Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Eдна работа, Галопа, Мурињо лани се интересираше за него кога беше во Сиена и кога можеше да се донесе за ич пари, е сега зашто да паднеме на ваква шпекулација кога Мур се одлучи за Мота а Галопа = Мунтари = Мота . Ист тип на играч е и игра буквално на истата позиција зашто е левак, така да, Галопа уште од сега треба да си го прешкртате како потенцијално засилување во Интер .

За Кандрева незнам, нит знам што тип на играч е нит ништо, сеедно сега за сега .

И за Балотели, Balotelli rossonero? Era una battuta! Se lo dice chi lo conosce bene..., во превод, Балотели росоњер ? Да го знаевте ке знаете дека се шегува .
Бил во посета на деца со инвалидитет, бар така разбрав, и се шалел со некој од нив додека давал автограми .

Еве ви ја целата сторија . :wink:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Eдна работа, Галопа, Мурињо лани се интересираше за него кога беше во Сиена и кога можеше да се донесе за ич пари, е сега зашто да паднеме на ваква шпекулација кога Мур се одлучи за Мота а Галопа = Мунтари = Мота . Ист тип на играч е и игра буквално на истата позиција зашто е левак, така да, Галопа уште од сега треба да си го прешкртате како потенцијално засилување во Интер .

За Кандрева незнам, нит знам што тип на играч е нит ништо, сеедно сега за сега .

И за Балотели, Balotelli rossonero? Era una battuta! Se lo dice chi lo conosce bene..., во превот, Балотели росоњер ? Да го знаевте ке знаете дека се шегува .
Бил во посета на деца со инвалидитет, бар така разбрав, и се шалел со некој од нив додека давал автограми .

Еве ви ја целата сторија . :wink:
Зошто да го прешкртаме? Според fcinternews, Мунтари е на излезна врата, а Мота ако продолжи вака со повреди нема да одигра уште многу - многу до крајов на сезонава. Мислам, ја сакам да игра супер си е играчот, ама факт е дека не може да сврзе неколку натпревари.

Балотели бил со деца некои, го прашувале: ами ако навиваш за Милан, зошто играш за Интер? :pos2:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Не е материјал за Интер Галопа, бар тоа е мое мислење, мада ако веќе си оди Мунтари тогаш гарант подобро би се снашол од него бидејќи го имам следено во неколку наврати, сезонава против Милан изигра одлично кога Парма гостуваа на Сан Сиро .

Јас како потенцијални засилувања на Интер во иднина ги гледам Пандев и Хамшик, никој друг . Со нив двајца и овој моментален играчки кадар и тимот би бил перфектно склопен, со можности и за ротации, калкулирање .

Хамшик е она што му треба на Интер, од проста причина што е играч кој покрива и напад и одбрана, играч кој може да игра и позади напаѓачи и централно во средината и играч кој дефакто е долгорочно решение за иднина . :toe:

Пандев сеа Јануари, Хамшик наредно лето ко једино засилување за кое ке се фрлат бајаги парички и тоа е тоа, башка Мансини, Кварезма аут, Коутињо ин и ете ти подлога врз која ке се гради тим у иднина уз Снајди, Мота, Балотели, Пандев и Хамшик . :wink:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Денес има информација дека Челзи дава 30 милиони за Хамшик. Ако сака некоја премиерлигашка екипа да го купи, ќе го купи. На Интер му требаат Италијани по се изгледа. До кај е работата со тоа правилото 6+5?
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.870
Поени од реакции
23.208
Правилото беше предлог од Платини, да почне од сезоната 2011-2012, значи на седницата на фифа пред негде догодина ќе се гласа и ќе се знае шо како ќе биде.

Од тоа што ја сум го гледал Мунтари е бољи од Галопа, дечкото не е ништо посебно и не сум импресиониран многу од него, али ок земите го и продајте го Мунтари боље за Милан и Јуве :pipi:

Друга работа, Кандрева е плејмекер или тракериста, доста креативен играч и асистира и знае да опали од неких двадесет пет метара:vozbud:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Нц, правилото треба ако веќе започнува, да почне од наредна сезона со што ке стартува со 4+7, па наредна 5+6 и од 2012-2013 да се започне со оноа 6+5 .

Али има некои дупки, се смета за дискриминационо бидејќи ке се редуцира можноста за извоз на играчи пример од земји ко нашава, дури и во ЕУ се бунеа за истово така да не верувам дека ке помине .
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Гочетот да го здрвиме у јануари заедно со Муса Сисоко ( многу е добар ) а на лето Хамшик и да не ги заборавиме Крхин , Кутињо и Албец и со тоа се комплетира тимот за добри 4-5 години , а да ги шутнеме Кварезма , Мансини и Мунтари

п.с. Хозе ако читаш да знаеш ова е добитно , испробано е на менаџер
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.082
Дали некој знае од колку саат се игра натпреварот болоња - интер во сабота 18 или 20-45?
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
Дали некој знае од колку саат се игра натпреварот болоња - интер во сабота 18 или 20-45?
oд 18.00 пренос кажа меаца дека ке имало само заборавив на која!(сигурно не на телма)
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Matia Destro постигнал два гола за репрезентацијата на Италија до 19 години.Дестро, Албиец, Балотели, Кутињо, Оби, Крхин, Сантон, Интер има добра иднина
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.674
Поени од реакции
6.082
Ибрахимович- барса ке го победи интер!!!! хаха ај баш да видам:toe:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.398
Поени од реакции
6.520
ме запира едно дете на маало прееска и ми вика-
детето-нели беше ти за интер?
јас-Да
детето-знаеш дека имаат веб страна и на македонски
јас-не заебавај
детето-да бе стварно се за интер има таму.
јас-и како се вика странава
детето-ввв.интер.ком.мк
јас-а да не има пред тоа интер ФЦ
детето- не бе сто посто нема
јас- ај ке проверам :):pos2:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
ме запира едно дете на маало прееска и ми вика-
детето-нели беше ти за интер?
јас-Да
детето-знаеш дека имаат веб страна и на македонски
јас-не заебавај
детето-да бе стварно се за интер има таму.
јас-и како се вика странава
детето-ввв.интер.ком.мк
јас-а да не има пред тоа интер ФЦ
детето- не бе сто посто нема
јас- ај ке проверам :):pos2:
Остај ги децата хахахахахаха
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom