Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Коага ќе размислам у право си за трансфериве . Тони у никој случај , у никој да не доаѓа . Според мене ако нејќат да трошат пари нека доаѓа Гочето , а ако трошат пари ете нека го донесат кавани . Ама не треба да даваат пари затоа што кој и да дојде ќе биде резерва , затоа мој кандитат е Гочето ( made in macedonia ) :toe::toe::toe::toe:

Ги глерам сликите на интер.ит и овој маикон циркуз им праи, мајсторот е задолжен за забава. Дечкото е Numero Uno







 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Зампарини газдата на Палермо кажа дека Кавани е слободен за 30милиони ОМГ.А Морати изјавил дека нема да купуваме во зимскиот преоден рок.Извор ГоАл.ком
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Koлку и да се правиме слепи ( со оглед на она што се случува деновиве ), денес се преговара на велико со Палермо за Кавани затоа и Арна не ни беше дел од тимот на Интер во Купот на Италија.

Според fcinternews, од нивни доверливи извори како што потенцираат, денес преговорите оделе во супер насока а и вчера имало телефонски разговор помеѓу Морати и Зампарини каде биле поставени основите за целата оваа зделка.
edit : Мала грешка у чекори направив :), денес се одржале префовори во Палермо а за тој '' фамозен '' телефонски повик т.е. директни префовори Морати - Зампарини ке се почека до викендов и неделата што следува по истиот.

Нас ни останува да чекаме и да следиме од страна што и како ке се случи по 1ви Јануари, и дали доколку оваа зделка се реализира, Зампарини ке си го одржи своето ветување дека ке стапне на месечината. :tv:

п.с. Ова е свежа вест, која излезе во 16 часот, тие приказни од goal.com се познати уште од вчера, али знаете како оди текот на изјави на Зампарини, прво ке стапнуваше на месечината, па после рече дека треба Морати лично да му се обрати, па сега почна и енормни цени да дава .
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Дечки, јас и еден мој другар 100% одиме на утакмицата Интер - Милан па мислам имаше предлог да се направи банер...Internazionale и да се носи на стадион. Мислам дека беше овај.

Доколку сакате, можеме да дадеме сите интеристи по некој денар и истото да се изработи некаде и со задоволство би го опнал на Curva Nord :)

На истово (според мене) може да се стави и ова...

...заедно и fcinter.com.mk :toe:

Шо мислите? :)
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Ај кажувајте за утре за ждребката што мислите кој би ни било добро да ни се падне . Според мене никако Реал и Челзи , за другите нема проблем . Желба ми е Манчестер , послаби се од лани , а ние појаки , и да им вратиме за ланската елиминација :toe::toe:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.217
Поени од реакции
4.112
Дечки, јас и еден мој другар 100% одиме на утакмицата Интер - Милан па мислам имаше предлог да се направи банер...Internazionale и да се носи на стадион. Мислам дека беше овај.

Доколку сакате, можеме да дадеме сите интеристи по некој денар и истото да се изработи некаде и со задоволство би го опнал на Curva Nord :)

На истово (според мене) може да се стави и ова...

...заедно и fcinter.com.mk :toe:

Шо мислите? :)
Се што е за интер ја прифаќам и ова е добро за нас бидејќи ке показеме дека сме најдобри фанови од мкд.Иначе колку ке те кошта вкупниот трошок со се карта нормално пиши да знам?

Ај кажувајте за утре за ждребката што мислите кој би ни било добро да ни се падне . Според мене никако Реал и Челзи , за другите нема проблем . Желба ми е Манчестер , послаби се од лани , а ние појаки , и да им вратиме за ланската елиминација :toe::toe:
Абе искрено сеа би сакал лесен противник барем да поминеме 1/8 срамота е пак да испаднеме тука,би ги избегнал реал и челзи по што се најдобри екипи од тие што мозат да паднат.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Дечки, јас и еден мој другар 100% одиме на утакмицата Интер - Милан па мислам имаше предлог да се направи банер...Internazionale и да се носи на стадион. Мислам дека беше овај.

Доколку сакате, можеме да дадеме сите интеристи по некој денар и истото да се изработи некаде и со задоволство би го опнал на Curva Nord :)

На истово (според мене) може да се стави и ова...

...заедно и fcinter.com.mk :toe:

Шо мислите? :)
Не е тој, oвој ке биде



Најдов и кој може да го направи ( преку Росоњерка таа ствар :tv: ) само треба да се отиде да се види цена па у случај да е апла голема и да неможам сам да го направам, некако да се собереме на пифце едно и да фрлиме по 100 денари, 200, нејсе.

Треба и текст да има, у план беше So close no matter how far - Inter Fans Macedonia, дел од песна на Металика, затоа и логото на банерот е направено у стил на логото на Металика, се си има свое Ја. :wink:
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Не е тој, oвој ке биде



Најдов и кој може да го направи ( преку Росоњерка таа ствар :tv: ) само треба да се отиде да се види цена па у случај да е апла голема и да неможам сам да го направам, некако да се собереме на пифце едно и да фрлиме по 100 денари, 200, нејсе.

Треба и текст да има, у план беше So close no matter how far - Inter Fans Macedonia, дел од песна на Металика, затоа и логото на банерот е направено у стил на логото на Металика, се си има свое Ја. :wink:
No problem :wink:

Повеќето сте од Скопје, па видете колку кошта и пренесете овде, а јас кога ќе идам накај Скопје ќе ве исконтактирам и ќе се договориме шо како :)

Инаку доколку некој сака да му земам нешо од Милано (дали дрес, шал, тренерки па и интер водени боици :)) не е проблем...само ќе требит да ми се јавит и да се најдеме за да ми дајт пари за тоа шо сакат да му купам. :)

Шоп шопинг шоп шопинг :pos2:
http://store.inter.it/
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Дечки, јас и еден мој другар 100% одиме на утакмицата Интер - Милан па мислам имаше предлог да се направи банер...Internazionale и да се носи на стадион. Мислам дека беше овај.

Доколку сакате, можеме да дадеме сите интеристи по некој денар и истото да се изработи некаде и со задоволство би го опнал на Curva Nord :)

На истово (според мене) може да се стави и ова...

...заедно и fcinter.com.mk :toe:

Шо мислите? :)
второто и мене ми се свиѓа, не дека јас сум го правел, онака ми праи повеќе мерак
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.217
Поени од реакции
4.112
Морати изјавил дека нема потреба од нови засилувања во зимскиот преоден рок,мислам дека греши затоа што барем еден напагач мора да купиме во случајов пандев да го донесеме кој и онака нема да кошта многу.
 

BillyRijeka

BillyRijeka
Член од
3 февруари 2009
Мислења
84
Поени од реакции
15
Дечки, јас и еден мој другар 100% одиме на утакмицата Интер - Милан па мислам имаше предлог да се направи банер...Internazionale и да се носи на стадион. Мислам дека беше овај.

Доколку сакате, можеме да дадеме сите интеристи по некој денар и истото да се изработи некаде и со задоволство би го опнал на Curva Nord :)

На истово (според мене) може да се стави и ова...

...заедно и fcinter.com.mk :toe:

Шо мислите? :)
ajde super, onda se vidimo na Meazzi...

ali samo da Vam kažem za transparent na stadion, ne može se samo tako, ima procedura koja nije mala i traži dosta zajebancije...to govorim za veliki transparent, za neki mali na dva štapa ne treba...

mi iz hrvatske smo isto imali inicijativu za to ,ali kad smo vidjeli pravila odustali smo...pozdrav

p.s. Kosta, javi mi se na privatnu poruku ,pa kada ideš u šoping da ti pomognem jer imam popust od 15% u Inter storu...
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Инаку доколку некој сака да му земам нешо од Милано (дали дрес, шал, тренерки па и интер водени боици :)) не е проблем...само ќе требит да ми се јавит и да се најдеме за да ми дајт пари за тоа шо сакат да му купам. :)

Шоп шопинг шоп шопинг :pos2:
http://store.inter.it/
p.s. Kosta, javi mi se na privatnu poruku ,pa kada ideš u šoping da ti pomognem jer imam popust od 15% u Inter storu...
Ова ми се допаѓа. Коста, ќе праиме муабет за ова на мсн :)

Која глупост.
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Koста кажи колку пари те фаќа превозот со карта од прилика...?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom