Фан Клуб: Беласица

  • Креатор на темата Soprano
  • Време на започнување

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
10.417
Поени од реакции
30.035
"Шо е работта бе делегација шо е работта? ОДИ ЛИМАНОВ!!" - Петрето.

Бог да го прости.

 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.783
Поени од реакции
6.239
Седи доле бе, Ѓубре ! хахаа .. легендарнио чика Петре . Исто интересно ми беше ка доаѓаше у конфронтација со некој блиско шо седе до него позади некој ред , имаше еден Ром мислам дека беше некој негов шо се познават сигурно и си имат историја , па тај често го подбуцнуваше го провоцираше и Петрето експлодира одма ќе се извреѓат јако, и на крајта ќе си се насмеет и се продужува да се гледе утакмицата .. почивај во мир чич Петре .
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.783
Поени од реакции
6.239
100 години струмичка гордост!
1922 година беше формирана струмичката гордост ФК Беласица, еден од најстарите спортски брендови во државата. По тој повод, на 31 јули Ве покануваме заедно да го прославиме и одбележеме овој голем настан, во вечерен термин под рефлектори на стадионот "Благој Истатов" во една пријателска средба помеѓу нашата екипа и нашите вечни ривали, ФК Брегалница. Покрај спектаклот и забавниот дел, на овој настан ќе бидат изнесени во јавност новитети за нашата Беласица, ново лого и дресови за оваа сезона по повод 100годишнината, нова екипа ЖФК Беласица, силни младински екипи како дел од младинската Суперлига и секако конструирање на силна Беласица и спојување со екипата на нашата легенда Горан Пандев.
100 години струмичка Беласица, бидете дел и вие!
1656864100647.png

Редно беше.. требаше уште порано но никогаш не е доцна.. само треба повеќе детали , какво е тоа спојување ... ќе згасне името академија Пандев предпоставувам.. ако некој има повеќе информации нека сподели .
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.803
Поени од реакции
7.420
iskreno vi posakuvam eden i edinstven tim belasica vo koj cel strumicki region ke vlozuva vo edno od najtalentiranite regioni vo mk, dosta beshe vekje so igranje klubcinja, se nadevam i goran deka sfati
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.783
Поени од реакции
6.239
што се случи, се споија ли?
Мало сутра :( .... Академија Пандев демантираше уште истиот ден со пост на фб , дека сето ова се невистини... искрено да ти кажам ова е аматерски , поготово од клуб како Беласица, објавуваш официјално за една доста важна вест, која е демантирана за само неколку часа.... ја сакам Беласица но после ова немаат никаков кредибилитет повеќе кај мене. Пинда треба да се самораспушти и да остави на сериозни луѓе да го водат клубот.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.033
Поени од реакции
4.899
Мало сутра :( .... Академија Пандев демантираше уште истиот ден со пост на фб , дека сето ова се невистини... искрено да ти кажам ова е аматерски , поготово од клуб како Беласица, објавуваш официјално за една доста важна вест, која е демантирана за само неколку часа.... ја сакам Беласица но после ова немаат никаков кредибилитет повеќе кај мене. Пинда треба да се самораспушти и да остави на сериозни луѓе да го водат клубот.
somnitelna od start bese rabotata bidejki izjavata na pinda bese dosta ponizuvacki kon pandev. izjavata mu bese vo pravec "pandev finansiski ne e dovolno moken, pa nie ke mu pomogneme na kutriot". smesna izjava bidejki pandev poslednite godini potrosi mozda 5 pati povise od belasica i sea kao demek pinda ke mu pomagal. zaradi toa uste vo momentot koga ja procitav izjavata si pomisliv deka nesto ne stima, pandev kako sto e cisto radi takva izjava bi se ispokaral.

e sea, steta za belasica. najdobro bi bilo pandev da ja prezemi belasica i opstinata da mu pomaga dodatno uste so 250.000-300.000 godisno, taka bi imale klub koj bi bil redovno pri vrvot.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.354
Поени од реакции
6.396
Честито 100 години од Беласица, само имам едно прашање шо му е филмот на Пинда шо ја смена маскотата од Кенгур сега Лисица бела инаку слаба прослава и малку луѓе на стадион а најјако беше шо се угаснаа рефлекторите

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.496
Поени од реакции
1.458
епа невреме фатило, веројатно ги избркало повеќето шо сакале да одат. иначе кенгурот одамна го сменија и од логото оти го сметале за маскота на Бате Ване.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.797
Поени од реакции
6.477
100 години ФК БЕЛАСИЦА !

100 - 1.jpg

100 -2.jpg

100 -3.jpg

 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.797
Поени од реакции
6.477
Фан Клуб ФК Беласица Струмица :

Денес ФК БЕЛАСИЦА требаше да игра свој натпревар против екипата со име ФК Пехчево Скопје, која вo минатата полусезона беше водена од Локомотива, а оваа полусезона настанува промена и клубот е превземен од страна на ФК Фортуна Сингелиќ.

Наместо натпреварот да се игра на терен и да победи подобриот во спортска битка, денес типично во населено место кое е лоцирано како во Дивиот Запад (дури таму важеле одредени правила) нашите играчи и стручен штаб беа нападнати физички и кон нив се упатени закани за употреба на огнено оружје.

Денес се покажа уште една немоќта на нашава држава ако воопшто може да се нарече таква, кога нема услови да се одигра еден спортски натпревар во спортски дух, тогаш што повеќе има да зборуваме за другите аспекти од животот во неа, токму настани како овие се последната капка во чашата која прелива поради која еден куп наши сонародници неподнесувајќи ја неправдата денес се во емиграција а не во сопствениот дом.

Напад над ФК БЕЛАСИЦА во времиња кога спортот значеше нешто е напад над цела СТРУМИЦА и јавно ги повикуваме органите на редот (ако имат храброст да се осмелат) да го решат овој случај и оние кои се заканувале да добијат соодветни санкции предвидени од законот во Македонија.

А нашата целосна поддршка до сите оние играчи кои покрај сите тешкотии овие натпревари играа со срце за синиот дрес и за малата и млада но верна публика која го сака и живее за овој клуб, ние сме со вас, секогаш ќе бидеме ваша поддршка, со ништо не го заслуживте тоа што се случи денес, срам за спортот во Македонија.

ФК БЕЛАСИЦА е гордоста на Струмица, една од ретките институции што останаа во државата каде што луѓе со гордост го истакнуваат својот македонски национален идентитет, а вакви инциденти со добро позната позадина не стимулираат уште толку да бидеме горди на нашите национални вредности.

Ние ја поддржуваме одлуката на нашиот клуб за да не излезат на теренот во Сингелиќ и застануваме позади клубот во секоја одлука која ќе биде донесена во наредниот период за заштита на реномето на клубот и на играчите кои вистински покрај се играт и гинат за светиот дрес оваа полусезона.

Ова лудило не само во фудбалот туку и во државата мора да престане !
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.035
Поени од реакции
15.386
Само контра акција кога они гостуваат кај нас, вака само ние јадеме ќотек.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
10.417
Поени од реакции
30.035
Им влегле у соблекувална, двајца од надвор чекале со метални шипки ако некој избега.

Пички албанскии, не ме чуди ништо.

Едит: пичките се шиптарскiii, не албански. Да ве изебам у уста и да ви свршам у гркланот затоа шо го цензурирате форумот матер ви либерална "прогресивна":kuracc::kuracc::kuracc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom