Фан Клуб: Вардар

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
vardar liga shampioni kje igra a ostanatite jojo klubovi kako iskra mestoto mu e vo tetovo, ova se so se pravi momentalno mi mirisa na odlicna maska za da ne prikazuvame sto sme. imame najspremen tim vo klubot se e plateno i podmireno ona nekni so pandevci se beshe samo kolku da mu se napravi cest na noviot teren, ke se znae se po nekolku kola, mi mirisa na titula na vardar.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
vardar liga shampioni kje igra a ostanatite jojo klubovi kako iskra mestoto mu e vo tetovo, ova se so se pravi momentalno mi mirisa na odlicna maska za da ne prikazuvame sto sme. imame najspremen tim vo klubot se e plateno i podmireno ona nekni so pandevci se beshe samo kolku da mu se napravi cest na noviot teren, ke se znae se po nekolku kola, mi mirisa na titula na vardar.
:pos::pos::pos:

Не знам кој си, што си, ама да си жив и здрав.. и од твоја уста во Божји уши :popce:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
:pos::pos::pos:

Не знам кој си, што си, ама да си жив и здрав.. и од твоја уста во Божји уши :popce:
Другар, зар не ја помириса иронијата која зрачи од постот?
Се мајтапи со омилениот израз на Кано, јојо клуб и постот кој го напишал пред него.

Останавме без засилување во нападот. Ако не го собереме Јове, тогаш ќе крпиме со играње на играчите на неприродни позиции.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.970
Поени од реакции
17.799
Сериозно, човеков секој можен ден е во кафана.
На кого му кажуваш еднаш среде недела(среда) пишал викендот започна...
Ама и до Водно оди така да се прочистува :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
На кого му кажуваш еднаш среде недела(среда) пишал викендот започна...
Ама и до Водно оди така да се прочистува :D
Јок, лош живот, исхрана, алкохол ништо не пере, само се теши :)
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Сериозно, што бара Хоф у Скопје?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
А вчера на стори ми излегува оној Вања Марковиќ шо беше поспор и од трактор Тома Винковиќ, се сликал дека оди накај Скопје.
Чекав само да објават дека се вратил во Вардар несреќата.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
vardar liga shampioni kje igra a ostanatite jojo klubovi kako iskra mestoto mu e vo tetovo, ova se so se pravi momentalno mi mirisa na odlicna maska za da ne prikazuvame sto sme. imame najspremen tim vo klubot se e plateno i podmireno ona nekni so pandevci se beshe samo kolku da mu se napravi cest na noviot teren, ke se znae se po nekolku kola, mi mirisa na titula na vardar.

hehehe... abe glej si ti tamu vtora liga i uzivaj. vardar e pazi vtor (momenalno) od dzeb izvadi miljon plus evra da podmiri trosoci, donese najskap igrac u ligata i nie pak sme nezadovolni... gledas razlika megu nas i jojo klubot?
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Другар, зар не ја помириса иронијата која зрачи од постот?
Се мајтапи со омилениот израз на Кано, јојо клуб и постот кој го напишал пред него.

Останавме без засилување во нападот. Ако не го собереме Јове, тогаш ќе крпиме со играње на играчите на неприродни позиции.
Јове доаѓа во предвид само ако раскинал договор со Белгијците пред 11-ти февруари, ама нашиве како да не беа претерано заинтересирани за него. Според мене, многу повеќе изгубивме што не успеавме во обидот да го ангажираме Кире Маркоски. Ем ќе покриваше на лево крило, ем на шпиц по потреба.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
878
Поени од реакции
2.700
Тимот вака на хартија не е лош, а од друга страна тимот заедно нема ни една утакмица изиграно, со новите засилувања, и играчите кои ги немаше на припреми а треба да се првотимци..
На официјалниот сајт ни играчите не ги смениле кои веќе не се во Вардар..
Многу проблеми имаме со тимот без обзир што дојдоа стварно квалитетни играчи, Фелипе, Аврамовски, Жуниро, се врати Битанг а веќе ги имаме Гачевски, Брдаровски, Новак, Тошевски, Мицевски, Најдовски, Лира кои го држеа Вардар ова полусезона.

Милсам дека никој и не може да се осуди да претпостави со кој тим ќе играме..
Неколку звучни имиња кои кој знае колку се у форма и многу текна клупа со младинци..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom