Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.411
Поени од реакции
6.549
24Фудбал.ком.мк-снајдер неизвесен за дуелот за барса но пишува дека ке се врати бидејки имаме многу добар лекар кој бил експерт за таа повреда што ја има. Па би требало да искочиме со најакиот состав против барса:toe:
снајдер се крие односно мурињо го крие! премногу е важен за да се ризикува на пријателски утакмици и на утакмици со екипи од рангот на болоња!
а докторот е Франко Комби еден од најдобрите хирурзи во Европа, он го откри слабото срце на Кану и на Фадига!(едниот мислам поради тоа го раскина договорот а другиот поради истото воопшто не потпиша)
{може грешам во врска со кој играчи беа нека ме поправи некој ако знае}
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Иначе занети вие што направивте со гостувањето кај филе до кај сте?
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.411
Поени од реакции
6.549
Иначе занети вие што направивте со гостувањето кај филе до кај сте?
договорено е ке се гостува, во сабота правиме организација со што ке се оди како се ке се оди и слични работи.
ке бидете известени!:helou:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
договорено е ке се гостува, во сабота правиме организација со што ке се оди како се ке се оди и слични работи.
ке бидете известени!:helou:
Браво само напред така се бодри нашиот клуб,иначе ние највероватно ке се собираме во некој кафич како претходниот пат:)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.044
Иде на фејс ова . :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Да се вратиме малце во реалност а?

Се надевам дека интер ке иде на победа во Барса но доколку не успее да извлече бодови ке мора да победи во милано против Казан (што си е сигурно сигурно си е) :)

Немам ништо против барса дека стварно играат еден модерен фудбал,и сакам да ги видам во следната фаза во ЛШ ,
А, не! Јас сум за принципот: „еден помалку“, или „бутај дури можеш“ :pos2:
Нејќу да ги видам пак после мечот на Камп Ноу до догодина ова време. Што е сигурно - сигурно е, ако видиш некој како се дави, помогни му.

Назад во реалноста, Барселона е сеуште фаворит за победа на Камп Ноу и така и треба да остане, Жозе и понатаму да зборува по медиуми за мечот со Рубин и слично :) Исто како веќе да сме изгубиле во Барселона.

Но реално, ако дојдеме до ситуација да бркаме победа против Рубин на свој терен... што да ви објаснувам, знаете какви сме кога бркаме победа против „аутсајдер“... :kesa:. Ние играме добро кога сме опуштени, тогаш сме во сотојба 5-0 да победиме послаба екипа, ама кога мораме, и посебно кога мораме пред домашна публика, која е нервозна и тера све у... тогаш се случуваат лудории...
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
А, не! Јас сум за принципот: „еден помалку“, или „бутај дури можеш“ :pos2:
Нејќу да ги видам пак после мечот на Камп Ноу до догодина ова време. Што е сигурно - сигурно е, ако видиш некој како се дави, помогни му.

Назад во реалноста, Барселона е сеуште фаворит за победа на Камп Ноу и така и треба да остане, Жозе и понатаму да зборува по медиуми за мечот со Рубин и слично :) Исто како веќе да сме изгубиле во Барселона.

Но реално, ако дојдеме до ситуација да бркаме победа против Рубин на свој терен... што да ви објаснувам, знаете какви сме кога бркаме победа против „аутсајдер“... :kesa:. Ние играме добро кога сме опуштени, тогаш сме во сотојба 5-0 да победиме послаба екипа, ама кога мораме, и посебно кога мораме пред домашна публика, која е нервозна и тера све у... тогаш се случуваат лудории...
Хехе... абе остај ти хозе што збори за рубин знаеме каков манупулатор е ништо чудно и во Барса да реши се околку лига шампиони понатамошна фаза,,,

Ке видиме... :pipi:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.411
Поени од реакции
6.549




препознај ги фаците :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Па јас муабетите за Рубин: сите на стадион, важен натпревар... тра-ла-ла, уште по мечот во Киев вечерта... така ги разбирам! :pos2:





препознај ги фаците :)
Пак ли ве фати носталгија? :pos:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Јас мислам дека ето ке даде гол со барса затоа што тој терен му лези:toe:Иначе нерешено ако биде ние мора да го тепаме рубин и со тоа сме 1 место во група, а за 2 натпревар рубин - динамо ни одговара х или 2,што значи ако заврши овој натпревар нерешено а ние и да изгубиме од барса ве полседно коло ако изиграме нерешено со рубин каква ке биде ситуацијата знае некој,по што ке имаме исто бодови
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Мислам дека ако испадне вака, треба и кај Рубин квалификуван да пишеш. Затоа што Рубин е подобар во меѓусебниот со Барселона, па на крајот ако имаат исто бодови, тој ќе решава која екипа ќе биде втора. :)
Тоа ми беше двоумица. Дали според мегусебен дуел или поради гол разлика.

А се гледа дека ти желно посакуваш Барса да биде аут :)

So do I :)
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.411
Поени од реакции
6.549
Па јас муабетите за Рубин: сите на стадион, важен натпревар... тра-ла-ла, уште по мечот во Киев вечерта... така ги разбирам! :pos2:



Пак ли ве фати носталгија? :pos:
овој првиот само на клипчиња го иам гледано ама за другите дефинитивно ме фаќа носталгија.
кили мадафака и алмејда најживчани ни беа, балотели е цвеќе за мирисање во споредба со алмејда :)
aко се сеќаваш купер кога ни беше тренер нас, на лацио манчини и црвен кога требаше да му дадат па го украде и го криеше :)(утакмица Лацио-Интер 2002 мислам беше)
и момент на натпреварот кога испаѓаше со сакавчето го удри Манчини по глава и другата сезона кога дојде манчио кај нас овој си замина:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom