Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
M

mercenary

Гостин
Замисли,после ке треба преку екран МАЈАГЕРИ да му дадам :) Golden rule:Интер никогаш на лифче,посебно не повеке од 1000 денaри :)
Така е.Никогаш не го играј тимот за кој навиваш на спортска,за да не се нервираш x2 пати.Барем јас така правам.:wink:

Едит:Интер може да го ќари Марига од Парма.Нели ние им го дадовме Хименез па они да ни го дадат Марига или така нешо.
Барем така пишува на гол.ком кои го преземале тоа од некој италијански весник или така нешто xD
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.505
Поени од реакции
58.915
Стај 100.000 за 70.000 добивка :)
Многу коцкарски, јас си играм од задоволство, но сепак, читај подолу

Замисли,после ке треба преку екран МАЈАГЕРИ да му дадам :) Golden rule:Интер никогаш на лифче,посебно не повеке од 1000 денaри :)
Не важи повеќе правилото, оборено е :pos2:
Ја пошто играм само live, гледам како оди работата и се надевам често дека први ќе примиме гол. Ги фатив пресвртите со Динамо и со Сиена, жал ми е што не можев да играм со Бари. Нај хит натпревар од сезонава ми е оној со Џенова, пошто брзо се виде дека не знаат кај тераат. Три пати фатив Интер следен дава гол :pos2:. И со секој нареден коефициентот растеше.

И да не беше оној судијата со Милан на тој принцип ќе фатев барем уште два пати. Сепак ја фатив дека Интер ќе победи со 2 или повеќе разлика.

И тука се головите. Милито дава гол често е над 2.50. Скоро никогаш не ме изневерил. Еве сега и Пандев. Милито прв дава гол обично е 5.00. Тоа значи дека на 5 натпревари само еднаш да даде прв гол, си ги враќам парите. А повеќе е од еднаш :smir:

Интер никогаш... повеќе не важи! Барем не за мене :)
 

@ki

Whaaaa? :)
Член од
27 декември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
22
Па ти знаеш ли дека Интер ја направи богата манекенката Жизел :) шала на страна кучката имала околу еден милион евра добивка кладејки се на Интер година дена. :)
Викаш си го имала на ти го-дај ми го со Ибра ? :) Затоа тој гадот брцаше голови :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.505
Поени од реакции
58.915
Inter: 1 Toldo; 13 Maicon, 6 Lucio, 23 Materazzi, 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 8 Thiago Motta; 10 Sneijder; 45 Balotelli, 27 Pandev.

Сите сум ги погодил :)
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
Inter: 1 Toldo; 13 Maicon, 6 Lucio, 23 Materazzi, 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 8 Thiago Motta; 10 Sneijder; 45 Balotelli, 27 Pandev.

Сите сум ги погодил :)
Ме интересира циганов како ќе се снајде со Пандев. Милито соработува одлично со него, ќе видиме и за чергаров.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Знаев дека бало ке игра прва постава ама нз со кој,значи испадна со пандев :vozbud:ке биде јако,иначе само матрикс да не заебе нешо друго се е добро:toe:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
Дај Боже Златко Калински да коментира :vozbud::kesa:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
Знаев дека бало ке игра прва постава ама нз со кој,значи испадна со пандев :vozbud:ке биде јако,иначе само матрикс да не заебе нешо друго се е добро:toe:
Матрикс тешко да заебе, он не прави глупи фаули за црвен картон.
Матрикс мава да отепа, а балотели мава да фане црвен картон тоа е разликата.
инаку и двајцата заедно имаат 1 мозок.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.739
Поени од реакции
44.025
Inter: 1 Toldo; 13 Maicon, 6 Lucio, 23 Materazzi, 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 8 Thiago Motta; 10 Sneijder; 45 Balotelli, 27 Pandev.

Сите сум ги погодил :)
Oдличен избор на Мур и топ за нас пред Се, 4-3-1-2 дури и во вакво калкулантско натпреварување, јебешга, имаме тренер кој е свесен за своите грешки и не иде со глава кроз ѕид ко Роки, oчигледно она од Рамбо, онаа репликата, noothiiing is oveeer, nothing, Ферара премногу лично си ја сватил. :)

Пример, Мур фрла, буквално, испадна дека фрла 30 милиони евра за Кварезма, на полусезона го дава на позајмица, Ферара сеуште чека Мело да проработи, е ова еден бите дел од многуте разлики помеѓу Ферара и Мурињо во моментов.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.505
Поени од реакции
58.915
Ме интересира циганов како ќе се снајде со Пандев. Милито соработува одлично со него, ќе видиме и за чергаров.
Балотели за разлика од Ето и Милито е себичен (не е толку, ама во споредба со нив е многу). Аистенции од Пандев за него ќе има, а за обратното незнам, се надевам... Сепак, ако можеше Пандев да растура со Зарате, би требало да може и со Балотели. Зборувам за откако ќе се уиграат, за вечерва ќе видиме како ќе оди...

Дај Боже Златко Калински да коментира :vozbud::kesa:
Тоа ќе биде поезија. Чиста поезија :pos2:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ај да се надеваме дека Гоче ќе изигра како против младите :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Чим игра снајдер добро е ке ги згазиме:toe:,очекувам гол од бало и пандев денес а во второ да влезе и ето,играме со најака средина што ја имаме на располагање и со матрикс во одбраната кој верувам нема да не разочара:toe:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.538
Поени од реакции
14.270
Дај Боже Златко Калински да коментира :vozbud::kesa:
Логично е тој да коментира, во вторникот кога играа Рома - Катанија коментираше тој, синоќа мислам дека не коментираше ни на МТВ 1 ни на МТВ 3. Така да 99 % е сигурно дека тој ќе коментира вечер. Ќе паѓаат возбудливи метафори од негова страна. :)

Форца Пандев ! :)
 
M

mercenary

Гостин
Состав како што се очекуваше.Јас лично очекував Ето место Балотели ама како и да е,и вака е добро.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom