Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.152
Ова коло не го искористивме за добро да се одлепиме од Милан и Јуве но ни предстојат уште 3 според мене лесни натпревари во кои не смееме да си дозволиме нов кикс.
Дома со сезонава катастрофалниот Лацио, во Верона кај Киево и на крај дома против Сиена.

За разлика од нас, наредно коло Милан има тешко гостување во Фиренца, потоа ја пречекува Џенова и на крај дербито кое ќе се игра во Торино против Јувентус. Пред тоа Јувентус ја пречекува Катанија па гостува кај Парма.

Значи, Јувентус а посебно Милан имаат далеку потешки натпревари во последните кола од кои последното играат меѓусебно. Јас тука ја гледам шансата оваа полузезона да ја завршиме со уште подобра разлика.


И да не го заборавиме натпреварот од купот со Ливорно кој се игра во среда на Џузепе Меаца. Тоа најверојатно ќе биде шанса за Толдо, Матераци, Мансини, Виера, Арна и компанија да покажат што знаат.
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
Убо го лапнавме :kesa::kesa:лани со аталанта за 35 000 ме турнаја годинава за 21000:kesa::kesa::uvo:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.152
Убо го лапнавме :kesa::kesa:лани со аталанта за 35 000 ме турнаја годинава за 21000:kesa::kesa::uvo:
Како успеа другите да ги погодиш? Јас уплатив ливче и сите излегоа обратно :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.076
Не гледав денес, ама добро е, избегавме уште еден бод. Ме нервира тоа што нема натпревар без да добиеме црвен картон.

Вчера гледав едно полувреме Бари - Јувентус, и дојдов до заклучок дека нашите конкуренти имаат комплекс од буквата Б: Бордо, Баерн, Бари. Веројатно работата влече корени од нивниот престој во Сериа Б :pos2:

Се читаме деновиве, поздрав до сите!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Последниве сезони се навикнав на киксови на Интер во Бергамо така што не е преголемо изненадување. Со оглед на распоредот во наредните кола разликата во бодови верувам дека може да оди само нагоре.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Убо го лапнавме :kesa::kesa:лани со аталанта за 35 000 ме турнаја годинава за 21000:kesa::kesa::uvo:
Незнам како само интер те заебал кога оваа недела се испадна обратно еве кој кикснаа - челзи,ман ј,интер,милан,јуве,стандард,тотенхем.

:pos2:
Не гледав денес, ама добро е, избегавме уште еден бод. Ме нервира тоа што нема натпревар без да добиеме црвен картон.

Вчера гледав едно полувреме Бари - Јувентус, и дојдов до заклучок дека нашите конкуренти имаат комплекс од буквата Б: Бордо, Баерн, Бари. Веројатно работата влече корени од нивниот престој во Сериа Б :pos2:

Се читаме деновиве, поздрав до сите!
:pos2::pos2: Богами све накај б лига ги тера прави пациенти се :toe:

Глејте како изел ќутек берлускони од некој човек :pos2::pos2:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Клик тука, и клик тука. Goal.com навистина претеруваат со насловите, понекогаш немаат ни тронка поврзаност со содржината на текстот.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.291
http://goal.com/en/news/10/italy/2009/12/13/1685198/jose-mourinho-gets-into-a-fight-with-a-journalist-following-draw-


Шо е работава бе, има некој подетални информације, ако е вистина ќе пукне некоја казна
Неможе да пукне казна зашто се дешавало пред влезот во тимскиот автобус, на паркинг, Mур го тргнал од себе новинарот и вербално го нападнал дека тоа не е место каде може да го добие посакуваното интервју.
Е сеа интелектуалната проституција имплементирана во италијанското новинарство нормално, ке направи од мува слон, што и му одговара на тимот, нешто слично ко лани, по онаа прес конференција од 7 минути, ке се збори само за Мурињо, тимот и играчите ке бидат заборавени. :wink:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Аха, па помислив дека е нешто слично, али ај викам за сваки случај да прашам.
Пошо немаше објаснето убоо на гол.ком
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.291
Сериозно, се додека Мурињо е во центарот на вниманието тимот има огромна корист од истото, не е чепнат ниеден од играчите, воопшто не се зборува за екипата, се збори за човек кој ташак го боли што мисли жута штампа, има семејство, жена, две деца 13 милиони евра годишно, патетикуси кои живеат од просечна новинарска плата не го умараат.

Што се тиче мене, одговараат вакви инциденти, не е случајно што лани ги имаше баш пред оној двомеч со Јунајтед и период кога Интер имаше претешки мечеви и мал пад у форма, очекувам минимум 1 ваков сличен испад од него во иднина, кога ке биде оноа апла у центар на пажња, денес беше засенет од Берлускони. :)

Мело по онаа номинација за златна канта и критики од медиумите се изгуби начисто на терен, Диего исто, лани со Кварезма слична приказна, ова колку да ви доловам дека италијанските медиуми знаат да бидат многу сурови кон играчите и да создадат голем притисок. Пример, во Англија со Аквилани, каде-каде полабилни се медиумите таму во врска со него, да беше слична приказната со некој таков у Италија, во моментов ке имаше обострана согласност играч-клуб за раскин на договор.
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Греота а толку ни се ситеа за Кварезма дека ќе освои златна канта...... кога..... човекот кој сите го ставаа во потписи и се крстеа во него дека тој е човекот во кого имаа највеќе надежи, и очекувања... ја усра ЛИНК
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom