Фан Клуб: Беласица

  • Креатор на темата Soprano
  • Време на започнување

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.917
Поени од реакции
6.656
Во моментот Беласица со својот тим е во оваа ситуација, прејаки за ВМФЛ Исток а преслаби за ПМФЛ.
Капацитетот на управата е толку, не можат повеќе реално со својата финасиска моќност, така да ќе си идеме горе-доле дур не дојде уште некој посериозен спонзор кој ќе го одврзи ќесето и соодветен спортски менаџмент кој ќе донесе прави засилувања, три години играме без асален напаѓач, нешто кое е незамисливо за клуб како Беласица, во трета лига имавме подобри напаѓачи.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.512
Поени од реакции
1.480
ни за втора не беа прејаки, да немаше прекин Брегалница ќе ги престигнеше пошо имаа појак тим (и повеќе пари, ќе направеа упште подобар за во Прва). ама склоп на околности и Беласица си лапна пласман во Прва лига.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.917
Поени од реакции
6.656
ни за втора не беа прејаки, да немаше прекин Брегалница ќе ги престигнеше пошо имаа појак тим (и повеќе пари, ќе направеа упште подобар за во Прва). ама склоп на околности и Беласица си лапна пласман во Прва лига.
Oние на која секоја втора утакмица им беше купена, што не можеа акција да сврзат во Струмица ? :):):)
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.512
Поени од реакции
1.480
чаршиски муабети се дека купувале утакмици. па тие не ја наместија со нивниот втор тим Кит-Го со кого можеа комотно да си наместат победи, не па со други. за жал мн лажни слики се прават кај нас за некои тимови. Брегалница имаше проблеми на почеток дур се воигра тимот, се виде после колку се јаки кога во Купот до полуфинале стигнаа. да немаше прекин убедливо ќе беа први и сеа во Прва лига ќе имаше конкурентен тим, а не боранија колку да учествува.
 
Член од
21 август 2014
Мислења
103
Поени од реакции
42
Tipuvam 0:2 za petok,sepak rakovodstvoto vase ispadna fer sto ja prifati nasata ponuda natprevarot da se odigra vo pertok,za nie da se podgotvuvame za megunarodna scena.
Forzza Shkupi
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.511
Поени од реакции
32.806
Ќе одмарате играчи, 3-1 за Беласица.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.609
Поени од реакции
6.713
Tipuvam 0:2 za petok,sepak rakovodstvoto vase ispadna fer sto ja prifati nasata ponuda natprevarot da se odigra vo pertok,za nie da se podgotvuvame za megunarodna scena.
Forzza Shkupi
More sreka vo 90 plus a celo vreme igravte na nula na drugo mesto vo vnatresnosta nema da zemite bodovi vi falat poveke stranci oti na albancite mu se secat nozete a gjupcite ne razbiraat trcaat igraat plus kondiciono spremni se spasivte denes oti belasica bea umreni i tie odeja samo na bod

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
21 август 2014
Мислења
103
Поени од реакции
42
Imas pravo i ja ne bev zadovolen od igrata,85ta min iskluciv ne mi se gledase.
Iako nekoi klucni igraci gi odmara za 27mi.Iako mislev deka i so vtor tim ke gi zgazime,ama igra bunker belasica,i nasite bea za sekakva kritika.
Samo ne bi se slozil sto na komentarot davas nacionalisticka sodrzina,nema da padnam pod provokacija,uzivaj druze zivotot e ubav,nema kade da ve odneseme,nema kade da ne frlite.

Moze da cestitas za pogodeniot rezultat
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.609
Поени од реакции
6.713
Imas pravo i ja ne bev zadovolen od igrata,85ta min iskluciv ne mi se gledase.
Iako nekoi klucni igraci gi odmara za 27mi.Iako mislev deka i so vtor tim ke gi zgazime,ama igra bunker belasica,i nasite bea za sekakva kritika.
Samo ne bi se slozil sto na komentarot davas nacionalisticka sodrzina,nema da padnam pod provokacija,uzivaj druze zivotot e ubav,nema kade da ve odneseme,nema kade da ne frlite.

Moze da cestitas za pogodeniot rezultat
Nema nikakov nacionalizam samo sakav da vi dadam sovet deka skupi ili skendija ko bile jaki mu trebaa klasa pojaki igraci ili makedonci ili stranci oti vasite slabo igraat vo vnatresnosta inaku vaka e dobro za nas mozi po labavo ke igrate protiv nas slednoto kolo pa da ve inzenadime na kontri ili prekin
Inaku so da cestitam rekov sreka 90 plus pogode sudijata svirna penal bez veza ne znam so kaza dali faul ili igra so raka a pomosnikot nisto ne krena...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.917
Поени од реакции
6.656
Кончено вчера Беласица изигра добар фудбал и тоа напаѓачки отворено со тотална доминација во второ полувреме, но едноставно фали шпиц голгетер кој ќе даде гол, една пречка, статива, еден чист пенал игра со рака кој можеше да значи 2:2 па да се отвори и Ѓорче и да падне уште некој гол.

Добро е што конечно се будат, сезоната за Беласица реално почнува од утакмицата со Пелистер натаму каде што ќе се види дали овој тим има квалитет да остане во лигата или ќе си отпадне по брза процедура. Како и да е играта од вчера ветува , па да се види дали ќе се продолжи со исто темпо и понатаму.
Се надевам дека ќе ги покријат позициите кои фалат,пред се еден класичен шпиц и уште минимум 1 а по можност 2 играчи во средниот ред.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.917
Поени од реакции
6.656
Уште еднаш се покажа и докажа кој е кој на Истокот.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.917
Поени од реакции
6.656
Од нас прошка нема, гази ги беееееееееее :kuracc::kuracc::kuracc:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom