Фан Клуб: Вардар

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ме радува некако фактот дека потписот на Ганиецот бил фејк , сега се надевам дека ќе биде доведен на време за да биде спремен барем за вториот меч со Бате.
Воедно, што многу ме интересира...тој игра шпиц ако не се лажам а?
Така ќе биде покриена најслабата точка во тимот..
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
232
Поени од реакции
164
Да се надоврзам за муабетот на Saber, кога вчера Вардар изгуби, се изначитав секакви глупави коментари на фан-страницата на клубот, вклучувајќи ја и онаа на ЦЦС. Кога веќе ги спомнав, јас не знам што им е филмот на ЦЦС, првин пуштија пацка дека Град Скопје ќе се повлече од финансирањето и ќе дошол некој не знам од каде, па после со разни критики кон управата дека сме немале напаѓач, како да тие во управата не знаат дека немаат. Се прави непотребно негативна атмосфера!
И не знам што очекуваат некои луѓе во настапите на Европа, освен клубот што подостојно да се претстави. За да клубот ита кон групите на ЛШ, требаат спонзори кои ќе даваат пари за добри играчи, а клубот засега нема доволно спонзори за да може да купува играчи какви што купува на пример Партизан. Инаку јас лично верувам дека управата дава максимум за да собере што е можно подобри играчи, врз основа на моменталниот буџет што го има.
А и нели тоа беше најбитно? Да се консолидира клубот, па потоа да се ита кон групите во Европските лиги? И јас се надевам еве, дека ќе го пројдеме Бате (затоа што во фудбалот секојпат може аутсајдерот да го победи фаворитот), али и да не го пројдеме, здравје следната сезона, кога ќе се соберат доволно заинтересирани компании кои ќе инвестираат во клубот. Затоа што во денешно капиталистичко време, ништо не се прави без пари.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Секоја чест на таа мала група што секојдневно работат, вклучувајќи и некои членови од форумов :)
Штета што графитов нема да издржи долго...
Блиску е до место каде што живеат Шверцери, особено некои необразовани фацки што сигурен сум дека ќе го поебат. А не ме чуди и некои од Македонскиве групи да го ишкртаат. Посебно сум сигурен дека кога ќе игра Шкендија на Градски летово, ќе го ишкрта некој...
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.043
Поени од реакции
2.713
Добро би било и ние другите да се приклучиме кон изработката.Тие што сакаат да идеме нека ми пишат порака
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Секоја чест на таа мала група што секојдневно работат, вклучувајќи и некои членови од форумов :)
Штета што графитов нема да издржи долго...
Блиску е до место каде што живеат Шверцери, особено некои необразовани фацки што сигурен сум дека ќе го поебат. А не ме чуди и некои од Македонскиве групи да го ишкртаат. Посебно сум сигурен дека кога ќе игра Шкендија на Градски летово, ќе го ишкрта некој...
Ima patroli nemaj gajle, tuku grafitov e top ima rabota mnogu koj moze neka doagja
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Ima patroli nemaj gajle, tuku grafitov e top ima rabota mnogu koj moze neka doagja
Абе има патроли ама неможе деноноќно да се чува :(
Прометно место е, колку има неупатени за инат ќе го ишкртаат. Требаше можеби во некоја населба како Ново Лисиче да го направиме, за никој да не го поебе или опа некаде во Центар...
Овде на ова место ,посебно во место кај што има Шверцерадоси и тоа од оние најнеобучените, нема шанси да не го ишкртаат. Знаеме сите како заврши графитот на ЦПБ, големиот :)
За недела дена им го сефтосаа... Од нив ли бараш ултрас култура?:)
 
Член од
2 март 2005
Мислења
287
Поени од реакции
149
Е ај да не го правиме ако идеме со таа помисла дека ќе го ишкртаат. Кој ги ебе ако го ишкртаат, ќе го поправиме. Ама тој што ќе го фатиме од мене имате ветување дека ќе биде распнат.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Абе има патроли ама неможе деноноќно да се чува :(
Прометно место е, колку има неупатени за инат ќе го ишкртаат. Требаше можеби во некоја населба како Ново Лисиче да го направиме, за никој да не го поебе или опа некаде во Центар...
Овде на ова место ,посебно во место кај што има Шверцерадоси и тоа од оние најнеобучените, нема шанси да не го ишкртаат. Знаеме сите како заврши графитот на ЦПБ, големиот :)
За недела дена им го сефтосаа... Од нив ли бараш ултрас култура?:)
bolje lokacija amin :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Е ај да не го правиме ако идеме со таа помисла дека ќе го ишкртаат. Кој ги ебе ако го ишкртаат, ќе го поправиме. Ама тој што ќе го фатиме од мене имате ветување дека ќе биде распнат.
Се е океј тоа, требаше да има еден ваков графит, само напишав што очекувам да го снајде со оглед на овдешниот менталитет...
А греота е толкав труд да се заебе со шкртаници...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
FK Vardar
Најдобриот фудбалер на Вардар во минатата сезона, Филип Ивановски денес потпиша двегодишен дофовор со екипата на Астана од Казахстан.
Му посакуваме успешен настап и преставување на македонскиот фудбал во оваа земја.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Од кога Казахстан е у западна Европа бе ? Нели од таму само ќе бирал понуди..... :cenzura:
Како и да е со среќа нека му е.
Иначе се погласни се муабетите дека Илчо ќе биде кандидат за претседател на ФФМ :facepalm: Еве веќе 2-3 дена нема никаква потврда нити па демант од него за овие шпекулации....
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Нели во Актобе? :unsure:
300 000 долари годишно?
yea sure...

8 место се на табела :pos:
Ако не се лажам и Димитрија Лазаревски е таму. Ќе си слават вака после секоја победа.
И после не направил глуп потег... Оф мори мајко...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom