Фан Клуб: Вардар

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.576
Поени од реакции
5.729
Кире, го запостави бизнисот со форумов, дење/ноќе удираш некој статус :) Да си жив и здрав!
Си тера супер бизнисот , јас сум повеќе набљудувач но тоа е друга тема .. :)

Иначе еве како почнува мојата љубов кон Вардар :)

Screenshot_20240704_010609_Gallery.jpg

За тие што незнаат во 2001 година како дете татко ми ме запишува во најдобриот клуб Вардар на моја 10 годишна возраст , останувам 5 години во Вардар и правам трансфер во друг клуб (прекинав да играм фудбал на 17 години ради мои причини и потоа станав навивач на Вардар :) )

Со мене тренираше Стефан Ристовски(сегашен играч на Динамо Загреб) кој беше најдобар уште тогаш , играв на неговата позиција и му бев резерва , често влагав од клупата (имав и талент но јбг :D)

Околу Вардар ви реков дека ми беа кажани работиве од појаки луѓе уште во мај(само датумот малце го утнаа :D ), форумот е за убави работи да се прочитаат па така и за Вардар , и тие што ме навредувале сепак им простувам бидејки на крајот сите Вардар не спојува :toe: ..
 
Последно уредено:

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.649
Поени од реакции
2.115
Швајц е промашувње рамно на Кеба Сусо, дури и оној Шушњара имаше поголем придонес. Дојде како екстра засилување, на крај ниту гол даде, а не памтам ни дали имаше асистенција.

Јас не би се согласил со тебе. Сусо и Педрињо се најлошите кои играа во Вардар претходната сезона. Швајц имаше 4 асистенции, иако не му беше доста добар учинокот далеку е над учинокот на двајцата гореспоменати. Кога ќе се сетам на она промашување на Сусо против Силекс кога чекаше цела вечност и упропасти одлична шанса еден на еден со голманот или на оној промашен пенал на Педрињо во купот против Беса кога ниту рамката на голот не ја погоди, ми доаѓа варикина да испијам.

Во врска со тоа дека се е решено и дека ќе има нов спонзор, не би се радувал толку рано. Да видиме колкав ќе биде буџетот за наредна сезона и какви играчи ќе се носат. Нема некој голем избор во поглед на домашни играчи. Голманот на ЃП Стевковски што го спомна и Калараш погоре е пред потпишување со Струга. Скоро сите играчи кои можеа да бидат доста добри или одлични појачувања си најдоа клубови. Да видиме како ќе се одвиваат работите во поглед на носење на нови играчи, па ќе донесеме некаков заклучок за тоа што би можеле да очекуваме. Едвај чекам да видам каков ќе биде расплетот.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.574
Поени од реакции
3.901
Јас не би се согласил со тебе. Сусо и Педрињо се најлошите кои играа во Вардар претходната сезона. Швајц имаше 4 асистенции, иако не му беше доста добар учинокот далеку е над учинокот на двајцата гореспоменати. Кога ќе се сетам на она промашување на Сусо против Силекс кога чекаше цела вечност и упропасти одлична шанса еден на еден со голманот или на оној промашен пенал на Педрињо во купот против Беса кога ниту рамката на голот не ја погоди, ми доаѓа варикина да испијам.

Во врска со тоа дека се е решено и дека ќе има нов спонзор, не би се радувал толку рано. Да видиме колкав ќе биде буџетот за наредна сезона и какви играчи ќе се носат. Нема некој голем избор во поглед на домашни играчи. Голманот на ЃП Стевковски што го спомна и Калараш погоре е пред потпишување со Струга. Скоро сите играчи кои можеа да бидат доста добри или одлични појачувања си најдоа клубови. Да видиме како ќе се одвиваат работите во поглед на носење на нови играчи, па ќе донесеме некаков заклучок за тоа што би можеле да очекуваме. Едвај чекам да видам каков ќе биде расплетот.
Јас едвај чекам да се занимавам со трансфер периодот на Вардар. Постои голема шанса Најдо да направи кам-бек, мора ова да се искористи, нема ништо од Тирана на крајот. Да видиме дали може и Мирчевски да се врати, па и Николов.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.649
Поени од реакции
2.115
Јас едвај чекам да се занимавам со трансфер периодот на Вардар. Постои голема шанса Најдо да направи кам-бек, мора ова да се искористи, нема ништо од Тирана на крајот. Да видиме дали може и Мирчевски да се врати, па и Николов.
Јас мислам дека во голем дел ќе влијае висината на буџетот. Мирчевски и Николов би се вратиле во ПМФЛ, само ако немаат понуди од странство. За Мирчевски мала е веројатноста, бидејќи сигурно ќе има понуди од странство. Ама ќе видиме како ќе се одвиваат работите.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.754
Поени од реакции
6.213
Николов да имаше некои сериозни понуди од странство сигурно до сега ќе ги прифатеше, цело лето гостува по емисии, поткасти и дава изјави колку му било убаво тука и дека го сака Вардар, имам впечаток дека чекаше разврска со целата ситуација и понуда од Вардар, сигурен сум дека би потпишал.

Најдовски ако се врати ќе ми биде посебно драго, мене ми е еден од омилените играчи што настапувале во Вардар и некој што знае што значи црвено - црниот дрес, секогаш оставал срце на терен.
 
Последно уредено:
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.576
Поени од реакции
5.729
Има големи шанси нашиот М.М од Комити да биде во новата управа на Вардар и тоа на многу битна позиција, таа отстапка била една од клучните да Комити го дадат клубот на новиот спонзор и била прифатена , секако се чека ова све да биде официјално но наводно ова било договорено :)

По мене М.М има највеќе заслуги што Вардар остана да живее , секако заедно и со неколку други луѓе да не ги напоменувам кои помогнаа исто за ФК Вардар да продолжи да опстане ...
 
Последно уредено:
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.021
Поени од реакции
2.379
Конечно бидна и тоа,сега е на секој навивач да иде редовно на стадион,најмногу поради луѓето што 3 години го носеа Вардар на свој грб и го спасија клубот,на сите до еден покрај успешен Вардар најголема желба им е полни трибини е тука сме сите ние на ред да се покажеме.
 
Член од
7 јули 2023
Мислења
13
Поени од реакции
96
Кај нас што сме на другиве континенти моментално малку касни сигналот :), ама нејсе се приклучуваме во славјето, дај боже ова да е некоја позитивна пресвртна точка. Можеби ќе звучи популистички во моментов, ама би сакал само да им кажам фала на луѓето што целосно се вложија во работава. Во Македонија некако како секоја иницијатива да е предодредена на пропаст. Уште на почетокот ќе се случат некои сплетки и бљувотини ќе излезат на површина, дали ќе се исполитизира или било што ама што и да било на крајот ќе дојде до точка да ти се згади што си се понадевал на нешто. Многу ми е мерак што приказнава во последниве неколку години како ретко кога ја препознав како искрена и полна со емоција и страст. Лош фудбал, најслаба лига во Европа, катастрофални стадиони, да ја немаше таа позитивна енергија и тој ентузијазам немаше до ништо од ова да дојде. Колку многу луѓе од мое опкружување ми се чуделе со кој памет си трошиме време залудно на вакви "глупости", ама ете си има нешто посебно. На толку мадридисти, интеристи, миланисти и останати страствени навивачи во Скопје, се појави една смела група, доста солидна по бројка, која реши да ја вреднува и цени тежината која ја носи името на својот локален клуб од градот во кој сме израснале. Некои се вложија целосно, а некои и попасивно пробувавме да помогнеме колку можеме ако ништо друго барем со наше присуство и поддршка. Клубот доведен на неколку нивоа под нула, ФК Кадино ни го препушта помошното игралиште за да може да се одржи каков таков тренинг. Херојска борба и обезбедување бараж во Кавадарци, настан што мислам ќе остане круна на цел труд на сите луѓе во и околу клубот, колони коли и автобуси како никогаш барем во мојов животен век, мелем за душа се надевам ќе доживееме што е можно повеќе такви утакмици. Се истурка достоинствено и прва лига колку што дозволуваа можностите. Се надевам само дека ќе се направи некој подолгорочен план во кој ќе биде ставен акцент и на академијата, да се извади максималниот потенцијал од клубот, а не како некогаш некои лебарки да дојдат со една цел да се нафатираат за краток рок, Вардар да биде оној како што му доликува - гордоста на градот :). Следна моја голема желба е и издигнување и на останатите македонски клубови како Пелистер, Тетекс, Победа итн., да се одржува спортско ривалство и еуфоријата да се крене на повисоко ниво.
 
Член од
29 јуни 2024
Мислења
60
Поени од реакции
37
Zasto se cuva zemja porekla i koj e istinski novi gazda ne razbiram i sta bi napravilo problema pri zemanje novi klub. Strav od konkurencija na drugi sopstvenici,mislim da je stvarno glupo da se bide tajno celi proekt
Автоматски споено мислење:

Се дознав на темава освен спонзорот... :(
Totalno isto delim
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.576
Поени од реакции
5.729
Јас едвај чекам да се занимавам со трансфер периодот на Вардар. Постои голема шанса Најдо да направи кам-бек, мора ова да се искористи, нема ништо од Тирана на крајот. Да видиме дали може и Мирчевски да се врати, па и Николов.
Мирчевски е топ играч , пред два дена си отиде од Бачка Топола и таму одлично се покажа .

Треба да го контактираме и да го купиме , он беше кај нас кога ние бевме слаби т.е испаѓаваме од лига , само он даваше голови тогаш и одма се виде дека е супер играч .

Верувам Комити од управа читаат на форумов , ако го донесеме Мирчевски ке завршиме добра работа во нападот :)

10-15 голови на сезона гарантирам за него :)
 
Член од
29 јуни 2024
Мислења
60
Поени од реакции
37
Мирчевски е топ играч , пред два дена си отиде од Бачка Топола и таму одлично се покажа .

Треба да го контактираме и да го купиме , он беше кај нас кога ние бевме слаби т.е испаѓаваме од лига , само он даваше голови тогаш и одма се виде дека е супер играч .

Верувам Комити од управа читаат на форумов , ако го донесеме Мирчевски ке завршиме добра работа во нападот :)
jel je vistina da Nedelkovski se vraka na funkcija so Vardar ? Moj rodina e Sinan Sinani od Svedska,dobro se znaje so Milenko,bifsi fudbaler je,Daniel Sinani ki je vnuk sta igra za St Pali
 

Kajgana Shop

На врв Bottom