Фан Клуб: Вардар

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.689
Поени од реакции
2.961
Шкендија за титула, Вардар за "живот"

И да посакуваа, љубителите на фудбалот во Тетово, а особено оние кои ја симпатизираат Шкендија не можеа да имаат подобро отворање на есенскиот дел
Утре под Шара гостува тимот на Вардар. Есенскиот шампион во дербито го пречекува најтрофејниот македонски тим сакајќи да му го земе "скалпот" и да "се одлепи" од другите конкуренти за шампионската титула.
Шкендија на домашен терен игра импресивно сезонава. Ниту еден противник не успеал да ги освои сите три бода, а единствен кој остана непоразен на гостувањето кај овој тим е Тетекс и тоа уште во првото коло од овој шампионат. Од тогаш па наваму сите оние кои гостувале кај "црвено-црните", со наведнати глави го напуштаа градот под Шара.
За разлика од Вардар, кој има сосема нов лик, Шкендија со истиот тим од есенскиот дел атакува кон првото "злато" во својата историја. Со само мали корекции носејќи го Аломеровиќ во средниот ред, тетовци со добро воигран тим кој атакува на трите бода со скопските "црвено-црни".



ШКЕНДИЈА - ВАРДАР
Градски стадион во Тетово. Капацитет: 12.000. Почеток: недела, 14 часот. Главен судија: Марјан Ецкоски (Охрид). Помошници: Лазе Чакарески (Струга) и Ацо Мацески (Струга).
ШКЕНДИЈА: Зендели, Елмазовски, Никитовиќ, Бериша, Цуцули, Усеини, Мустафи, Аломеровиќ, Емини, Хасани, Сали.
Тренер: Ќатип Осман
ВАРДАР: Симов, Ѓоргиевски, Бојовиќ, Б. Џангаровски, Нено, Ристевски, Т. Џангаровски, Мојсов, Настевски, Фабио, Вандаир
Тренер: Зоран Стратев
ПОСЛЕДНИ НАТПРЕВАРИ
Вардар - Шкендија 0:2
Шкендија - Вардар 1:0
Вардар - Шкендија 4:1
Шкендија - Вардар 0:1
Вардар - Шкендија 1:0
ВКУПНО:
15 3 3 9 8:20
Dobar tim imame osekam povolen rezultat neznam zaosto ama se custvuv vo vozduhot toa :vozbud::vozbud:
 
Член од
28 февруари 2008
Мислења
219
Поени од реакции
2
mislam deka utakmicite na skendija sto gi ima doma se prenesuvaat preku nekoj stream,gledav ednas mislam deka so pelister igraa ama sega ne mi teknuva pa ako nekoj moze da pronajde bi bilo dobro
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.689
Поени од реакции
2.961
Daj be kao da ja gleam utkmicava kazete, me faka nervoza :)
 
П

Паспарту

Гостин
Голов 10ка, навивањево за нула... Да ти се мо*ам во "навивачката група", ни 20% од луѓето на трибината не пеат.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.142
Машала, ама му го бапна :)
Каков лош состав имаме, тоа е чудо едно. Нема што да бараме без Божиновски, се под петарда успех ќе биде у пм...
 
П

Паспарту

Гостин
^^ Играва на Шкендија не е ништо подобра, 1 шут = 1 гол... И тие не знаат што да прават со топката, првиот до вториот, вториот до третиот, третиот во аут :) Да имаме малку подобар тим, без проблеми ќе ги победиме, штета што повеќето кај нас се со 0 квалитет...

--- надополнето ---

Запнаа нашиве :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.142
^^ Играва на Шкендија не е ништо подобра, 1 шут = 1 гол... И тие не знаат што да прават со топката, првиот до вториот, вториот до третиот, третиот во аут :) Да имаме малку подобар тим, без проблеми ќе ги победиме, штета што повеќето кај нас се со 0 квалитет...
Да и нивната е никаква, ама па нашиве се ептен дуздибидуси. Ми се заеба стримот, неможам да кинам живци, само сецка, само кочи, па изгасив...
Неможам да видам убаво кој ни игра. Го читам тимов од страна и се чудам како можел да извади ваков остав...
Кој е овој Силва бе???
И Карлос игра :nesvest:
 
П

Паспарту

Гостин
Да и нивната е никаква, ама па нашиве се ептен дуздибидуси. Ми се заеба стримот, неможам да кинам живци, само сецка, само кочи, па изгасив...
Неможам да видам убаво кој ни игра. Го читам тимов од страна и се чудам како можел да извади ваков остав...
Кој е овој Силва бе???
И Карлос игра :nesvest:
Сега Шкендија не може да помине половина :pos:

Не знам, али освен за клизачи, за ништо друго не го бива
 

Kajgana Shop

На врв Bottom