Фан Клуб: Вардар

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Па не ни постоевте во тие години, а откако се вративте во сезоната кога вие гостувавте кај нас 2006-07, одново напиот обид пропадна, пошто откако се собравме, ни беше речено дека ќе бидеме вратени на патарина. Истата година присуствувавме на мечот Ренова-Вардар, па имаше инциденти...
Следната година помина во бојкот скоро цела....
И вие не дојдовте таа година, кога ве исплескавме 4-1 на деби мечевите на Артим Шаќири;)
После испаднавте, натаму ја знаеш приказната.
2004-2005 бевме во Прва лига,2005-2006 исто така!!
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.011
Поени од реакции
1.905
www.telajmi.com
исто има линк!
Одмерување на силите во прво полувреме, Вардар една подарена шанса од неискусниот голман на Шкендија и друга шанса од корнер ми се шини. Исто така две-три опасни нафрлувања од страна. Шкендија еден неопасен шут од фаул од 30 метри, во рацете на голманот, еден балон шут со глава во рацете на голманот, и една ептен сериозна контра со непрецизен шут од 17 метри.
Вардар по надмоќен во воздушните дуели, затоа Шкендија треба повеќе да игра со ниски топки, каде се покомотни, и тоа и се покажа во првото полувреме.
Вардар делува поагресивен (нормално пред свои навијачи игра), а судијата во првото полувреме според мене перфектно го контролираше мечот.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
LoL, се вклучив на телајми во моментот кога го даваа вториот гол.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.935
Честитки за победата!

Поздрав до Деко:

vardar bet.JPG

:)

Стварно, што се случуваше на трибина? Бене, тебе те бркаа луѓето или...? :)

Тагс:
Деко ил Драго, Бенеамата.

:)
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.011
Поени од реакции
1.905
Чиста победа, честито!
Без четворица првотимци (не знам зошто Емини и Бериша не беа во првиот состав, Усеини и голманот Јовановски), изгледа толку беа можностите.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.218
Поени од реакции
4.964
ЧЕСТИТО ПОБЕДА !!!
Ја гледав на интернет, ја фатив негде од 60 минута, од ко падна првиот гол по 2-3мин се вклучув, добра игра на Вардар, а и Шкендија имаше некој шанси за гол....
Сакав и пред утакмицата да коментирам, ама ај реков ќе се воздржам, најавувате некој спактакл, најголемо пиротехничко шоу, кареографија, едно друго исто и на утакмицата со Работнички така најавувавте па немаше ни С од спектакл !!!
Така и денес, освен ако било на почеток тогаш се извинувам, ќе видам некој клипови....
Во последните 30мин шо ги гледав слабо навивање на Комити, без навреда, видов на трибина добра бројка бевте, требаше да грми, ама во последните 30мин бевте чорба !!! Дури неколку пати и воопшто не навивавте, незнам од која причина !!!
Е сега сакам да ги прашам некој шо беа на утакмица:
1. Зошто беше скандирањето управа педери ???
2. Шо се случи кога во еден момент на вашата трибина стана една бркотница низ Запад, сите почнаа да трчат и тогаш од долу се пуштија желките ???
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
ЧЕСТИТО ПОБЕДА !!!
Ја гледав на интернет, ја фатив негде од 60 минута, од ко падна првиот гол по 2-3мин се вклучув, добра игра на Вардар, а и Шкендија имаше некој шанси за гол....
Сакав и пред утакмицата да коментирам, ама ај реков ќе се воздржам, најавувате некој спактакл, најголемо пиротехничко шоу, кареографија, едно друго исто и на утакмицата со Работнички така најавувавте па немаше ни С од спектакл !!!
Така и денес, освен ако било на почеток тогаш се извинувам, ќе видам некој клипови....
Во последните 30мин шо ги гледав слабо навивање на Комити, без навреда, видов на трибина добра бројка бевте, требаше да грми, ама во последните 30мин бевте чорба !!! Дури неколку пати и воопшто не навивавте, незнам од која причина !!!
Е сега сакам да ги прашам некој шо беа на утакмица:
1. Зошто беше скандирањето управа педери ???
2. Шо се случи кога во еден момент на вашата трибина стана една бркотница низ Запад, сите почнаа да трчат и тогаш од долу се пуштија желките ???
1) Skandiranjeto bese poradi toa sto pustija gostinski navivaci na stadion. Togas del od komitite se strcaa nakaj toj del od stadionot,no mnogu brgu vlegoa zelkite :D Poradi taa pricina,del od komitite ostanaa vednas do ogradata na zapad so sever,a del ostanavme kaj so bevme cela utakmica i togas se namali navivanjeto
 
Член од
26 март 2011
Мислења
592
Поени од реакции
79
Cestito Pobeda .. Tolku mozevme nie !!

Sea Kritiki : .. Da i ebam se zivo na toj sudijata koj ne sudese faulli :mad: ic ! Koga imase aut trebase 20 sekundi da cekaat igracive za da dobijat topka !

i NA KRAJ , sve zivo na zelkite , p*cki edni :mad: ...

Zoran petkovski DA GO ZABORAVI TETOVO !
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
i ako znaevme deka zabrana imase okolu 150-200 Ballisti so kombe (ne organizirano) otidnavme no pred vlezot vo saraj bevme spreceni od A.C.A.B !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom