Фан Клуб: Вардар

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
Што е со овие бе само лежат по терен ебате

--- надополнето ---

Цццц 2-0
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.353
Се гледа дека Шкендија има појака екипа,ако нешто успееме да направиме,бар една шанса ќе биде премија.......
Али атмосферата е хахахахахахах,ејј и ова ми го нарекуваат пеколна атмосфера.Свака част за бројката,убаво е да си види исполнет стадион,но атмосферата е крш,беда,јад,0......Очекував повеќе.Знам дека не ги бива многу многу за навивање,али мислев дека се подобриле нешто.Ги даде камерата едно време ги снимаше ниту еден не пее,не скока,само на скандирања некои кратки се слушаат едвај.Само Симов е педер беше единственото нешто што до сега се слушна.А и кога има некој убав потег цел стадион малце се буди и дава аплауз и тоа е тоа.На ваков стадион,со волку луѓе треба да направиш атмосфера да не се слушаш сам себе,а овде тренерите ги слушаш како се дерат.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.142
Публикава е од нула подоле, исто како и нашиот тим :icon_mrgr
 
Член од
28 февруари 2008
Мислења
219
Поени од реакции
2
da bideme realni drugari sakame da priznaeme ili ne skendija ima podobar tim,a za publikata moj komentar e deka gi ima mnogu onolku kolku sto na vardar nema cela sezona,sega zalno e sto e taka ama e vistinito
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Следна против Тетекс дома,победуваме 100 посто !
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.142
da bideme realni drugari sakame da priznaeme ili ne skendija ima podobar tim,a za publikata moj komentar e deka gi ima mnogu onolku kolku sto na vardar nema cela sezona,sega zalno e sto e taka ama e vistinito
Вистина е, појаки се за класа. Не се ни сомневавме во тоа досега. Можеби тек до третиот меч ако се игра кај нас ќе можеме да ги победиме, ама денес нема што да бараме иако и они не покажаа ништо.
Стадионот е одлично исполнет, сигурно има над 10 000 (вака од прв поглед), ама атмосферата е иста како да има 50 души...
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
da bideme realni drugari sakame da priznaeme ili ne skendija ima podobar tim,a za publikata moj komentar e deka gi ima mnogu onolku kolku sto na vardar nema cela sezona,sega zalno e sto e taka ama e vistinito
Никој не вика за бројноста бе,туку за НАВИВАЊЕТО.
Со толкаа бројка,навивањето им е срање.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Да и нивната е никаква, ама па нашиве се ептен дуздибидуси. Ми се заеба стримот, неможам да кинам живци, само сецка, само кочи, па изгасив...
Неможам да видам убаво кој ни игра. Го читам тимов од страна и се чудам како можел да извади ваков остав...
Кој е овој Силва бе???
И Карлос игра :nesvest:
Тие ти се Нено, Фабио и Вардар. По презимиња се пишани.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.142
Тие ти се Нено, Фабио и Вардар. По презимиња се пишани.
И Вандаир :)
Од тие само Вандаир го препознав по презимево, а претпоставував и дека еден од нив е Нено (мислев дека е тој Силва), ама ми текна дека беше нешто Карлос Абриљо или се лажам можеби, пошто од памет трескам. За момент помислив дека и карлос игра :pos:
Што начукал толку Бразилци во прв тим да гои ебам. Нека го стави таму пандои, малку свежа крв да видиме.
Кој игра лев бек? Нено или Георгиевски?
Нели и двајцата се природно десни бекови :raz:
Одбрана Џангаровски и Бојовиќ, мада ја сакав Никанечвски повеќе да стартува...
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
И Вандаир :)
Од тие само Вандаир го препознав по презимево, а претпоставував и дека еден од нив е Нено (мислев дека е тој Силва), ама ми текна дека беше нешто Карлос Абриљо или се лажам можеби, пошто од памет трескам. За момент помислив дека и карлос игра :pos:
Што начукал толку Бразилци во прв тим да гои ебам. Нека го стави таму пандои, малку свежа крв да видиме.
Кој игра лев бек? Нено или Георгиевски?
Нели и двајцата се природно десни бекови :raz:
Одбрана Џангаровски и Бојовиќ, мада ја сакав Никанечвски повеќе да стартува...
Да де, Вандаир :)
Пандо е повреден и не ни во резерви. Георгиевски игра по десно колку што можам да приметам.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.142
Незнаев за Пандо...:/
Иначе пола трибина од Балисти на полувреме ја снема :pos:
Сигурно си се префрлиле на матичната семкарска :pos:
 

Плавиот

Изет Фазлиновиќ
Член од
26 март 2010
Мислења
64
Поени од реакции
2
Силва да не е Тијаго?Во еден момент кога го прикажаја на него ми заличи.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.142
Уфффф ама шанса утнавме со глава. Се отворивме малку, може да дадеме гол, ама поверојатно е дека ќе примиме од некоја контра...
Овие никој не навива :pos:
Цела трибина седат :pos:
Ова ли е атмосферата од која треба да се плашат нашите бе :pos:
Штета што имаме слаба екипа...
И претерав со бројката. Со Ренова имаше повеќе публика, овде има накај 7-8 000, што сепак е за поздравување, али поддршката е катастрофална...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom