Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
Па кога го има феноменалниот Суазо до него у напад, тоа е, а и незнам зашто не ги повика Дестро и Албиек за овој меч, цел напад изигра неколку тешки средби по ред и не гледам потреба Милито, Ето и Балотели денес да бидат користени, једино еден од нив од клупа по потреба.

А и ако, во ваков меч и 0.5 посто од цел потенцијал на екипа е доволен за победа, нека не се трошат, што се тиче мене, сеедно ако отпаднат, тотално ми е ирелевантен овој куп. На крај краева, Снајдер игра, Дејо игра, Балотели игра, не ни сакам да се истрошат или да влагаат у дуели борбено и ко сеа Дејо, да заработат некоја повреда.

Нејсе тоа, Стеванович сакам да влезе, само ради него гледам денес, иначе очи ми се склапаат од што ми се спие а и атмосферата од трибините уште толку ме успива, Меаца крца ..... од редари. :tv:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Па редно беше и Снајдер да намести нога како што треба! Си го заслужи голот!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
Eпа пречка со Аталанта, денес статива, следното што е од Снајди ... гол !
Иначе немаше игра со рака од Ривас, многу глупо изигира со тоа што нагло ја повлече и го излажа судијата, подарок слободен удар и мајсторско голче. :tv:

п.с. Овој Суазо у Вардар не би го земал
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
зицери на квадрат:smir:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Не требаше повеќе, ама овој Суазо во Јануари пак во Банфика би го вратил.

Па јас да бев, еден гол ќе дадев. :kesa:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.211
Добро е тепавме 1-0 заслузена победа само требаше да биде поголема затоа што милито и суазо промашија зиецери.Али тоа е сеа идеме на следен натпревар против лацио кој ке игра без зарате и очекувам сигурна победа.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
Вака сеа, минимум 5-0 требаше да биде победава, во принцип ги мразам тие '' требаше '' муабети и ретко сакам да ги користам али коа ке гледа некој хајлајтс ке свати зашто во моментов тоа го реков, иначе честитки за триумфот, куп не куп, се враќаат на победнички патеки а тоа е најбитно, башка противникот не создаде шанса у овие 90 минути.

Него друго сакав да потенцирам, сезонава Балотели 1 на 1 со голманот на Парма ништо, Ето 1 на 1 со Фреј ништо, денес Милито 1 на 1 пак ништо, добро бе мајкуму стара, обична тренинг ситуација, сите тројца треба да имаат еден стил т.е. идеа што ке ја фураат во ваков случај, а не да идат на она што биде биде, треба цело трио на тренинг да ги увежбава овие ситуации повеќе од јасно е тоа.

И да, човек на меч, Снајди, убедливо над сите изигра, а и одбраната беше на нивоу, придоносеа Толдо да нема ич работа денес. :wink:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
И криво ми е за Стеванович што не влезе. Бар да видевме нешто од малиот што толку го фалат.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
6.211
Дечки го видовте толдо :pos2::pos2: си зел шал и капче си знаел човекот дека нема да има работа:pos2::pos2:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Добар тренинг на Интер :tv:

Се виде дека Весли по Default топ си ги игра утакмиците... требаше да тепаат повеке но ипак 1-0 е добар резултат.Суазо е километри од добра форма така да очекувам зимава да фаќа мукла...Милито бре мајсторе доколку промашуваш вака и понатаму тешко тебе :) и позитивни оцени за малиот по десно кој изигра сосема добро и не правеше грешки.Истотака жал ми е за Толдо кој смрзна на гол сиротиот :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Донати мн. зверски изигра , бар ја дур глеав .... Дечкото има одличен центар шут + стига да покрие и во одбрана (т.е не касни како некои *да не речам* ....)


Колку години рековте има ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom