Фан Клуб: Вардар

Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
15.03 Слога - Вардар
18.03 Вардар - Силекс
21.03 Вардар - А. Пандев

Во рок од 7 дена три тешки натпревари, ако од овде се извадат барем 6-7 бода, тогаш со Искра на 05.04 ќе биде лабаво.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Овде минимум 7 Акедимија е во тешка криза Силекс дома и гости е различна екипа а шкупи без публика не е страшен.

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
pandevci igraat bez napagaci bidejki gi sutnaa zimata dvajcata koi im bea najdobri pa sega napred se macat so drvata sasko pandev i mujeci, taka sto ocekuvam eden gol na vardar da bide dovolen za pobeda. mislam deka najtezok od slednite tri ke bide toj so shkupi bidejki od toa sto go gledav poslednite nedeli shkupi daleku podobro igrase od sto pokazuvaat rezultatite.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
А Ѕинговци ги забораваме у битката за титула :icon_mrgr:
Да не потценуваме никого. Не у смисла дека ќе ни го загрозат првото место, туку дека веќе подолго време играат во добра форма и без пораз, а ние очигледно иаме проблем со реализацијата и лесно може да ни откинат бод. Кај нас во нападот се зависи од расположението на Аврамовски и Жуниор. Ибиши и Цветаноски имаат потенцијал, но засега без потребната константност.
Како и да е, нема простор за критика зашто Вардар сезонава ја тера со се на се 13-14 играчи. Ова што досега го остварија е над сите очекувања.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.755
Ако гледаме реално најверојатно Искра полека но сигурно ја губи и желбата за титула а и психички па ни физички мислам дека не се спремни да ја достигнат оваа предност.Нормално кај нас останува "стравот"затоа што знаеме во каква ситуација бевме летото и дека вакво нешто мислам дека не очекуваше и најголемиот оптимист.
А да не забораваме нив им останува купот, кој мислам дека без проблеми ќе го освојат(се надевам дека грешам :icon_mrgr: ) така да и од таа страна им олеснува шо ќе ја препуштат битката за титула.
Сакам и да ги победиме следната утакмица за да директно им покажеме дека сме подобри оваа сезона а и со таа победа да прославиме титула сред Тетово иако нема да биде ни официјално ни математички ама играчите ќе се потрудаат да изгледа како да е :D

Ама ајде чекор по чекор, коло по коло како и што правиме цела сезона.
Следна станица Чаир, со вечните душмани и за мене најинтересна утакмица во нашето првенство од секој аспект, не памтам да сум пропуштил некогаш да не гледам Вардар-Слога од како се вратија во прва лига, за жал оваа нема да можам да ја гледам ама се надевам дека вечерта кога ќе отворам телефон ќе се израдувам со 3 бода од Чаир.


ЕДИТ:Следна станица не е Чаир, туку карантин :icon_mrgr:

 
Член од
4 јуни 2015
Мислења
239
Поени од реакции
221
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
460
Поени од реакции
1.392
Ајде коа сме веќе пасивни околу вирусов, дај да отвориме дискусија околу можни ама реални трансфери, нормално доколу клубот барем малце биде постабилен финансиски.
Долгот кон УЈП сеуште изнесува околу 300.000 евра, но е намален за 3 милиони денари од јануарската листа на должници, до оваа од март.
Не дека ми е омилен лик овој Седловски, ама Вардар изгледа мн посериозно со него.

Од нашава лига на пик ми се Михаил Маневски,и така втор лев бек Вардар нема,а за него еднаш бевме као наводно заинтересирани.
Серџињо од Слога, лево крило и еден од нај константните играчи у лигава, скоро секоја утакмица има учинок дали со гол, дали со асистенција.
Ламине Диак од Слога, еден од нај потенцијалните странци ќе биде. Само 19 години а физички е ко татко за децана кај нас. :)
Од штопери Алекса Амановиќ, Ристо Митревски, Александар Дамчевски и Виктор Ангелов за напаѓач, што е тешко со оглед на тоа што има уште една година договор у Босна.

Значи муабетот е трансфери со реален буџет, знам дека има играчи што би газеле у лигава, ама сигурно би барале многу поголема плата за да играат по нививе овде, него ли у Бугарија или Србија.
Мислев на играчи кој имале потенцијал како Аврамовски, од очајна форма у задњи 2-3 клуба, стигна репрезентативец за една сезона.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Од штопери Алекса Амановиќ, Ристо Митревски, Александар Дамчевски
Овој ниту ќе ви биде некое засилување, ниту пак ќе прифати да дојде оти печали дебели пари во Казахстан па ќе треба да го плаќате колку сите други играчи заедно за да ви дојде, а ни 5 пари не вреди, подобро со Новак, Тошевски и Младеновски да си останете отколку Амановиќ да го донесете и да трошите куп пари на него. Слично е мислам и со Дамчевски за кој имав некоја надеж како играч, ама не знам во каква форма е сега а знам дека доста пари бара па чисто се сомневам дека ќе ви вреди таков ангажман. Од овие тројца само Митревски би бил добро засилување, а со оглед на тоа што остана без клуб овие 6 месеца па и има шанси да се прибере.

За другите во глобала претежно се согласувам, може некои (како Маневски) нема да бидат некое засилување но пак ОК трансфери би биле.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
risto mitrevski potpisa za ermenski alashkert. realno i on e prilicno skap igrac i ne gledam potreba vardar da trosi golemi pari na stoper koga gi imaat novak, tosevski i mladenovski + najdovski kako alternativa i slednata sezona eventualno gjurkovski bi mozele po potreba da go sednat na klupa.

najbitno za vardar e da donesat uste eden kvaliteten vezen koj i ofanzivno e dobar, znaci nekoja poofanzivna alternativa na DM za micevski, najdovski i adem. ponatamu kvalitetno krilo (serginho bi bil tip iako po pozicijata malku e tapa so cvetanovski bidejki i dvajcata preferiraat da igraat po levata strana), rezerven LB i eventualno centarfor ako ibishi i kolevski ne fatat ritam. se drugo e ok ako ne zamine nekoj. sekako sekogas moze podobro, no onaka ako ne tecat pari od cesma toa bi bilo logicno.

diack za DM mislam deka ne e bas toa sto mu e potrebno na vardar iako sekako ima talent. dodaten problem e sto sigurno ke bide potrebna otsteta, a tipceto mi deli po mentalitetot i malku kompliciran bidejki znae onaka ubavo da si go ladi na terenot posebno vo defanzivata. cesto samo labavo go zatvara prostorot i ne se trudi da vlezi vo duel i da osvoi topka. definitivno mu e potreben trener koj ima avtoritet i zelba da podobri fudbaler, no kaj nas trenerite najcesto ne se zamaraat i ako ne im odgovara stilot na igracot togas ednostavno ne go pustaat vo igra mesto da vlozat vreme i da go podobrat. zaradi toa mnogu talenti kaj nas ne napreduvaat ili samo bavno.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Малиот од Работнички, Давид Тошевски, да дојде ќе биде екстра. Дрско копиле, гладно за гол.
Тој ќе биде со голема кариера, таква спортска дрскост кај наш играч одамна немам видено.
Втор од лигава што ми е ок е Љупчо Дориев, радник е дечкото, трча многу, помага и напред и назад.
За крај би избрал еден помеѓу Иван Ивановски од Силекс и Бојан Миовски од Ренова. Супер талентирани, техничари, брзи со осет за гол и асистенција.

П. С. Херера од комшиките као локум ќе дојде.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Малиот од Работнички, Давид Тошевски, да дојде ќе биде екстра. Дрско копиле, гладно за гол.
Тој ќе биде со голема кариера, таква спортска дрскост кај наш играч одамна немам видено.
Втор од лигава што ми е ок е Љупчо Дориев, радник е дечкото, трча многу, помага и напред и назад.
За крај би избрал еден помеѓу Иван Ивановски од Силекс и Бојан Миовски од Ренова. Супер талентирани, техничари, брзи со осет за гол и асистенција.

П. С. Херера од комшиките као локум ќе дојде.
ivan ivanovski?!? toj na 25 godini kaj sileks ne moze da se probie, a ti za vardar go sakas :D

miovski i brz isto e malku utnato, dobar tehnicar no prilicno korpulenten ofanzivec, pa brz ne e nesto sto prvo paga na um... za vardar bi bil interesen bidejki mnogu protivnici igraat bunker i takov igrac napred ne bi bil los, a i voopsto retki se takvi ofanzivci, mislam kombinacija od kvalitetite koi gi ima (visok i krupen, a sepak dobar tehnicar i fudbaler).

david tosevski da go soberite e naucna fantastika, ako ostane zdrav prilicno siguren sum deka na leto ke bega vo stranstvo. sega malku se iskomplicira so virusot, no bi trebal da e pregolem zalak za bilo koj makedonski klub. edino nesto ako nema dolgorocen dogovor, no mislam deka mu e prodolzen uste pred edna godina, taka sto bez dogovor so pope nema nisto, a tosevski najverojatno nema da go sitne za 140.000 na makedonski klub kako sto go stori toa so velkovski.
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
460
Поени од реакции
1.392
И у средно и у основно имавме вака еден-двајца песимисти, и ти праиш планови,ја тупиш нешто-што како би било... и одеднаш ги слушаш, абееее нееее тоа не иде така, не неможе да функционира. Ау бе северфиром mentality.
Да праам планови, зашто верувам дека Вардар ќе биде пак стабилен, и воопшто не размислувам поразлично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom