Фан Клуб: Беласица

  • Креатор на темата Soprano
  • Време на започнување
S

Soprano

Гостин
ФК БЕЛАСИЦА ФАНС.Ај да видам дали не има на форумот симпатизери на Беласица.Навивачите „Ајдуци„ веќе не се присутни на стадионот и ја нема некогашната атмосфера.Но сепак да видиме дали има на форумот уште фанови на Беласица и покрај тоа што отпаѓа во втора лига.

А јас лично уште и засекогаш ке сум симпатизер на Беласица. Присуствувам на поголем број натпревари на стадионот „Младост„, и уживам во играта на младите фудбалери.
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
И јас сум за Беласица затоа што тренирам овде... Инаку оваа сезона целосно потфрлија...Ајд па можда другата сезона ке има повеќе смех ако влезат и Тиверија,Турново...Ќе има добар фудбал ако не друго...:)
 
S

Soprano

Гостин
Да ке има 3 струмички клуба ке има градски дербиа ке биде јако.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Јас навивам за четвртолигаш инаку ја подржувам беласица

Фк.Огражден е мојот омилен тим само финансиите и политиката си го направи своето Фк Огражден -Ново Село да нема Терен каде да се игра фудбал иако пред 12-13 години едно од најголемите дербиа беше Тиверија--- Огражден беше интересно иако тогаж бев пикавец ама стално одев со татко ми на утакмици


Беласица потфрли годинава ај одгодина вракјане во прва лига пак:cug:
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Беласица за 2-3 години да остане со истиот состав на млади фудбалери и некое засилување се разбира ке се врати не само во прва лига туку и ке биде претендент за ,ако не првак на Македонија ,едно од квалификациските места за излез во Европа
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
да де. а со што ќе ѓи задржи ? на лепи очи ??? :nesvest:
без пари нема фудбал...
 
S

Soprano

Гостин
Mozebi ke se najdat sponzori,dotogas...a ke mora i ajducite da se aktiviraat povtorno
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Епа добро де , арно вика Сопрано , да се надеваме на спонзори , поддршка од навивачите , инаку јас од тоа шо имам слушнато е дека фудбалерите не ги плакале доволно поради надградбата на новата трибина , затоа клубот се растури и има лоши резултати у последно време.
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
СтрумичанецО напиша:
Епа добро де , арно вика Сопрано , да се надеваме на спонзори , поддршка од навивачите , инаку јас од тоа шо имам слушнато е дека фудбалерите не ги плакале доволно поради надградбата на новата трибина , затоа клубот се растури и има лоши резултати у последно време.
:ija: :ija: хехе
гресшка слушаш. Таа трибина требаше да биде двапати поголема и двапати пуштаа пари за неа...можеш да претпоставиш каде отишле другите пари.
п.с. да ти помогнам. не се кај фудбачерите
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
Не за друго,оти сум вработен тамо, ама нема да дискутирам како човек шо јаде леб од Беласица, туку како навивач.
Пораснав со Беласица, памтам натпревари од пред 20 и повеке години(јас сум 29), Беласица имала успеси и падови, ама секогаш е била јака и се качувала пак меѓу поуспешните у Македонија. Моментално е криза, ама нема да трае многу. Беласица секако ке се врати во Прва лига. Иначе, ако Хари сака да отпаднеш, отпаѓаш, а кога отпаѓаш, отпадни поевтино, отколку скапо. Пари ке ти требат. А никако клубот не е растурен и не се распаѓа.
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
inaku slusam deka mozebi ke se prosiruvala prvata liga vo fudbal. ne znam kolku e tocno no sepak moze da ostane belasica i ovaa godina vo prva liga...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
Цементарница 55 - Беласица 1:1 . Дефинитивно, Беласица и Цементарница отпаѓаат
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
Официјално, Беласица е второлигаш од сезоната 2006/07. Денес загуби во Кичево од Влазрими со 3:0
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
денес од 16.00 младинците на беласица играат во младинското финале против силекс и ќе се обидат да ја освојат третата титула.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom