Фан Клуб: Вардар

Член од
24 јуни 2022
Мислења
250
Поени од реакции
522
Ропак , клајте ја бината пред официрскиО
Banat kaj Oficerski???? Teba stvarno ti se isusil mozokot. Binata koj oficerski
Автоматски споено мислење:

Ама ти кажав пробај ова без плачеш да го напишеш ти уште повеќе се утепа од плачење. Ајде уште еднаш пробај.
Ne se nerviraj be decko se ke pominio ako ova ne naredna godina sigurno
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Banat kaj Oficerski???? Teba stvarno ti se isusil mozokot. Binata koj oficerski
Автоматски споено мислење:


Ne se nerviraj be decko se ke pominio ako ova ne naredna godina sigurno
Ајде уште еднаш ама без плачење. Ајде можеш ти. Пробај.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.496
Поени од реакции
69.091
jas bi rekol deka sme i pojaki. igrame polesno, raznovrsno i pobrzo. i pred da se povredi panta najlosi bea on i gaca ustvari, edniot promasi klucen penal drugiot seuste prima glupa golovi... da se nadevame deka i gaca ke se digne na nivo zasto ni e klucen igrac.
Да не претеруваме, сепак противниците во првите кола не ни беа некои екипи од посилните.
Детонит и Охрид останаа без неколку првотимци на полусезона. Само две гостувања имавме, од кои едното едвај го тепавме, а другото беше со Борец кој одамна е отпишан.

Радува играта, радува залагањето, штета за оној кикс со Арсими.

Клубот остана без Попзлатанов, Христов, Кире Маркоски, Демир, Парталко и Величковски. Ова се 6 играчи од нападот, од кои 2 за ротација, ама четворица играчи со прволигашки квалитет.
Дополнително не напушти еден од штоперите, Ристевски, Блажевски кој не добиваше шанса и згора на тоа останавме без Мицевски.

Практично без цела прва постава осанавме и треба да сме свесни дека ќе биде тешко.

Најважно е да се победат утакмиците со условно лесните противници, а во дербињата може ќе реши момент на инспирација.
Уште имаме квалитетен тим, со атмосферата во клубот, можеме да дојдеме бар до трето место.
Треба да се поклопат и некои коцки, да не се повреди уште некој, правилно менаџирање на жолтите картони (Мишковски пред се).
Според мене до крај на сезона треба во Маџари да играме.
Автоматски споено мислење:

Na Pelister teska utakmica mu e uste so Voska, se drugo da kraj dobivamei mislam deka bez problem ke bidime megu prvite tri. Pobeda vo Arsili, Besa i Lokomotiva bod koj Gostivar i kako so rekov uste so Voska ostana teska, posle i da sakas nema koj da se izgubi.
Vie vo naredni 5 kola 4 teski utakmivi to se 10 do 12 izgubeni bodovi, predposlebno kolo veka nema da vi treba pa ka ja pustite
Си утнал нешто.

Распоредот на Вардар до крајот е:
Локомотива-Вардар
Вардар-Саса
Беса-Вардар
Вардар-Гостивар
Воска-Вардар
Вардар-Слога Виница
Беласица-Вардар
Вардар-Тетекс
Вардар-Пелистер
Кожуф-Вардар

Што е толку јака Локомотива за да ни скрати бодови? Нема да се игра во Синѓелиќ, така да, ќе го немаат факторот притисок.
Саса сигурно ќе ја добиеме дома.
Беса, Воска, Беласица се тешки гостувања и со Гостивар и вас дома.
Нема голема разлика во квалитетот на екипите, не сме ни ни толку боси ко што не направи.
 
Последно уредено:
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Браво за момците, ама сепак мислам дека тешкото допрва доаѓа.

Локомотива - Г
Саса - Д
Беса - Г
Гостивар - Д
Воска - Г
Слога - Д
Беласица - Г
Тетекс - Д
Пелистер - Д
Кожуф - Г

Преостануваат 10 натпревари и 30 бода. Фокусот нека биде на останатите екипи, не на Гостивар и Воска. Џабе добри резултати со нив ако се лизнеме со другите.
 
Член од
23 април 2022
Мислења
257
Поени од реакции
1.158
Epa vie placite 3-4 godini vitkate kicmi kaj politicarite, ama nekako ne vi uspeva.
Go tepavte Borec i Karaorman koi dve dodavana ne mozat vrzat i vi se kaci adrenalin, ama eve za nedela dena pak ke prajme muabet pa ke vidime koj ka placi na krajor
А види чудо вие изгубивте од истиот Караорман кој не може две додаваНа да врзат.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.831
ligata ima 4 asalni tima i drugite se gore dole tuka so kvalitetot so isklucok na borec. bez podgotovki ova e odlicno i taman za pred poteskite utakmici. nas samo ni treba gacha da se sredi i ke bideme ok.
Автоматски споено мислење:

Epa vie placite 3-4 godini vitkate kicmi kaj politicarite, ama nekako ne vi uspeva.
Go tepavte Borec i Karaorman koi dve dodavana ne mozat vrzat i vi se kaci adrenalin, ama eve za nedela dena pak ke prajme muabet pa ke vidime koj ka placi na krajor

cel zivot placete be seljak...

ps. babunski ke ve sitne. duzi pari ko grcka, samo ceka da nabildate koeficent pred da puknete... :kuracc:
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.324
Поени од реакции
5.602
Ај бе шо си вадите очите и сега ...Наместо да исфрлиме Воска и Гостивар ние меѓу нас.

Факт е дека Вардар има сега 4 тешки од 5 утакмици , така да овде ако извади 11-12 бода скоро сигурно ќе биди меѓу први две.
Ако Пелистер тепа со Воска на гости дури тогаш можи да се деси Пелистер и Вардар да излезат во преден план.

Сума сумарум наредни 5 кола се битни , а реално бараж со прва треба да се игра со Скопје , па кој и да помини од втора мислам ќе влези прва на еден или друг начин.

Најлоша ситуација ќе биди претпоследното коло меѓу нас да си вадиме очите кој ќе игра бараж .
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Да не претеруваме, сепак противниците во првите кола не ни беа некои екипи од посилните.
Детонит и Охрид останаа без неколку првотимци на полусезона. Само две гостувања имавме, од кои едното едвај го тепавме, а другото беше со Борец кој одамна е отпишан.

Радува играта, радува залагањето, штета за оној кикс со Арсими.

Клубот остана без Попзлатанов, Христов, Кире Маркоски, Демир, Парталко и Величковски. Ова се 6 играчи од нападот, од кои 2 за ротација, ама четворица играчи со прволигашки квалитет.
Дополнително не напушти еден од штоперите, Ристевски, Блажевски кој не добиваше шанса и згора на тоа останавме без Мицевски.

Практично без цела прва постава осанавме и треба да сме свесни дека ќе биде тешко.

Најважно е да се победат утакмиците со условно лесните противници, а во дербињата може ќе реши момент на инспирација.
Уште имаме квалитетен тим, со атмосферата во клубот, можеме да дојдеме бар до трето место.
Треба да се поклопат и некои коцки, да не се повреди уште некој, правилно менаџирање на жолтите картони (Мишковски пред се).
Според мене до крај на сезона треба во Маџари да играме.
Автоматски споено мислење:


Си утнал нешто.

Распоредот на Вардар до крајот е:
Локомотива-Вардар
Вардар-Саса
Беса-Вардар
Вардар-Гостивар
Воска-Вардар
Вардар-Слога Виница
Беласица-Вардар
Вардар-Тетекс
Вардар-Пелистер
Кожуф-Вардар

Што е толку јака Локомотива за да ни скрати бодови? Нема да се игра во Синѓелиќ, така да, ќе го немаат факторот притисок.
Саса сигурно ќе ја добиеме дома.
Беса, Воска, Беласица се тешки гостувања и со Гостивар и вас дома.
Нема голема разлика во квалитетот на екипите, не сме ни ни толку боси ко што не направи.
Чекај малку сеа и ти. Само заминувањата ги броиш. Ај да го погледнеме реалниот учинок од нив. Од сите овие, стандардни првотимци беа Христов и Попзлатанов (за неговиот мизерен придонес не коментирам), Ристески постојано се ротираа со Вецески, Маркоски во 90 % од утакмиците влагаше како резерва (иако по мене он е најголем губиток за нас). Демир не знам зашто уопште го вбројуваш, со две одиграни утакмици реално како да не бил присутен во Вардар, а Блажевски па ич. На терен 15 минути вкупно дали се најде.
Величковски и Парталко дали ги имаш ротација, или место нив Дошев и Цветков не праи мислам никаква разлика.
Од друга страна, се доведоа Цветаноски, Размоски и Митев да ги покријат заминувањата во навалната линија. И веќе имаме позитивен ефект од нив. Радуловиќ-Величковиќ е алтернатива за Ристески. Значи горе-доле се покриени заминувањата со нови имиња. Колку квалитетно, ќе видиме на крајот.
Иначе некој не претерува. Детонит и Охрид точно не се некои од посилните екипи, ама па се далеку од лесни утакмици, особено ако се има предвид дека на Вардар идат со 200 % од силите. Без разлика што останаа без некои првотимци.
 
Член од
13 август 2019
Мислења
436
Поени од реакции
2.237
Утакмицата со Беса во гости ќе биде побитна од таа со Гостивар дома, ако земеме 3 бода кај Беса, нека му ја мислат Гостивар како ќе пројдат во Скопје, а не ние да се оптеретуваме со нив… ако заостануваат 4-6 бода они до тогаш, притисокот ќе биде кај нив, а не кај нас… Прво да ги добиеме Локомотива и Саса дома, па после се друго… Тоа што радува е одличната хемија во екипата, дечките гинат и за дресот и едни за други.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Клубот остана без Попзлатанов, Христов, Кире Маркоски, Демир, Парталко и Величковски.
Чекај, кај е заминат Бенјамин Демир? Цело време мислев уште е со вас, јес да ме чудеше зошто го нема во состав. Ама па и првата сезона нигде го немаше па си реков влече некоја повреда.
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
250
Поени од реакции
522
Да не претеруваме, сепак противниците во првите кола не ни беа некои екипи од посилните.
Детонит и Охрид останаа без неколку првотимци на полусезона. Само две гостувања имавме, од кои едното едвај го тепавме, а другото беше со Борец кој одамна е отпишан.

Радува играта, радува залагањето, штета за оној кикс со Арсими.

Клубот остана без Попзлатанов, Христов, Кире Маркоски, Демир, Парталко и Величковски. Ова се 6 играчи од нападот, од кои 2 за ротација, ама четворица играчи со прволигашки квалитет.
Дополнително не напушти еден од штоперите, Ристевски, Блажевски кој не добиваше шанса и згора на тоа останавме без Мицевски.

Практично без цела прва постава осанавме и треба да сме свесни дека ќе биде тешко.

Најважно е да се победат утакмиците со условно лесните противници, а во дербињата може ќе реши момент на инспирација.
Уште имаме квалитетен тим, со атмосферата во клубот, можеме да дојдеме бар до трето место.
Треба да се поклопат и некои коцки, да не се повреди уште некој, правилно менаџирање на жолтите картони (Мишковски пред се).
Според мене до крај на сезона треба во Маџари да играме.
Автоматски споено мислење:


Си утнал нешто.

Распоредот на Вардар до крајот е:
Локомотива-Вардар
Вардар-Саса
Беса-Вардар
Вардар-Гостивар
Воска-Вардар
Вардар-Слога Виница
Беласица-Вардар
Вардар-Тетекс
Вардар-Пелистер
Кожуф-Вардар

Што е толку јака Локомотива за да ни скрати бодови? Нема да се игра во Синѓелиќ, така да, ќе го немаат факторот притисок.
Саса сигурно ќе ја добиеме дома.
Беса, Воска, Беласица се тешки гостувања и со Гостивар и вас дома.
Нема голема разлика во квалитетот на екипите, не сме ни ни толку боси ко што не направи.
Nemam nisto utnato, rekov vo narednite 5 kola gubite 10-12 boda, pobeda so Sasa, porazi sigurno od Besa, Gostivar i Voska e sega so Lokomotiva ke vidimetamu ne zavusu mnogu od vas. Odma ke se vidi po toa koi sudii ke bidat delegirani.
Kako vtoro ne rekiv deka se slabi, ama realno gledam na rabotite, Viska i Gostivar vo izminatite 7-8 meseci frlija mnogu pari i sega ti ocekuvas da ne ja dozavrsat rabotata, odnosno tutku-taka nekoj da mu gi zavzemi prvite 2 mesta.Ete od naredno kolo ke vidis Lokomotiva e nivna ekipa, a ne e tolku slaba za da ne mozi da mu praj problem na faforitite posebno dokolu postigni prva gol.
 
Член од
27 април 2020
Мислења
48
Поени од реакции
141
Nemam nisto utnato, rekov vo narednite 5 kola gubite 10-12 boda, pobeda so Sasa, porazi sigurno od Besa, Gostivar i Voska e sega so Lokomotiva ke vidimetamu ne zavusu mnogu od vas. Odma ke se vidi po toa koi sudii ke bidat delegirani.
Kako vtoro ne rekiv deka se slabi, ama realno gledam na rabotite, Viska i Gostivar vo izminatite 7-8 meseci frlija mnogu pari i sega ti ocekuvas da ne ja dozavrsat rabotata, odnosno tutku-taka nekoj da mu gi zavzemi prvite 2 mesta.Ete od naredno kolo ke vidis Lokomotiva e nivna ekipa, a ne e tolku slaba za da ne mozi da mu praj problem na faforitite posebno dokolu postigni prva gol.
После резултатите од наредно коло ќе ви бегаме 9 бода, не знам каква приказна ќе смислиш тогаш дека пак вие ќе имате добитно место на крај на сезоната
 
Член од
12 март 2023
Мислења
19
Поени од реакции
64
Некој овде многу убаво забележал дека "братските" екипи си го чуваат грбот едни со други, одигруваат едни за други...и веќе ни се во врвот и во Првата и Втората лига.
А ние овде и понатаму очи ќе си вадиме на релација Скопје - Битола.
Како не ни' текнува да се свестиме дека така страда само нашиот, македонскиот елемент.
Имаше неколку обиди Динамо и Хајдук да се зближат, па да одигруваат пријателска еднаш годишно итн...
Не вроди многу со плод тоа, но хрватството не е загрозено таму.
Кај нас околностите се поинакви и ние треба сериозно да се подзамислиме.
Автоматски споено мислење:

Инаку би сакал да Ве поздравам сите овде, јас сум нов член на форумов и постар вардарец...прва утакмица ми беше Вардар - Бекешчаба, таму некаде 94-та година. Во Комити пристапив во 2003-та, си ја чувам членската.
Би сакал да ги поздравам сите вардарци овде, меѓу вас препознавам луѓе кои искрено го љубат клубот и името, а би сакал да ги поздравам и сите добронамерни гости на темава.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom