocare al Real Madrid, io troverò il mio spazio per restare al Real Madrid, io penso di rimanere al Real Madrid nonostante ci siano persone che non mi vogliono perché vogliono comprare altri giocatori, grazie mille mister, grazie mille Inter, ma io non verrò all'Inter'. Dopo Sneijder ha cambiato la sua idea, perché non aveva nessuna possibilità di giocare".

на гоогле транслејт изгледа вака, и преводот е многу лош. Ако знае некој италијански нека го преведе.

You're lying. Lie. Bugia total. Hleb was an option only when, last, Ibrahim went to Barcelona. It was an easier way to pay for the Barcelona Ibra was an easy way to find a Inter solution for a position where the player had been chosen Sneijder, but it had clearly said: 'I have the qualities to play at Real Madrid, I find my space in order to stay at Real Madrid, I'm going to stay at Real Madrid despite the fact there are people who do not want me because they want to buy other players, thank you mister, thank you Inter, but I will not come to Inter '. After Sneijder has changed his mind because he had no chance to play. "
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Думан работиш под претпоставки, така да не вреди да се дискутира со тебе на таа тема. По кој основ кажа дека се потепал Мур по Хлеб кога Хлеб беше односно требаше да биде дел од трансфер на играч кој сакаше да си замине од Интер.

Колку и да се правиш слеп за некои работи, под капата на Мурињо ја имаа најдобрата трансфер година во последни 20 години, на крај краева кој беше условот Мур да биде тренер тука ? Поставен стриктно од него ? Дајте ми одврзани раце за трансфери и секој трансфер да помине со моја дозвола.

Једини исклучок тука беше Арнаутович кого скаутите го следеа долго време, но и за овој играч Мур самиот кажа дека се согласил да дојде ( значи бил прашан и консултиран ) баш поради карактеристиките кои ги поседува.

Манчини главен трансфер за кого тој лично инсистираше беше Киву во ситуација кога Максвел и Гросо се дел од тимот, ебате осетот, 25 милиони место да фрли за играч од средина, тој носи играч од одбрана каде Интер воопшто не беше слаб и немаше ама баш никаква потреба од некое '' засилување '' .
Да биде апсурдот уште поголем, Киву добиваше и улоги во средината на теренот. :toe:
Јас потполно се согласувам сотебе, но и претходно кажав овој состав е доволем да се освојува КАЛЧОТО и купот на италија, а за лигата на шампиони ни требаат екстра играчи.
Иако доста го критикував на Мурињо, сепак небигоменал за никој, добро би било Морати да му го продолжи договорот уште за неколку сезони.
Да не забораваме колку се мешаше Морати во работата на претходните тренери, одеше дотаму дури еден сат пред почетокот на натпреварите им го диктирашње кој 11-ет играчи ќе го стартуваат натпреварот. Тоа беше јавна тајна во италија. Па следуваше голем притисок од фановите на Интер и мораше преседателското место да му го препушти на Џакинто Факети.
Пред калчополи да се случи размислуваше да го ангажира Лучиано Моџи или да го препушти Интер на друг газда.
А во таква положба беше од неговите глупости на трансвер пазарот.
Според некој податоци има истрошено над 600 милиони евра за ангажирање на играчи од кога што е на чело на клубот (16 години).
Знам дека негова желба е да го донесет Лионел Меси, и тоа ќе го направи но највероватно кон крајот на кариерата кога нема да ни е потребен. Тоа е Морати.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
За освојување на ЛШ, прво треба јако домашно првенство што се гледа кога ќе се погледне кој тимови одат најдалеку во ЛШ во последните години, а тоа се шпанските и анлгиските. Моментално италјанското првенство е послабо од овие две. А тоа е и причината зошто Италјанските клубови тешко успеваат да ангажираат врвни играчи.
Тоа е важен предуслов зошто екипите од посилни првенства имаат потешки натпревари, противниците им задаваат поголеми проблеми па одржуваат едно повисоко ниво низ цела сезона. Но не е пресуден фактор. Победи Порто една година. Истата година Монако стигна до финалето. Една година три италијански екипи играа во полуфинале иако и тогаш лигата не беше којзнае што подобра од сега...

За мене, за освојување на ЛШ потребен е силен тим, силен карактер, и среќа во решавачките моменти.

Првите две работи ги имаме. Со третата никогаш не се знае...
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Нема што, Ибра лани сам го носеше тимот на рамења. Без јак среден ред да се даде 25 гола во Серија А не е мала работа. Можеби сите викаат дека сме играле преку него ама тоа е нормално пошто он беше најдобриот играч.

Во мојот пост пишав за Хлеб. Еве го интервјуто на Италијански, го нема на англиската верзија, Мур обаво вика дека Снајдер секогаш бил прва и идинствена цел и дека Хлеб само бил дел од трансферот на Ибра.

Un procuratore ha detto, a una trasmissione sportiva, che l'Inter aveva puntato sul Hleb in estate e che poi ha puntato su Sneijder solo dopo che Hleb non è arrivato.
"Bugia. Bugia. Bugia totale. Hleb è stato un'opzione solo quando, all'ultimo, Ibra è andato al Barcellona. Era un modo più facile per il Barcellona di pagare Ibra, era un modo facile per l'Inter di trovare una soluzione per una posizione dove il giocatore scelto era stato Sneijder, che però aveva detto chiaramente: 'io ho le qualità per giocare al Real Madrid, io troverò il mio spazio per restare al Real Madrid, io penso di rimanere al Real Madrid nonostante ci siano persone che non mi vogliono perché vogliono comprare altri giocatori, grazie mille mister, grazie mille Inter, ma io non verrò all'Inter'. Dopo Sneijder ha cambiato la sua idea, perché non aveva nessuna possibilità di giocare".

на гоогле транслејт изгледа вака, и преводот е многу лош. Ако знае некој италијански нека го преведе.

You're lying. Lie. Bugia total. Hleb was an option only when, last, Ibrahim went to Barcelona. It was an easier way to pay for the Barcelona Ibra was an easy way to find a Inter solution for a position where the player had been chosen Sneijder, but it had clearly said: 'I have the qualities to play at Real Madrid, I find my space in order to stay at Real Madrid, I'm going to stay at Real Madrid despite the fact there are people who do not want me because they want to buy other players, thank you mister, thank you Inter, but I will not come to Inter '. After Sneijder has changed his mind because he had no chance to play. "
Добро го разбрав написот, но да не се лажеме сега, од кога што дојде во Интер негови трансвер цели беа Лампард и Дрогба, па после тоа интерес пројави за Деко, летото што помина кажува дека прва трансвер цел му била Снајдер, што не е точно. Целото негово внимание падна на Деко и Карваљо, после неуспешните преговори имавме среќа што Реал Мадрид располагаше со голем фонд на играчи, а Перез беше решен да се ослободи од колонијата холандска. Баерн Минхен си го доби Робен, ние Снајдер.
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
џабе муабет прајте,секако лига шампиони е освојуваме оваа година :smir:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
лани беше друг муабетот. желба на мурињо беа - Лампард Мансини и Кварезма.
најверојатно за да ја игра оваа формација
----------------------цезар----------------------
Мајкон----------Самуел---Киву----------Максвел
---------------------Камбиасо-------------------
------------Занети-------------Лампард----------
Кварезма---------------------------------Мансини
--------------------Ибрахимович------------------

Што на лист изгледа страшно добро, само лампард во последен момент се повлече и наместо него го зема мунтари, и ако се сеќава некој лани на стартот оваква формација игравме па после кога се замрси работата олабави мурињо виде дека згреши.
оваа формација не е за италијанско, а уште помалце со неверојатно лошата форма на мансини и кварезма која ги држи веќе 2 години.
(ја сеуште неможам да поверувам како може и двајцата играчи донесени со мега трансфери, наеднаш така да паднат навистина чудно.)
едино Мунтари кој дојде како 2ра опција на Лампард,лани изненади, скоро никој не очекуваше дека Мунтари ќе блесне во Интер. Лани Мунтари беше еден од најдобрите играчи на теренот, иако оваа година е најслаб.

е сега сезонава мурињо поинаку направи концепт, со идеја да воведе плејмејкер, нешто што Син го бае овде на форумов откако го знам.
треквартиста што би рекол Мур.
трансфер желби - за оваа година- Милито,Мота,Карваљо, и треквартиста(го криеше името до самиот крај).
----------------------цезар----------------------
Мајкон----------Самуел---Карваљо---Киву/Сантон
---------------------Камбиасо-------------------
-------------Занети-----------Мота/Мунтари-----
---------------------Треквартиста---------------
-------------Милито-----------Ибрахимович------

Мурињо го посакуваше Карваљо, ама преговорите одеа тешко а Лусио им испадна ко кец на десетка, го фанаа него и мислам дека не погрешија.
Милито и Мота, е за овие двајца од мене поголем скептик немаше, посебно за Милито, уште кога ке му го видиш профилот, 31 година - екипи сарагоса и џенова, и си викаш мурињо пие тромадоли со поминат рок. ама испадна обратно, Милито ѕвер(мудро и солидно, што би рекол еден колега).
е сега за Мота пак ке кажам тоа што викаше Син, една сезона изигра топ, ама ќе се повреди и ќе се мачи цела сезона, така и испадна работата. тек последнава утакмица мрдна малце со јуве.
и последниот треквартиста, Мурињо никогаш не откри кој ќе биде само цело време баеше треквартиста треквартиста... дури и досаден стана.
Кога замина Максвел требаше Хлеб да дојде, ама замина во Штутгард(или таму некаде, а и не сум баш сигурен дека тој може да игра на оваа позиција) дојде август почна реал да продава и на сите им беше јасно дека интер го брка Снајдер. моето мислење за играчов од тогаш подобро да не го откривам, само ќе споменам дека го прогласив за пропалица,некомпетентен и неспособен да направи одлука за промена а камоли да дојде и да биде лидер - исходот сами го знаете.
за трампата Ето - Ибра нема да зборувам да не правам инциденти :)

вчера едно детенце што редовно ја гледа барса и тоа на Алфа ТВ што би се рекло свршува на Барса а освен првата постава и тренерот ништо не се разбира постираше линк од некое истражување Барса имала најјак напад со 31 гол од напаѓачите Ибра-Педро-Меси.
да ве потсетам Милито 13+Ето 9+ Балотели 6 = 28. во лига која е двојно позатворена од шпанска со комплетно нов тим резултат постигнат од играчи кои на трансфер пазарот имаат двојно помала цена од претходно споменатите.

што ми е целта на постов - да ви докажам дека не ме мрзи да типкам на тастатура за подолги постови :)
се шалам, едноставно Мурињо иако е еден од најдобрите тренери кога дојде лани во Италија знаеше само Италијански јазик, и НИШТО од играта во Италија. се потврди дека е тренер кој има многу среќа, а и богами богати претседатели за да ги крепат неговите луди идеи.
колку е способен мурињо може да се потврди и со тоа што скоро сите фанови не убеди дека е голем тренер и дека со идеалната 4-3-3 ќе газиме се, и дека Ибра нема да види Аир од нафрлени топки.
Крајот го краси делото, не исфрлија од ЛШ, ама го задржавме скудетото благодарение на Ибра. е сега стапува на сцена вистинскиот МУРИЊО или The special ONE поучен од искуството од ланската сезона, плус тетратката што ја врти насекаде во текот на летото произведе таков тим, кој во просечна форма без повредени играчи може да победи секого.
сеа некој ќе рече Снајдер е финтата, да не беше он, да не беше Милито да не беше незнамтикој. Не е тоа работата, работата е тимскиот дух, што вели Син КАРАКТЕР БЕ БАТКА,МУДА. наместо да молиме бога Ибрата да направи маестрален потег, сега сакаме само мал притисок, а голот сам доаѓа. тимски дух, доверба едни во други и постигнуваат се, и најважно од се Мурињо и неговата стручност која не само што ги мотивира играчите туку и не дозволува да падне лош збор за нив. Мурињо е оваков,онаков зборувач озборувач јадач на г*/на ама од друга страна немаме инциденти во тимот кој го краси оној тимски дух кој го гради карактерот што ни ги носи победите.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.564
Лани беше друг муабетот. желба на мурињо беа - Лампард Мансини и Кварезма.
најверојатно за да ја игра оваа формација:
----------------------цезар----------------------
Мајкон----------Самуел---Киву----------Максвел
---------------------Камбиасо-------------------
------------Занети-------------Лампард----------
Кварезма---------------------------------Мансини
--------------------Ибрахимович------------------

Што на лист изгледа страшно добро, само лампард во последен момент се повлече и наместо него го зема мунтари, и ако се сеќава некој лани на стартот оваква формација игравме па после кога се замрси работата олабави мурињо виде дека згреши.
Оваа формација не е за италијанско, а уште помалце со неверојатно лошата форма на мансини и кварезма која ги држи веќе 2 години.
(јас сеуште неможам да поверувам како може и двајцата играчи донесени со мега трансфери, наеднаш така да паднат навистина чудно.)
Едино Мунтари кој дојде како 2ра опција на Лампард,лани изненади, скоро никој не очекуваше дека Мунтари ќе блесне во Интер. Лани Мунтари беше еден од најдобрите играчи на теренот, иако оваа година е најслаб.

Е сега сезонава мурињо поинаку направи концепт, со идеја да воведе плејмејкер, нешто што Син го бае овде на форумов откако го знам.
треквартиста што би рекол Мур.
Трансфер желби - за оваа година- Милито,Мота,Карваљо, и треквартиста(го криеше името до самиот крај).
----------------------цезар----------------------
Мајкон----------Самуел---Карваљо---Киву/Сантон
---------------------Камбиасо-------------------
-------------Занети-----------Мота/Мунтари-----
---------------------Треквартиста---------------
-------------Милито-----------Ибрахимович------

Мурињо го посакуваше Карваљо, ама преговорите одеа тешко а Лусио им испадна ко кец на десетка, го фанаа него и мислам дека не погрешија.
Милито и Мота, е за овие двајца од мене поголем скептик немаше, посебно за Милито, уште кога ке му го видиш профилот, 31 година - екипи сарагоса и џенова, и си викаш мурињо пие тромадоли со поминат рок. ама испадна обратно, Милито ѕвер(мудро и солидно, што би рекол еден колега).
Е сега за Мота пак ке кажам тоа што викаше Син, една сезона изигра топ, ама ќе се повреди и ќе се мачи цела сезона, така и испадна работата. тек последнава утакмица мрдна малце со јуве.
И последниот треквартиста, Мурињо никогаш не откри кој ќе биде само цело време баеше треквартиста треквартиста... дури и досаден стана.
Кога замина Максвел требаше Хлеб да дојде, ама замина во Штутгард(или таму некаде, а и не сум баш сигурен дека тој може да игра на оваа позиција) дојде август почна реал да продава и на сите им беше јасно дека интер го брка Снајдер. моето мислење за играчов од тогаш подобро да не го откривам, само ќе споменам дека го прогласив за пропалица,некомпетентен и неспособен да направи одлука за промена а камоли да дојде и да биде лидер - исходот сами го знаете.
За трампата Ето - Ибра нема да зборувам да не правам инциденти :)

Вчера едно детенце што редовно ја гледа барса и тоа на Алфа ТВ што би се рекло свршува на Барса а освен првата постава и тренерот ништо не се разбира постираше линк од некое истражување Барса имала најјак напад со 31 гол од напаѓачите Ибра-Педро-Меси.
Да ве потсетам Милито 13+Ето 9+ Балотели 6 = 28. во лига која е двојно позатворена од шпанска со комплетно нов тим резултат постигнат од играчи кои на трансфер пазарот имаат двојно помала цена од претходно споменатите.

Што ми е целта на постов - да ви докажам дека не ме мрзи да типкам на тастатура за подолги постови :)
Се шалам(се шегувам треба да стој), едноставно Мурињо иако е еден од најдобрите тренери кога дојде лани во Италија знаеше само Италијански јазик, и НИШТО од играта во Италија. се потврди дека е тренер кој има многу среќа, а и богами богати претседатели за да ги крепат неговите луди идеи.
Колку е способен мурињо може да се потврди и со тоа што скоро сите фанови не убеди дека е голем тренер и дека со идеалната 4-3-3 ќе газиме се, и дека Ибра нема да види Аир од нафрлени топки.
Крајот го краси делото, не исфрлија од ЛШ, ама го задржавме скудетото благодарение на Ибра. е сега стапува на сцена вистинскиот МУРИЊО или The special ONE поучен од искуството од ланската сезона, плус тетратката што ја врти насекаде во текот на летото произведе таков тим, кој во просечна форма без повредени играчи може да победи секого.
Сеа некој ќе рече Снајдер е финтата, да не беше он, да не беше Милито да не беше незнамтикој. Не е тоа работата, работата е тимскиот дух, што вели Син КАРАКТЕР БЕ БАТКА,МУДА. наместо да молиме бога Ибрата да направи маестрален потег, сега сакаме само мал притисок, а голот сам доаѓа. тимски дух, доверба едни во други и постигнуваат се, и најважно од се Мурињо и неговата стручност која не само што ги мотивира играчите туку и не дозволува да падне лош збор за нив. Мурињо е оваков,онаков зборувач озборувач јадач на г*/на ама од друга страна немаме инциденти во тимот кој го краси оној тимски дух кој го гради карактерот што ни ги носи победите.

Добар (3+) Ако сакаш за на полугодие петка да имаш, да си го попрајш воведот! И ВНИМАВАЈ ГОЛЕМИ МАЛИ БУКВИ!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom