Фан Клуб: Вардар

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
А, има ли некои новости за спортски директор? Се најави Грнчаров дека е поставен, неколку дена подоцна дава изјава дека не разговарал на таа тема со никој од управа.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307
Еден мал осврт пред почетокот на пролетниот дел. Тимот е генерално подобар во однос на есенскиот, но недоволно да се впушти во битка за титулата. Дај боже да испаднам грешка.
На лев бек сме подобри зашто конечно имаме адекватен играч за тоа место во тимот, без разлика што исклучително го ценам Тодороски, но сепак не му е природна позиција и придонесот му беше намален.
На плеј го добиваме назад Фелипе кој беше алфа и омега во нашиот тим, а е светлосни години разлика во однос на неговиот сонародник Јуфо.
Останува дилемата како Аврамовски ќе го замени Барсегјан на десната крилна позиција, кого рака на срце повеќе го немавме отколку што го имавме есеноска.
И секако старата болка на местата лево крило и класичен напаѓач, за кои се покажа дека немаме соодветни решенија од она што располагаме во моментов и тука мораше да се реагира на пазарот, како и генерално претенкиот ростер кој дополнително се осипа со заминувањата на играчите што служеа за ротација: Кировски, Тодороски, Антовски, Херанц, Исени, Максимов...
 
Ф

Флеш

Гостин
Талевски во Плзен ....

Ги ебам управа :mad::mad: Ма дали се нормални,уште еден млад оди за без пари .....:facepalm: Вака ќе продаваме играчи:boksix:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.103
Талевски во Плзен ....

Ги ебам управа :mad::mad: Ма дали се нормални,уште еден млад оди за без пари .....:facepalm: Вака ќе продаваме играчи:boksix:

eden talent u pm...

nego ako go sitnevme za 10 miljona danok ke trebase da platime miljon, miljon i pol, zar mislis deka nekogas toa ke bese plateno ili deka parive ke gi iskoristea za zasiluvanja?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Ни мене не ми делуваше на некој талент, дури ме чуди трансферов (без оглед на тоа што е само кон младинскиот тим), ама чисто сумљам дека многу ќе се пробие.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ф

Флеш

Гостин
eden talent u pm...

nego ako go sitnevme za 10 miljona danok ke trebase da platime miljon, miljon i pol, zar mislis deka nekogas toa ke bese plateno ili deka parive ke gi iskoristea za zasiluvanja?
Кано,тоа е целата расипаност во организацијата и функционирањето на клубот ....Имавме и поквалитетни таленти од Талевски кои отидоа во странство без ништо ....Еден во Динамо З,Конјаспор,Плзен,Хајдук,Црвена З, и даље ....Младинците кои беа наменети во прв тим бегаат надвор без ништо ....Или им раскинуваме договор ...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.103
Ни мене не ми делуваше на некој талент, дури ме чуди трансферов (без оглед на тоа што е само кон младинскиот тим), ама чисто сумљам дека многу ќе се пробие.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

daj be ne zaebavaj drvo nedodelkano... vo preston makedonia ne cinese, vo altona vardar ne cinese, vo sidnem park makedonia ne cinese... zavrsi u green gally tim na malteskata zaednica, ucel fudbal od niv pred da dojde vo vardar lol... neka dadat tamu nekoe evro kompenzacija ili 2-3 gajbi pivo i svrsena rabota[DOUBLEPOST=1550232553][/DOUBLEPOST]
Кано,тоа е целата расипаност во организацијата и функционирањето на клубот ....Имавме и поквалитетни таленти од Талевски кои отидоа во странство без ништо ....Еден во Динамо З,Конјаспор,Плзен,Хајдук,Црвена З, и даље ....Младинците кои беа наменети во прв тим бегаат надвор без ништо ....Или им раскинуваме договор ...
ne se sekiraj ne se bez nisto tie
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
daj be ne zaebavaj drvo nedodelkano... vo preston makedonia ne cinese, vo altona vardar ne cinese, vo sidnem park makedonia ne cinese... zavrsi u green gally tim na malteskata zaednica, ucel fudbal od niv pred da dojde vo vardar lol... neka dadat tamu nekoe evro kompenzacija ili 2-3 gajbi pivo i svrsena rabota
Па и ја тоа го зборам, дека не е никаков талент.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Па и ја тоа го зборам, дека не е никаков талент.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
onaka fudbalerski po stari merki ne e otsecen od fudbal, ima solidna tehnika i sut, ama kaj nego glaven problem e sto fizicki bese prilicno slabo podgotven i ne saka da se dvizi previse, iako ima 18 godini igra ko vezen od pred 25 godini... da bi se zapnal plus i takticki da se podobri bi mozel za nekoja godina da bide soliden fudbaler, no toa dali ke se sluci e prasanje. ako sega navistina potpise za viktoria (ne sum siguren dali e oficijalno) togas ke bide vo sredina kade sto fokusot na fizickiot del od golem, pa mozda ke go mrdne malku gazot. sekako i da potpise za niv toa ne dava nikakva garancija. vo U19 kaj real madrid ima deca koi ne se poseben potencijal, a ne pa kaj ceski klub. sega bi dobil sansa da se pokaze pola godina vo U19, a ako pokaze nesto sleden cekor bi bil vtoriot tim, pa tamu sigurno bi pominal 1-2 godini i eventualno uste nekoja pozajmica kaj poslab klub. vo slucaj ima uste dolg pat pred nego. vardar momentalno ne gubi mnogu, a realno i za taleski nemase da ima mnogu logika da ostane bidejki so doaganjeto na juan felipe i avramovski za nego i poveke nemase prostor vo prviot. ako ostanese vo makedonija popametno ke bese da barase slab prvoligas ili ambiciozen vtoroligas.

inaku jas mislam deka vardar so aktuelniot tim moze da ja osvoi titulata iako shkendija ima malku pokvaliteten tim, no samo ako ne izgubi zadutre. toa ako se sluci mislam deka e gotova rabotata. najgolem problem za vardar sekako e sto nema ni edno kvalitetno krilo, ne mi e jasno kako ne donesoa ni eden barem prosecen igrac za taja pozicija.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom