Фан Клуб: Вардар

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
Барем кога бришете постови објаснете зашто се избришани.Ја не видов никаква провокација што направив споредба со двата клипа

:tapp:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Сите провокативни постови и нивните одговори се избришани. Сега продолжете на темата, а клиповите можеш слободно да ги ставиш пак. ;)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.743
Поени од реакции
71.362
Abe Vardar pak razocaruva. Pak izgubivme i vcera. Toneme li toneme :(
a i publika se pomalku ima. Neli bevme so Vardar i vo dobro i vo loso??????
RAZOCARUVATE
 
Член од
28 февруари 2007
Мислења
82
Поени од реакции
0
BOJKOT BOJKOT brate ne moze oni kurot da si igraat so Vardar, nekoj si Braco da si go puni Djebot a nie da se dereme tamu, zatoa nema navivanje i voopsto nema lugje.
 
V

Viktoranius

Гостин
BOJKOT BOJKOT brate ne moze oni kurot da si igraat so Vardar, nekoj si Braco da si go puni Djebot a nie da se dereme tamu, zatoa nema navivanje i voopsto nema lugje.
Епа брат ако сте со тимот и во добро и во лошо тогаш не треба да има бојкот. Навивајте иако тимот е во лоша состојба. Сите навивачи прават така кога тимот не игра убаво, и право бојкот.
Ако сте славните комити навивајте и во зло.:wink:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Епа брат ако сте со тимот и во добро и во лошо тогаш не треба да има бојкот. Навивајте иако тимот е во лоша состојба. Сите навивачи прават така кога тимот не игра убаво, и право бојкот.
Ако сте славните комити навивајте и во зло.:wink:
Малчеок, што ти знаеш за Вардар и за Комити и за навивање?

Си воопшто фан на Вардар? НЕ! Епа те молам не го пикај носете онаму каде може некој да ти стави штипка и да те штипне, иако не си од Штип.
Вардар пати од нарциосидни профитери, што е второ ниво на дебилност после “образ-ѓон“ профитери.
Затоа тргни се на страна, и остави ги Комити да ја водат политиката која сметаат дека е најдобра. Можеби не е најдобра, ама за разлика од други навивачки групички во МКД тие барем прават нешто. Што не може да се каже за ниедна друга група во државата. Ни спортска, ни политичка.
 
V

Viktoranius

Гостин
Малчеок, што ти знаеш за Вардар и за Комити и за навивање?

Си воопшто фан на Вардар? НЕ! Епа те молам не го пикај носете онаму каде може некој да ти стави штипка и да те штипне, иако не си од Штип.
Вардар пати од нарциосидни профитери, што е второ ниво на дебилност после “образ-ѓон“ профитери.
Затоа тргни се на страна, и остави ги Комити да ја водат политиката која сметаат дека е најдобра. Можеби не е најдобра, ама за разлика од други навивачки групички во МКД тие барем прават нешто. Што не може да се каже за ниедна друга група во државата. Ни спортска, ни политичка.
Ок бе братко не се нервирај право.
Вие рековте дека и во зло и во добро сте со клубот, ама по се изгледа не е така. Ама ај не се замарам јас со тоа ваша работа.:helou:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ок бе братко не се нервирај право.
Вие рековте дека и во зло и во добро сте со клубот, ама по се изгледа не е така. Ама ај не се замарам јас со тоа ваша работа.:helou:
Ама ти со сила сакаш да кажеш дека си мутав. Еве вака ќе пробам да ти објаснам... Да речеме, ти имаш девојка, и ја сакаш безусловно и безрезервно, ама она цело време те вара со други момци. И викаш еднаш, два пати, три пати дека ти е тешко и дека не ти се допаѓа тоа што ти го прави. Е сега ти имаш две опции, ќе ја здрвиш од ќутек, или ќе ја оставиш. Тебе ти е попаметно да ја оставиш, како и нас.
Разликата е што ние ја имаме шансата да го сакаме Вардар засекогаш и ќе се вратиме на стадион, а ти братко, нема да ја имаш девојка ти никогаш повеќе бидејќи не си Вардар!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.743
Поени од реакции
71.362
Abe sto mislite kaj e problemot u Vardar????????
Jas mislam deka ne e Braco kriv nego ovoj Grizli ne svikuva sobranie i zatoa Vardar nemoze da se vrati na stari pateki. Dzabe go pcueme Braco koga on samo frla pari a drugive si go igraat kako sakaat. Ili gresam? Igracive ne se tolku losi, malce odbranava iako site ja velicaat smetam deka e najslab del od timov. Braga treba da igra sredina posto sekad se probiva ubavo po strana ali koga ke mu ja zemat se pravi dupka vo odbrana i primame naivni golovi. I VRAKAJTE SE NA TRIBINI. ZAR KE IM DOZVOLIME NA PEDERIVE (RABOTNICKI) DA NE PONIZUVAAT?
VARDAR DO GROB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Jas iako sum za rabotnicki,realno gledano Vardar ima slicen tim po kvalitet so Rabotnicki,samo razlikata e vo toa sto Vardar nema bas silna klupa.Inace ima dobri igraci posebno Despotovski i onoj srbinot mislam Milosavljev bese.
Pozdrav
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Jas iako sum za rabotnicki,realno gledano Vardar ima slicen tim po kvalitet so Rabotnicki,samo razlikata e vo toa sto Vardar nema bas silna klupa.Inace ima dobri igraci posebno Despotovski i onoj srbinot mislam Milosavljev bese.
Pozdrav
Вардар има подобри поединци од Работнички. Предноста на Работнички не е клупата, туку фотељата. Пари има, Вардар нема. А парите се главен предуслов за се` во светот, вклучувајќи го и фудбалот.
 
Член од
28 февруари 2007
Мислења
82
Поени од реакции
0
Da moze da se kaze deka ima dobar tim, ali koj ke ti trca za bezpari .NE im davaat pari voopsto.NEmaaat plata TOj braco nema ni denar dadeno za Vardar ali ke se resi toa me moze vazdar taka lesno da propadne.
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
со задоцнување на овој форум честито 20 години постоење на КОМИТИ ...

на нивниот форум им честитав на самиот ден ...
поздрав ...
UNITED MACEDONIA...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom