Фан Клуб: Вардар

Член од
28 јануари 2024
Мислења
20
Поени од реакции
67
Дечки мислам дека ќе мора да ги проголтаме сите кнедли освен М.Н
Да ни биде претседател.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.389
Поени од реакции
5.752
Дечки мислам дека ќе мора да ги проголтаме сите кнедли освен М.Н
Да ни биде претседател.
Дечко вас ви е скроена капата , само прат пи ар како да ви соопштат .
А Козарот директно или индиректно ќе ви раководи со клубот .
Мада имате и шанса за контра во продолжение да му речите кој ве еба не го даваме клубот па макар и играме трета лига (шо е тешко веројатно да го напрајте имате долгој за плаќање )
Е сега дали ќе бидите клубот на народот или клубот на Козарот ќе видиме за брзо.
IMG_20240701_001329.jpg
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
177
Поени од реакции
919
Дечко вас ви е скроена капата , само прат пи ар како да ви соопштат .
А Козарот директно или индиректно ќе ви раководи со клубот .
Мада имате и шанса за контра во продолжение да му речите кој ве еба не го даваме клубот па макар и играме трета лига (шо е тешко веројатно да го напрајте имате долгој за плаќање )
Е сега дали ќе бидите клубот на народот или клубот на Козарот ќе видиме за брзо.
Прегледај го приврзокот 422081
Нема МН да биде претседател/спортски директор…
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
177
Поени од реакции
919
Па тоа кажувам јас дека Самсоненко и Камчев беа заедно партнери во Вардар , истото и ти си го потврдил погоре во големиот твој пост , значи заедно биле во нешто (ФК)

Како може после све да ме наречеш наивен?
Па еве полека картите се отварат , се гледа дека власта и олигарсот Камчев (од позади) со Миленко се дел од играта ..
Јас кажав тоа што тогаш слушав (човек од вмро ми кажа тогаш ако добро си прочитал, и ке искочи точно )

Треба да ми се извиниш а не да ми кажеш дека сум наивен , ке искочи така како што кажав (ке дојде спонзор со помош на оваа власт и Вардар ке се крене) просто е ...

Се чека само ова да биде официјално , веројатно неделава (реков освен ако дел од Комити се премислат и кажат не сакаме оваа понуда ) е така ништо нема да биде и све ке пропадне , но не верувам дека Комити ке ја одбијат понудава (бидејки друг избор излеа немаме )
Не си наивен за тоа што си кажал дека ќе дојде нов спонзор, читај си ги постовите и мислењата и сам ќе увидиш каде ти е наивноста…

Нека дојде нов спонзор прв ќе ти се извинам, но во глобала се што пишуваш е микс од М-Експрес и Касни порасни.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.549
Поени од реакции
5.570
Не си наивен за тоа што си кажал дека ќе дојде нов спонзор, читај си ги постовите и мислењата и сам ќе увидиш каде ти е наивноста…

Нека дојде нов спонзор прв ќе ти се извинам, но во глобала се што пишуваш е микс од М-Експрес и Касни порасни.
Кажано беше од мене дека ке има спонзор и ке се вратиме на врвот , дали спонзорот ке биде Петко , Орце или некој друг x човек јас тогаш имиња не кажував , реков само ке биде поврзано со луѓе од вмро и така е ..

И сега не ги мешај работите , ако не добиеме спонзор јас тука треба да јадам ремет со цело право и да се исклучам од форумот , но ако добиеме милионски спонзор тогаш сум бил во право што сум верувал на човекот и што тука сум објавил .

Ги има сите мислења на форумот од претходно, така да ако треба ке се цитирам самиот и ке видиш што сум кажал , а тогаш пред фактите и боговите молчат ..
 
Член од
20 септември 2023
Мислења
177
Поени од реакции
919
Кажано беше од мене дека ке има спонзор и ке се вратиме на врвот , дали спонзорот ке биде Петко , Орце или некој друг x човек јас тогаш имиња не кажував ..

И сега не ги мешај работите , ако не добиеме спонзор јас тука треба да јадам ремет со цело право и да се исклучам од форумот , но ако добиеме милионски спонзор тогаш сум бил во право што сум верувал на човекот и што тука сум објавил .

Ги има сите мислења на форумот од претходно, така да ако треба ке се цитирам самиот и ке видиш што сум кажал , а тогаш пред фактите и боговите молчат ..
Пак ја утна другар, не е за тоа наивноста… Нема врска, да не одиме офтопик со глупости.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.954
Свинче менталнопореметено аустралиско... идеш предалеку со спомињање фамилија. Никој не ти брани да лижеш кај твоите у партија, али пази на јазикот малку, и така цел ти е направен говна од што не го вадиш од чмарот на Мицко.
Kopilj aj priberi se...3 pati so ubavo ti rekov prestani da gledas sve od prizma na partii. Mi e gajle mene za Micko ili za VMRO jas sekako ne zavisam od niv. Ti rekov Vardar pred se... E sega toa sto Vardar zavisi od niv ne e moja krivica. Jas sakam nezavisen Vardar i za razlika od tebe jas na toa rabotam ama tesko e da ti se nacrta kako toa se pravi posto realno si premnogu glup, ugneten i ocigledno ogorcen od sistemot sto ti i tvojte go sozdale. Ne sum ti jas kriv za toa. Porasni malku, ukluci malku mozokot i ke pocnes da sfakas deka toa sto go zboram moze ne e ona sto sakate da go slusnete ama e vistinata i ke treba koga togas da se spravite so toa.
Автоматски споено мислење:

Ako imaat česni nameri novive gazdi, ne bi trebalo da im pretstavuva problem Komiti da bidat eden od faktorite koi bi odlučivale za site idni potezi na klubot taka? Ako ima česni nameri treba da se soglasat na takva točka.

:pos:

Zosto? Vo koj univerzum e ova normalno? Edno e zelbite druga e realnosta.

Dobra ti e idejata vaka za megu nas ama nikoj nema na ova da se slozi, pogotovo kompanijata sto ke bide gazda na klubot i ima obrt kolku pola budzet na MKD.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
506
Поени од реакции
1.548
На професионално поле у контакт сум со многу луѓе и како овој што пати од комлекси на ниски вредности да се вреднува у секоја реплика со "ја реков", "ја најавив" , "ја вила и станови", ретко среќавам.
Нејсе.

Пак ќе се повторам, дај боже да се врати копитото самсоненко, ама овој пат поучени од грешките буквално се да му се поврати и трајно да иде у име на клубот.
Ја верувам дека неговата инвестиција у клубот беше +30 милиони како што напиша човекот погоре, ама го скока и делот дека он на сметка од тие 30 милиони, преку тендери (читај наши пари) повратил сигурно +300 милиони, ама битно он лично го знаел. :D

Е сеа па од друга страна интересни ми се Димчињава т.е. секташиве од девица како го тераат комунистичкото, немало потреба од капитализам, ќе сме се собереле ние од форумов да ја истераме прва лига годинава, па ако треба у иднина и со години ќе седиме трета-втора лига, ама клубот не го даваме по партиска основа.
Не бе дечки, ниту било, ниту ќе биде тоа така.
Прво, Вардар од време на Југославија бил најфинансиран клуб во Македонија и еквивалентно на финансиите доаѓале играчи за да сето тоа кулминира со титулата во 1987, или Вардар тогаш освоил титула со конобарите од тогашен Метропол??

Второ, ме мрзи да си го барам постот од пред 6-7 години, кога се дигна фамата околу напуштање на клубот од "газдата", направив мини истражување на сопствениците или фирмите кои имаат мнозински пакет акции во клубовите кои тоа време, а и ден денеска се на врвот у фудбалот у Грција, Албанија, Бугарија, мислам и Црна Гора... за Зведа и Партизан не се ни мачев, се знае чиви проекти се заедно со Бачка Топола.
И ви ги напишав сите сопственици кои имаат тесни конекции преку фирми со актуелната власт.
Некои беа со помали бизниси како весници и локални медиуми, други со фирми за ископ на руди, минерали...

Да не го потам понатаму, еднаш ако те заебат, американците викаат "shame on you", втор пат ако го лапнеш истото стварно ќе биде "shame on me".
Грешките и што може да следи после нив ни се јасни,а Вардар у моментов не е у ситуација многу да пребира, па се надевам дека ќе има одбранбени механизми што ќе ги вметнат дечките кои преговараат за у иднина да не се доведеме у иста ситуација, а ако се изјаловат и овие преговори што очигледно не се фиктивни, а ги најавувате како финансиски солидни, но по цена на XX фаци да бидат на раководни позиции, тогаш стварно Господ нека ни е напомош...

И за крај, се надевам дека целта ќе ги оправда средствата.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.954
Тие "странски" фирми што се заинтересирани да влезат во Вардар е по ист принцип по кој Камчев со парите на Самс владееше во ФК Вардар (јавна тајна дека Самс немаше врска од тоа што се случува во ФК, додека РК беше под негова контрола).
Кој ќе го земе овој Вардар потонат во фиктивни долгови, освен оној на чие име и гласат тие фиктивни долгови?
Јас стварно не знам каква љубов и опсесија има Камчев со Вардар. Сто пати го зема клубот, сто пати влегуваат мистериозни пари во клубот и потоа завршува во долгови кон фирми кои што се негови. Едноставно го држи клубот како заложник, за кога му е погодена политичката атмосфера во државата, пак да го бара назад. Па никој не го спречуваше да го "спасува" клубот во минативе години.
Дали пере пари со клубот, дали заработува со местенки, не знам, ама човекот очигледно е опседнат да го има клубот.
Ете пиша Кано пред некој ден. Се ВЕТУВА буџет од 3 милиони евра, враќање на долгот, враќање на Градски, враќање на Хиподром и можеби и на Парк.
Никаква банкарска гаранција нема, ниту е презентиран план, само на зборови. Од ова е изводливо само враќањето на терените и на Градски, пошто практично истиве овие се 99% криви што овие терени не се наши.
Од друга страна, сакаат да влезат во клубот со цела фејк патриотска бљувоштина, уште Мирка Велинова фали. Онака сите ликови од кои ви се повраќа што може да ги замислите се дел од клапата која утре ќе го претставува Вардар како свој, а во реалноста не знаат стадионот каде е. А до вчера плачевме од Мијалче :D
Миленко е број еден, треба да го води клубот. Што таа стока може да придонесе во спортот? Ќе носел Миленко играчи, кои играчи ќе ги донесе тој? Цела приказна ќе се уништи со таков киклоп, кој сите знаеме дека е несаглам во мозокот. Никој жив не го сака, ама ете така си зацртале. Плус он веќе има свои епизоди во фудбалот и сите знаеме како имаат завршено.
Кога ќе се накотат сите гзолижачи чакнати во главата (да не ги набројувам од баграта на Миленко) во најблизок круг, тоа нема да заврши со убаво ако хипотетички се оствари некогаш. До 5-то коло давам фора да му прекипе на некој на трибина и да има инцидент од големи размери.

Едино што може да придонесат е да го избуткаат клубот политички, што е нешто најглупо (не дека не го прават и не го правеле сите најјаки клубови на Балканов) и се губи меракот за одење на стадион. И осеќам ќе се тера филм дека Комоти го кочат напредокот на Вардар, не го даваат клубот, а немале пари да инвестираат. Крај со крај едвај врзуваат луѓето тука, а не па Кано вика 1000 евра ќе давале 3000 луѓе :D
Ама на крајот од денот фудбалот се игра за нас навивачите и за тие што секогаш се тука кога ќе му свртат сите грб на клубот. Наш е клубот и не треба на никакви гробари да го даваме клубот, па макар и екипа од навивачите да играат годинава за без пари. Па мора досега да сме научиле од грешките, колку и да е сурова реалноста дека тешко ќе се најдат други спонзори, не смее никакви отстапки да се прават Ќе земат да го кочат клубот пред очите на јавноста кога сите очекуваат дека клубот ќе добие финансиска инекција? Па не би рекол.
Нека си земат друг куртонски клуб како играчка и така ги има милион во Скопјево.
U kusi crti ne sme dojdeni do plan i bankarski garancii zasto se raboti etapno. Toa ke bide podocna ali u meguvreme ke mora da se ispolnat nekoj raboti za da dojde do momentot na prezemanje od strana na gazdata. Da pojasnam, prvo ke vleze "sponzor" a podocna noemvri/dekemvri kako sto najaviv pred nekolku nedeli ke vleze i "gazda". Ke ima period koga komiti i milenko ke mora da sorabotuvaat dur vleze "gazdata". Od toj aspekt tesko e sega da se dostavat dokumentite sto komiti gi baraat zasto ke mora da se doodrabotat nekoj raboti za da dojdeme do toa. Ne sakam poveke da navleguvam, ne e moment za toa tuka ali mislam deka premnogu negativna energija se stvara zasto luge ne go sfakaat procesot koj ne im e dovolno objasnat ni na lugeto sto bile na sostanoci. Ne e moe ova da go objasnuvam ali bar ti me znaes, jas gledam da ispolnam se sto ke kazam i za sega se odi prilicno dobro.

Ima pricina zosto e bas Milenko ali eve jas bev otvoren da slusnam i drugi predlozi ama site nekako kutite koga e toa u prasanje. Milenko sekako ke bide del od "upravata" ne veruvam deka toa ke se smeni.

Okulu toa deka ke se tera filmot Komiti go kocat klubot finansiski tin, veruvaj toa bi bilo top da e taka. Veruvaj deka imaat pozaebani mehanizmi da go resat toa zasto za razlika od nas sto oci si vadime megu nas oni veke se 2-3 cekori pred nas...

I jas sum da se uci od greskite ama da se uci i od dobrite raboti. Edini koj pomognale da go opravat klubot koga bil pred propaganje se Komiti i VMRO. Komiti ovie nekolku godini so pomos na sponzori i pari od opstini so vmrovski gradonacalnici i VMRO preku Koce na vremeto. Ne gledam zosto da ne im se veruvam i sega, ne e greska toa, nemame nikakva pricina za nedoverba osven odredeni clenovi ovde sto jadat gomna. Na kraj krajeva ne te prisiluvaat da ja prifatis pomosta, terajte samostojno ako mislite deka toa e podobro, ali jas ne gledam kako. Ako veke e dojdeno do toa ke igrame so naviaci ko sto spomna dajte go klubot i formirajte nov kako navivacite na man utd... Ne go kocite klubot zaradi nekoja vasa licna sueta.
Автоматски споено мислење:

На професионално поле у контакт сум со многу луѓе и како овој што пати од комлекси на ниски вредности да се вреднува у секоја реплика со "ја реков", "ја најавив" , "ја вила и станови", ретко среќавам.
Нејсе.

Пак ќе се повторам, дај боже да се врати копитото самсоненко, ама овој пат поучени од грешките буквално се да му се поврати и трајно да иде у име на клубот.
Ја верувам дека неговата инвестиција у клубот беше +30 милиони како што напиша човекот погоре, ама го скока и делот дека он на сметка од тие 30 милиони, преку тендери (читај наши пари) повратил сигурно +300 милиони, ама битно он лично го знаел. :D

Е сеа па од друга страна интересни ми се Димчињава т.е. секташиве од девица како го тераат комунистичкото, немало потреба од капитализам, ќе сме се собереле ние од форумов да ја истераме прва лига годинава, па ако треба у иднина и со години ќе седиме трета-втора лига, ама клубот не го даваме по партиска основа.
Не бе дечки, ниту било, ниту ќе биде тоа така.
Прво, Вардар од време на Југославија бил најфинансиран клуб во Македонија и еквивалентно на финансиите доаѓале играчи за да сето тоа кулминира со титулата во 1987, или Вардар тогаш освоил титула со конобарите од тогашен Метропол??

Второ, ме мрзи да си го барам постот од пред 6-7 години, кога се дигна фамата околу напуштање на клубот од "газдата", направив мини истражување на сопствениците или фирмите кои имаат мнозински пакет акции во клубовите кои тоа време, а и ден денеска се на врвот у фудбалот у Грција, Албанија, Бугарија, мислам и Црна Гора... за Зведа и Партизан не се ни мачев, се знае чиви проекти се заедно со Бачка Топола.
И ви ги напишав сите сопственици кои имаат тесни конекции преку фирми со актуелната власт.
Некои беа со помали бизниси како весници и локални медиуми, други со фирми за ископ на руди, минерали...

Да не го потам понатаму, еднаш ако те заебат, американците викаат "shame on you", втор пат ако го лапнеш истото стварно ќе биде "shame on me".
Грешките и што може да следи после нив ни се јасни,а Вардар у моментов не е у ситуација многу да пребира, па се надевам дека ќе има одбранбени механизми што ќе ги вметнат дечките кои преговараат за у иднина да не се доведеме у иста ситуација, а ако се изјаловат и овие преговори што очигледно не се фиктивни, а ги најавувате како солидни по цена на XX фаци да бидат на раководни позиции, тогаш стварно Господ нека ни е напомош...

И за крај, се надевам дека целта ќе ги оправда средствата.
Kazi koj se tie tenderi sto se dadeni na stranec i toa rusin? Kazi barem eden. Da, ima VLOZUVANJA vo razni drugi branshi ama daj kazi EDEN tender sto go dobil.

Eve i da napravil kako sto vikas 300M, sto tebe ti pravi toa razlika? Eve ke go piseme i toa kako fakt ako sakas... Imas kup nasi gazdi sto isto napravile 100tici milki i ovie se provereni pa ne dale centa.
Автоматски споено мислење:

Дечко вас ви е скроена капата , само прат пи ар како да ви соопштат .
А Козарот директно или индиректно ќе ви раководи со клубот .
Мада имате и шанса за контра во продолжение да му речите кој ве еба не го даваме клубот па макар и играме трета лига (шо е тешко веројатно да го напрајте имате долгој за плаќање )
Е сега дали ќе бидите клубот на народот или клубот на Козарот ќе видиме за брзо.
Прегледај го приврзокот 422081
vazno nema da bideme klubot na jadaci na amburgeri so kolacite na nasite sogragani. ajde sezonava pak ke imate prilika da jadete so ovie i da pozajmite nekoj igrac od sloga...
Автоматски споено мислење:

Ако беше австриски Новоматик новиот спонзор како што јави Спортмедиа сигурен бев дека Орце Камчев нема да биде дел од Вардар , бидејки Новоматик е сосема друга компанија која ги има низ цел свет ..

Но чим се работи за друг спонзор тогаш растат шансите позади све пак да стои Камчев .

Дека Камчев беше човекот кој стоеше позади Самсоненко и се покажа на дело беше оваа потврда баш во Келн -

Прегледај го приврзокот 422059

Убаво кажавте , Камчев кога сака си влага во клубов a чим Миленко сега е џокерот да ги брка работите значи веројатно Камчев пак стои позади целава игра ..

Ке вложува пари додека вмро е на власт , колку ке владее вмро тоа е друго прашање, по мене 8-12 години има добри шанси вмро да владее и Вардар да е мирен до тогаш , колку и да не сакаме политика ова е реалноста :toe:

Шпекулациите полека се остваруваат и се отвараат картите , значи ке доаѓаат парите од истите луѓе назад во Вардар .

Муабетот што го кажав тука пред месец дена ке биде вистина , џабе ми се смеевте и ме правевте наивен , ке дојде нов спонзор и ке се бориме за титула (освен ако Комити се предомислат и не го дадат клубот) но така ке останеме без пари , све е веќе јасно ..

Kire sve moguce utna ovde, ako mozes da go napises postot ama bukvalno naopaku 90% ke si u pravo... Neverojatno kolku e naopaku ovoj post :pos:
 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.933
Поени од реакции
3.496
Миленко е број еден, треба да го води клубот. Што таа стока може да придонесе во спортот? Ќе носел Миленко играчи, кои играчи ќе ги донесе тој? Цела приказна ќе се уништи со таков киклоп, кој сите знаеме дека е несаглам во мозокот. Никој жив не го сака, ама ете така си зацртале. Плус он веќе има свои епизоди во фудбалот и сите знаеме како имаат завршено.
Кога ќе се накотат сите гзолижачи чакнати во главата (да не ги набројувам од баграта на Миленко) во најблизок круг, тоа нема да заврши со убаво ако хипотетички се оствари некогаш. До 5-то коло давам фора да му прекипе на некој на трибина и да има инцидент од големи размери.
Како бе кој е он? Па кога ќе дојде он, абе се ќе ни биде рамно. Вардар ќе тече и тече на рамно. :D Сите рамноземјаши од цел свет, со зурла како претставник на форумов, кога ќе земат дресови на Вардар да купуваат, папаау што пари Вардар ќе искешира лелеее. Нема зима. И фудбал во облик на фризби ќе продаваме, пошто е рамно... со топка не иде.


Тоа што се качи на пијадестал и зема медал во 2017 кога освоивме ЛШ е најголем срам за ракометот. Од прва рака ја знам приказната како има земено медал, буквално сам си се има пикнато на доделувањето, како роднина на една личност која зема медал (нема да го именувам).
Аууу како Нусрет што отиде го чачка трофејот со гаучосите на СП. :icon_lol: Уствари овој пред Нусрет го напраил тоа. Трендсетер!
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
649
Поени од реакции
2.418
А бе разбирате вие дека никој нема против што ќе дојде спонзор, туку проблемот се последиците. Мора да има гаранции дека нема да се случи Самсоненко втор дел. Да не испадне после 4 или 8 години да мора пак Комити да го спасуваат Вардар и да се поминува низ истите патешествија како и последниве години.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.954
А бе разбирате вие дека никој нема против што ќе дојде спонзор, туку проблемот се последиците. Мора да има гаранции дека нема да се случи Самсоненко втор дел. Да не испадне после 4 или 8 години да мора пак Комити да го спасуваат Вардар и да се поминува низ истите патешествија како и последниве години.
Site sakame toa.

Realno ne postojat takvi garancii, tuka e problemot. Nikoj ne moze da ti garantira deka nema da bankrotira za 4 ili 8 godini, deka vo MKD nema da ima razni turbulencii (veke videno so Sams) ili deka nema da pocine na primer gazda/partner pa se da ide u pm (videno so MG Rikom pa Borko Ristevski koga nasledi)...

Se vodite premnogu emocionalno i na kraj mesto da imame realni baranja sto moze da ne izdignat kako grupa i klub i pomognat sledniot pat da se amortizira toj pad (a toj ke si dojde, neizbezno e, seedno dali za 10 ili 100 godini od sega) nie trosime energija na raspravii i gluposti.

Sigurno ke ima baranja crno na belo za razni garanacii i veruvam oko nema da im trepne na drugite koga ke potpisuvaat toa. Im e gajle, ova se baranja sto nikoj nema da moze utre da gi pritisne da gi odrzat, ne deka oni nema da sakaat nego zatoa sto i ako resat da go napustat Vardar od X pricini i kaj niv znaci ke ima vnatresni promeni u firma... Sfakas?

Nie treba da sme 2-3 cekori ponapred i da sme spremni za najlosoto. Sega imame golema sreka sto M--- bil niz ova veke ednas i sto se nafati zaedno so tie nekolku dusi da go vodi klubot od nula. Sleden pat da se nadevame za 100 godini neka ne bide od nula neka ima nekakva podloga sto sme ja izgradile so taa umisla vo period koga za nas kako grupa ke e "lesno" i nema da mora da trosime vreme i resursi na vodenje na klubot. Toa vi go zboram celo vreme koga pisav deka treba da prerasneme u firma i da se reorganizirame i deka baranjata moze treba da se malku nasoceni kon olesnuvanje na toj proces bea bas so taa namera.
 
Последно уредено:
Член од
1 август 2015
Мислења
895
Поени од реакции
1.696
Мене ми делува дека неделава ќе има инфо и разврска, иако мислам дека многу беспотребни коментари и препукувања и со тоа се создаде тензија, притисок и неизвесност кај сите нас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom