Фан Клуб: Вардар

Член од
8 август 2013
Мислења
1.047
Поени од реакции
1.369
По она што го покажа Вардар во овие два натпревари може да се надеваат на бодови. Така велеа повеќето навивачи на Шкендија и на почетокот на сезоната дека Вардар оваа сезона бод немало да освои. Па еве после првиот дел од сезоната надвор од опасната зона беа.
Jas go sledam Vardar samo so Shkendija. Vo momentov nemate ni fizicki pripremi, imate mnogu losh napad, i extremno amateren golman. Ne go gledaj natprevarot so Shkendija, bidejki Shkendija e procecna e ekipa, ima nekoi dobri individualci koj nekogash napravat razlika i zatoa zemame bodovi.

Renova ima dobar napad, dava golovi, no problemot im e vo odbranava, zemat bezvesni golovi. No so vas mislam deka ke bidat mnogu po koncentrirani i nema da mozhete da zemate bodovi.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.479
Поени од реакции
3.545
Jas go sledam Vardar samo so Shkendija. Vo momentov nemate ni fizicki pripremi, imate mnogu losh napad, i extremno amateren golman. Ne go gledaj natprevarot so Shkendija, bidejki Shkendija e procecna e ekipa, ima nekoi dobri individualci koj nekogash napravat razlika i zatoa zemame bodovi.

Renova ima dobar napad, dava golovi, no problemot im e vo odbranava, zemat bezvesni golovi. No so vas mislam deka ke bidat mnogu po koncentrirani i nema da mozhete da zemate bodovi.
Убаво кажано, само не би се сложил со тебе дека нападот ни е лош. Напротив, Петковски и Мирчевски знаат да дадат гол и кога не очекуваш, проблем ни е Илиќ секако, кој нема никаков клалитет и беше трет голман во добрите денови на клубот.

Сепак, очекувам утре победа. Ренова порано ги красеше добрата одбрана, сега штом примаат 4 комада од Беласица, се е јасно...
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
вие од прегледување снимка не можете убаво да оцените, а очекувате судија во секунда правилно да оцени :vrtioci:... и демек намерно оштетувал
А бе не ме смеј жити се. Убаво се гледа дека нашиот играч ја избива топката во корнер. А тоа дека Ставрев свесно го оштетува Вардар, јасно му е на секој што барем малку следи наш фудбал.
Не ни загледав детално тогаш, во нервоза се испукав.
Во секој случај, тешко е да се забележи и во таква ситуација голем број од судиите судат фаул. Никогаш не се клиза трапаво во таква ситуација. Последен играч клиза, овој добро падна вп полн трк, тешко е да забележи судијата дали имало контакт или не. Плус се знае дека Ставрев таква ситуација би ја досудил против нас.

Општо целата акција и завршницата ме изнервира. Им влегува како брз воз меѓу тројца, од безопасна акција им вадат слободен и го примаме најмртвиот гол. Пласирана топка со мала брзина, да поттрчаше жива ќе ја фатеше. Овие во живиот ѕид се наведнаа да не ги погоди во глава, интервенцијата на Илиќ катастрофална.

Исто така, не знам како би се подобрила играта на Вардар? Нула сме во нападот, среќа имавме добра реализација на малкуте шанси во првиве два меча. Ако ние треба да напаѓаме за гол и ако имаме негатива, шанси нема да се вратиме. Јасно е дека противниците не потценија во првиве кола, особено Шкендија не ни играа со полна сила. За да вадиме бодови, мора да имаме постабилна одбрана. Со еден поискусен дефанзивец ќе вадевме нерешени со мртва игра, без проблем.
Вака, не гледам како со времето би напредувале, демек некој од младиве во средина магично ќе стане Пирло или Блажевски ќе си ја врата брзината и кондицијата од порано.
Нема шанси тоа, набрзо ќе бидеме прочитани како селски буквар и неквалитетот ќе исплива на површина.
Шиле фала богу дека нема да ја врати брзината со 35 години (сепак е тука да помогне со своето искуство), ама со тренинзи, со многу работа, со натпревари може да напредува скоро секој млад играч и да стане подобар. Особено што работат со стручен штаб, од кој има што да ги научаат. Па ваљда треба да ти бидат пример младите што изминативе години добија шанса од Васоски, и како со тек на време добар дел од нив напредуваа. Не знам зашто толку црно гледаш на работите:P
И прошлата сезона, и есеноска викаше ќе бидеме прочитани како селски буквар, па бевме први и петти. Баш екипа со млади играчи е секогаш непознаница за секој противник и не знаат што може да очекуваат од таков тим. Тоа треба да го глеаме како адут, не толку како мана. А екипите слободно нека продолжат да не потценуваат, ќе им се удри од глава на некои од нив.
Jas go sledam Vardar samo so Shkendija. Vo momentov nemate ni fizicki pripremi, imate mnogu losh napad, i extremno amateren golman. Ne go gledaj natprevarot so Shkendija, bidejki Shkendija e procecna e ekipa, ima nekoi dobri individualci koj nekogash napravat razlika i zatoa zemame bodovi.

Renova ima dobar napad, dava golovi, no problemot im e vo odbranava, zemat bezvesni golovi. No so vas mislam deka ke bidat mnogu po koncentrirani i nema da mozhete da zemate bodovi.
Шкендија просечна екипа, а Ренова спејс шатл со 20 освоени бода!? Бре мајката не сум знаел дека вака стојат работите...
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Шиле фала богу дека нема да ја врати брзината со 35 години (сепак е тука да помогне со своето искуство), ама со тренинзи, со многу работа, со натпревари може да напредува скоро секој млад играч и да стане подобар. Особено што работат со стручен штаб, од кој има што да ги научаат. Па ваљда треба да ти бидат пример младите што изминативе години добија шанса од Васоски, и како со тек на време добар дел од нив напредуваа. Не знам зашто толку црно гледаш на работите:P
И прошлата сезона, и есеноска викаше ќе бидеме прочитани како селски буквар, па бевме први и петти. Баш екипа со млади играчи е секогаш непознаница за секој противник и не знаат што може да очекуваат од таков тим. Тоа треба да го глеаме како адут, не толку како мана. А екипите слободно нека продолжат да не потценуваат, ќе им се удри од глава на некои од нив.
Пријател биди реален малце и јас сум за Пелистер ама невикам утре дека ќе земиме 3 бода со Струга патем јас мислам дека ниту бод нема да земиме, а во моментов Пелистер е постабилен од Вардар. Минатата сезона спореди го составот и сега спореди го и види каде е разликата, Цветановски, Попзлатанов, Мицевски, Чарлстон, Аврамовски, Тошевски. Со кој играчи освен Мирчевски, Блажевски и можеби Велкоски сега ти мислиш дека Вардар е подобар од Ренова? Тие се секогаш гнасна екипа дома и јас мислам дека утре бод ви е премија ама да се надеваш на победа со Ренова па со Струга е сосема лудо.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.375
Поени од реакции
22.675
Пријател биди реален малце и јас сум за Пелистер ама невикам утре дека ќе земиме 3 бода со Струга патем јас мислам дека ниту бод нема да земиме, а во моментов Пелистер е постабилен од Вардар. Минатата сезона спореди го составот и сега спореди го и види каде е разликата, Цветановски, Попзлатанов, Мицевски, Чарлстон, Аврамовски, Тошевски. Со кој играчи освен Мирчевски, Блажевски и можеби Велкоски сега ти мислиш дека Вардар е подобар од Ренова? Тие се секогаш гнасна екипа дома и јас мислам дека утре бод ви е премија ама да се надеваш на победа со Ренова па со Струга е сосема лудо.

daj be ne go tupi, idi tamu baraj si mesteni utakmici...

pelister i stabilnost u ista recenica ti e ko magare i muzika. jas bev prijatno iznenaden sto se pojavivte na gradski, iskreno ocekuvav ko vozot v sneg da ve zavee nekade na pletvarsreka sto ja odlozija pa se smiri malku vremeto.

renova ovie 2 kola primi 7 komada od paceri kako belasica i pelister. oni ke mora da napadnat, ako im dademe gol i te kako se ranlivi potoa.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
daj be ne go tupi, idi tamu baraj si mesteni utakmici...

pelister i stabilnost u ista recenica ti e ko magare i muzika. jas bev prijatno iznenaden sto se pojavivte na gradski, iskreno ocekuvav ko vozot v sneg da ve zavee nekade na pletvarsreka sto ja odlozija pa se smiri malku vremeto.

renova ovie 2 kola primi 7 komada od paceri kako belasica i pelister. oni ke mora da napadnat, ako im dademe gol i te kako se ranlivi potoa.
Добро ете вие сте најпаметни, најстабилен клуб кој нема една година плата земено ниту еден играч од тимот. Немате дресови за играње па глумите дека сте некој фактор во фудбалот. Пелистер за разлика од Вардар има редовно плати, има 4ца странци во тимот и има пари да плати имиња на дресовите да има, а не да лепат со изолир траки. Пелистер во оваа состојба од финансиска гледна точка е Манчестер Сити за Вардар.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.375
Поени од реакции
22.675
Добро ете вие сте најпаметни, најстабилен клуб кој нема една година плата земено ниту еден играч од тимот. Немате дресови за играње па глумите дека сте некој фактор во фудбалот. Пелистер за разлика од Вардар има редовно плати, има 4ца странци во тимот и има пари да плати имиња на дресовите да има, а не да лепат со изолир траки. Пелистер во оваа состојба од финансиска гледна точка е Манчестер Сити за Вардар.
i pak ste pozadi nas na tabelata i eden od glavnite kandidati za ispaganje vprocem kako i sekoja sezona sto ste bile del od prvata liga. dzabe sve toa koga ste picki u dusa i igrate bez srce. jojo klub
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Пријател биди реален малце и јас сум за Пелистер ама невикам утре дека ќе земиме 3 бода со Струга патем јас мислам дека ниту бод нема да земиме, а во моментов Пелистер е постабилен од Вардар. Минатата сезона спореди го составот и сега спореди го и види каде е разликата, Цветановски, Попзлатанов, Мицевски, Чарлстон, Аврамовски, Тошевски. Со кој играчи освен Мирчевски, Блажевски и можеби Велкоски сега ти мислиш дека Вардар е подобар од Ренова? Тие се секогаш гнасна екипа дома и јас мислам дека утре бод ви е премија ама да се надеваш на победа со Ренова па со Струга е сосема лудо.
А ти некаде прочита во мојот пост каде предвидувам колку бода ќе земИме од мечот со Ренова?! Само потенцирав да не се потценува Вардар затоа што на многу наврати во минатото докажа и дека ваков сардисан е поопасен од пола лига. Па и тие што си набројал како Цветаноски, Попзлатанов и Тошевски се истакнаа кога добија поголема шанса да играат и да се докажат. Претходно никој жив не ги есапeше за сериозно. Чак и Аврамовски беше примен со скепса, но блесна во Вардар.
А ова за Пелистер колку е стабилен, мислам смешно е да елаборираме. Па со само една акција која траеше 2 недели успеаа да се соберат средства колку една четвртина од вашиот буџет. Уште читам напоменуваш некаков број на странци во тимот, дали е вредно уопште да се споменуваат истите кога еден Маневски со 35 години е главен играч во Пелистер.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.465
Поени од реакции
68.777
Како оди воигрувањето, појаки ли сме откако се воигравме на тренинзи?
2-0 во 25та минута плус црвен

Е вакво шлакање ни следува кога играме со екипа која нема да не потцени, со севселенскиот стратег Џиџи од Марино.

Да не ја заборавиме и бравурозната интервенција на Илиќ за пеналот. Едвај се фрли, му влезе шутот со 5 на саат.
 
Последно уредено:
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Просечните екипи очигледно нема да не потценуваат.
Ќе биде ѓаволски тешко да се избори опстанок, но ние сме Вардар и ќе најдеме начин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom