Фан Клуб: Борусија Дортмунд

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.057
Поени од реакции
20.881
:(


Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.644
Поени од реакции
83.668
Фала ви за Тухел :love:
Иако нели, од ПСЖ дојде...кај вас стана менаџериште
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.057
Поени од реакции
20.881
Нури Шахин прогласи крај на кариера како фудбалер со 33 години и ќе работи сега како тренер во Анталијаспор. Во времето голем талент со 16 години за Дортмунд заигра. Грешка му беше трансферот во Реал ама и потоа често беше тепко повреден и успеа само солидна кариера да направи а имаше потенцијал за повеќе.

274 партии за Дортмунд, 26 голови 49 асистенции. Германски шампион и победник на Германски куп.

1634380496124.png
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.057
Поени од реакции
20.881

Kajgana Shop

На врв Bottom