Фан Клуб: Борусија Дортмунд

Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Дефинитивно еден од најдобрите трансфери летово. Потполно ќе ви се исплати. Секоја чест
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Дефинитивно еден од најдобрите трансфери летово. Потполно ќе ви се исплати. Секоја чест
За 13м ЕУР го зедоа. А Клоп и Цорк кажаа дека им беше уште од зимоска на листата значи си ги гледаат играчите подолго време. Скаутингот на Дортмунд е одличен, иако Обемајанг како втор стрелец во Франција и не е непознат играч.
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Обемајанг со прв гол за Дортмунд (y)
Тамам те израдува со прв погодок... три даде. Не ги остави да дишат. Брао. :icon_mrgr:
Oд фудбал менаџер, овој Клоп ако не го користи и тоа ко извор за вакви фудбалери еве на :D
Овие двајцава може да се рече дека беа познати играчи кои сепак солидно вредеа според мене и далеку од тоа дека беа 'за без пари' земени, а за FM ја имам уште од порано слушнато дека многу поединци во фудбалот се откриени на тој начин и мене тоа ништо не ме чуди. Играта е реална симулација на модерниот фудбал.
Пред да ме цитира некој... тоа што некои даваат и по 100 милки за фудбалер, прави овие трансфери од по 15-20 милиони да изгледаат мачкина кашлица. Како и да е, јас сепак мислам дека ваквите трансфери се на повисоко ниво од оние претерано милионските. По успешност.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Тамам те израдува со прв погодок... три даде. Не ги остави да дишат. Брао. :icon_mrgr:

Овие двајцава може да се рече дека беа познати играчи кои сепак солидно вредеа според мене и далеку од тоа дека беа 'за без пари' земени, а за FM ја имам уште од порано слушнато дека многу поединци во фудбалот се откриени на тој начин и мене тоа ништо не ме чуди. Играта е реална симулација на модерниот фудбал.
Пред да ме цитира некој... тоа што некои даваат и по 100 милки за фудбалер, прави овие трансфери од по 15-20 милиони да изгледаат мачкина кашлица. Како и да е, јас сепак мислам дека ваквите трансфери се на повисоко ниво од оние претерано милионските. По успешност.
Па види, 13м евра е сасвим ок цена за талент у денешно време, т.е., и малку е, какви све играчи не ги проценуваат на 20че, е сега ерменецов е за повеќе земен тоа е точно, али убер квалитетен е и плус пак на крајот Дортмунд ќе обават профит, Геце го даваш зимаш двајца одлични фудбалери и долгорочни решенија, плус за гркот мислам имав пишано на темава, или во темата на Милан беше, не ми текнува, одличен потег на Клоп, убер одличен.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Очекувај сега вест во билд, Баерн го сакаат Обемајанг ви своите редови,
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Тамам те израдува со прв погодок... три даде. Не ги остави да дишат. Брао. :icon_mrgr:

Овие двајцава може да се рече дека беа познати играчи кои сепак солидно вредеа според мене и далеку од тоа дека беа 'за без пари' земени, а за FM ја имам уште од порано слушнато дека многу поединци во фудбалот се откриени на тој начин и мене тоа ништо не ме чуди. Играта е реална симулација на модерниот фудбал.
Пред да ме цитира некој... тоа што некои даваат и по 100 милки за фудбалер, прави овие трансфери од по 15-20 милиони да изгледаат мачкина кашлица. Како и да е, јас сепак мислам дека ваквите трансфери се на повисоко ниво од оние претерано милионските. По успешност.
Типичен пример за ФМ скаутинг имаат Челзи. Какви се луѓе работат ко скаути :icon_lol:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ауфвдфвервемејанг,па зверка бил бе,јас искрено го сакав у Интер чисто да им го натопориме на чело на комшиките,ама Дортмунд не е заебанција,си имаат екстра скаутинг програма,имаат осет за млади играчи и потенцијални идни звезди,а Аувдв фдегремејанг е еден од тие.

Па следно коло уште и Микирајан кога ќе дојде ау ау ау...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
Денес ке игра Ројс или ?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347


Јонас Хофман, гол и асистенција (пеналот го извади). Одличен талент, очекувам многу да напредне годинава.
 

GoGo*

LSS
Член од
10 јуни 2008
Мислења
564
Поени од реакции
18


Јонас Хофман, гол и асистенција (пеналот го извади). Одличен талент, очекувам многу да напредне годинава.
А и минатото коло изнуди пенал против Аугсбург детето 20 години е а пенали изнудува си мислиш напаѓач со 10 години искуство. :icon_mrgr: А башка и многу убав гол даде мада кога видов дека Клоп го вади Аубаме и го става него бев WTF што прави овај ама видовме каква замена направи :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom