Фан Клуб: Вардар

Член од
5 јануари 2019
Мислења
37
Поени од реакции
15
Гачевски

Брда-Новак-Манев-Жуниор
Мицевски-Битанг
Аврамовски-Фелипе-Цветановски
Лира

Според мене најдобар состав за денес.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Успехот од нас зависи ако се игра машки цврсто со многу трчање и пресинг на противничката половина тогаш можеме до успех во спротивно ако секој гледа да се одкачи од топката и да се врти како манекен тогаш се знае кко е биде.Ама како и да е НАПРЕД ВАРДАР ![DOUBLEPOST=1550408069][/DOUBLEPOST]Добра постава според мене наспроти и не така добрата на Шкендија каде во стартен го нема Жуниор а Радески не е ниту на клупа.
 
Последно уредено:

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
449
Поени од реакции
1.359
На 5 бода разлика ваков гол да им се поништеше на инцесиве, стварно незнам што ќе беше... соопштенија како се угнетени дека се планинари, ффм е против нив, дискримимација... повлекување од лига или да се приклучат у албанско првенство...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
За што кур дреме тој слепецот до стативата, драпа мадиња за пари да му ебам семката.
Добро ќе не освежеше тој гол...
Поквалитетни се за жал, Фелипе е далеку од воигран, немаме крила и Лира повторно ги покажа тракторските способности.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Koja e poentata da se frlaat pari vo vakva korumpirana liga?

Gledam u trend e ako mesas politika vo muabetive deka ke te oznacat za vakov ili takov, ali ova ne se trpi. Pa koga ke vidis samo koj pritisok se pravi/pravese za izbor na nov pretsedatel na FFM po site javni institucii se baraa rcki za da se ospori kandidaturata na edinstveniot kandidat sto gi ispolnuva uslovite zatoa sto ne e blizok do ovaa vlast.

Ova e uzas, Samsonenko trebase prv da si gi spakuva kuferite i da se otkaze od se.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 август 2013
Мислења
982
Поени од реакции
1.246
Sami izlegovte so stav da ne vi sudi Lika veke. A on ke go priznaeshe golot.
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2014
Мислења
874
Поени од реакции
2.658
Полека полека, само нека остане кустурот на овој тим, и со мали измени може да гази.
Но, јасно е дека си треба време.
Вардар во второ имаше контрола но немаше шанси, завршен пас, Лира беше катастрофален.. А тој поништен гол кој патем беше чист, ќе не кренеше психолошки план многу, но ете..
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307
Илузорно е било што да се коментира после ваква кражба. Е, сега Вардар требаше да покаже заби и да ја повлече екипата уште на полувреме, а не како оние пичкарски и ступидни одлуки од лани кога во знак на револт ставаше младинци. Мечкаровски е осведочен душман на Вардар и не му е прв пат да носи одлуки со кои директно влијае на резултатот. Копиле покварено!
П.С. За Лира не ми се коментира воопшто. Јебем ти напаѓачот со 3 постигнати гола...
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Инаку одбраната т.с. Гача и стоперите беа сосем ок Брда играше и офанзивно а овој Жуниор ме разочарува башка што е слаб во дефанзива многу греши и нпред ама ајде може му треба време да се воигра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom