Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Ај честито тепавме на СРЕЌА :pos2::pos2::pos2::pos2:
Добро изиграно од страна на сите , овие не ни припарија до гол. Конечно после ерата на Рекоба , кога ќе падне слободен убеден сум
1. дека топката иде во рамки на 100 %
2. дека големи се шансите да дадеме гол , КОНЕЧНО

Едно прашање до сите : КАКО ДА ГО КЛОНИРАМЕ СНАЈДЕР ??????
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
Не како да го клонираме, него како да му ги ојачаме памучните колена, сезонава реков и пред некој ден, кога он е во тимот Интер не загубиле т.е. 13 меча колку што играл немаат пораз, тешко дека истово е коинциденција. :toe:
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Ај честито тепавме на СРЕЌА :pos2::pos2::pos2::pos2:
Добро изиграно од страна на сите , овие не ни припарија до гол. Конечно после ерата на Рекоба , кога ќе падне слободен убеден сум
1. дека топката иде во рамки на 100 %
2. дека големи се шансите да дадеме гол , КОНЕЧНО

Едно прашање до сите : КАКО ДА ГО КЛОНИРАМЕ СНАЈДЕР ??????
со тоа што ќе го купиме помалиот брат РОДНИ СНАЈДЕР од АЈАКС кој сега има 18 години :uvo:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Едно прашање до сите : КАКО ДА ГО КЛОНИРАМЕ СНАЈДЕР ??????
Ke чекаме син му да дојде во Интер. :pos:

Донати мн. зверски изигра , бар ја дур глеав .... Дечкото има одличен центар шут + стига да покрие и во одбрана (т.е не касни како некои *да не речам* ....)


Колку години рековте има ?
19 years old :)
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Абе :drk::drk::drk::drk: коа го глеам . Нешто најдобро е што можело да му случи на интер у последниве години. Никогаш сме немале ваков играч , како што рече син , само да го чуваат нозете и коа игра он никој нема да не тепа , никој . Мислам дека ни треба уште еден ваков играч од среден ред , а по мене Ван Дер Варт . Со снајпер ќе газат заедно и ќе ги хранат милито и ето со топки
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Јас пред почеток на сезона го преферираав ВДВ заедно со Снајдер. Кој и да дојдеше се знаеше дека ке вивнеше играта. ВДВ е на продажба од Јануари, но не е достапен за ЛШ.

Мора уште еден креативец во игра покрај Снајдер, независно дали на клупа или со него заедно.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Абе :drk::drk::drk::drk: коа го глеам . Нешто најдобро е што можело да му случи на интер у последниве години. Никогаш сме немале ваков играч , како што рече син , само да го чуваат нозете и коа игра он никој нема да не тепа , никој . Мислам дека ни треба уште еден ваков играч од среден ред , а по мене Ван Дер Варт . Со снајпер ќе газат заедно и ќе ги хранат милито и ето со топки
док е мурињо заборавете дека ќе играме со двајца играчи од типот на снајдер ...
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
док е мурињо заборавете дека ќе играме со двајца играчи од типот на снајдер ...
А јас баш се надевав дека ќе го видам некој ден Кварезма како игра покрај Снајдер. :(
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
А јас баш се надевав дека ќе го видам некој ден Кварезма како игра покрај Снајдер. :(
И јас мислам дека ќе се средат работите понатаму да имаме уште еден играч како снајпер , зашто само со такви креативци можеме да догураме подалеку у ЛШ . А за у Италија доволен е и само тој ( ама што праиме кога ќе се повреди ) , затоа дефинитивно ни треба уште еден :toe::toe::toe::toe::toe:
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
А јас баш се надевав дека ќе го видам некој ден Кварезма како игра покрај Снајдер. :(
и тоа ми е сумњиво со кварезма иако од еден добар натпревар не може ништо да се заклучи ... проблемот е што кварезма изигра кога го немаше маикон и имаше целосна слобода , што ќе правиме кога ќе играат двајцата , ќе се гушат и повторно исто ќе гледаме од рики ќе повторам ова е мое мислење ... како и да е премногу е офанзивна формацијата така тој филм од мур не го гледаме
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Аии какво голче на Снајди, ме потсеќа на времето на Рекоба. Честито победа :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
Mурињо вчера рече дека очекува многу од Кварезма во вториот дел од сезоната, даде аплаузи за Донати и рече дека ова е одличен подарок за него пред Божиќ .

Него, фотката што до сега ја означи оваа сезона а воедно и првата собиранка на интерашите овде :), Снајди по голот со Динамо Киев во Киев, до сега најважниот момент за Интер

 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
По се изгледа ние џабе си праиме муабети дека ќе донесат некој у јануари . Али ај да се надеваме дека можно е да се случи да се донесе некој играч, има време до крај на јануари


http://inter.it/aas/news/reader?N=32866&L=en

At the moment there are zero possibilities of Pandev or Toni arriving; we are fine as we are and we will continue like this

Може ќе се премисли нашето мило председниче
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
:pos2:

Чим Морати вика ништо не доаѓа тоа значи дека 10000%, гарантирам, доаѓа нов играч, е сега прашањето е кој, еве Газета дело Спорт што вика



Само не оној у средина, иако за него даваат најмногу шанси, следи Кавани па Пандев .

Не ли го научивте Морати, ден пред да дојде Кварезма на официјалниот сајт имаше демант, ден пред да биде отпуштен Манчини и официјално на официјалниот сајт имаше демант од Морати дека такво нешто ке се случи, треба ли и Ибра да го споменувам и ред други примери, али повторувам, било кој, само не Тони, плус како што реков и претходно, Мурињо потврди дека во вториот дел од сезоната ганрант смета на Кварезма а оние кои што имаат шанси да заминат се Мансини, Арнаутович и Суазо.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
Кавани нема шанси да дојде, барем не зимово. пресложена е работата и многу пари ќе му бараат.
Тони може да дојде само ако Мурињо му се смилува, а Пандев е наш 100%.
денеска читав во вест, мурињо отворено му кажал на морати дека го сака пандев.
не кажуваат одкаде им е таа информација, али добро е, кај има чад има и оган :)
еве ја цела статија.
НАШИОТ НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР ПО ВКУС НА ТРЕНЕРОТ НА ИНТЕР
Мурињо го сака Пандев
Тренерот на Интер Жозе Мурињо потврди дека сака да го засили својот тим со напаѓач во јануарскиот преоден рок, посочувајќи на Горан Пандев и Лука Тони како можни опции.
Бидејќи камерунскиот напаѓач Самуел Ето ќе се натпреварува на Купот на африканските нации, што ќе се одржи на почетокот од новата година и ќе биде отсутен од тимот на "нероаѕурите", единственото барање на португалскиот стратег до клупската управа е ангажман на нов напаѓач.
- Невозможно е еден играч да ги поседува сите квалитети што ни се потребни. Пандев не е Тони во шеснаесетникот, но затоа, пак, Тони не е Пандев во поглед на брзина и креативност. Исто така, Тони е играч на Баерн, а Пандев е во Лацио, двајцата во овој зимски преоден рок не се слободни и воопшто нема да биде лесно да се ангажираат. Затоа оставам конечната одлука да ја донесе клубот - изјави Мурињо на завчерашната прес-конференција.
Во меѓувреме, интернет-порталот "Тутомеркатовеб" откри дека уште летоска бил постигнат договор помеѓу Пандев и Јувентус, но "старата дама" не сакала да излезе во пресрет на барањата на претседателот на Лацио Клаудио Лотито. На тој начин, Јуве им го отворил патот на Интер и Милан, а особено на овој вториот, за кој италијанските медиуми тврдат дека веќе почнал да преговара за трансферот на струмичанецот . Веќе е најавено дека во наредните неколку дена вториот човек на "росонерите" Адријано Галијани ќе отпатува во Рим на средба со газдата на Лацио Лотито.
Во меѓувреме, во интервју за "Радиорадио", аргентинскиот напаѓач во дресот на Лацио Мауро Зарате посака во новата година повторно да профункционира тандемот Пандев-Зарате.
- Со Пандев во нападот ќе бевме многу посилни - порача Зарате.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom