Фан Клуб: Беласица

  • Креатор на темата Soprano
  • Време на започнување

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.973
Поени од реакции
6.845
Со Академија Пандев Младост ќе е полн како око, исто така и со Вардар ќе има многу публика, прва утакмциа по толку години (не се паднавме ниту еднаш во купот) ќе дојдат за тој натпревар и од околните градови, а доколку се остварат некој муабети кои ги чув, може и со Шкендија, Работнички и Слога да има многу публика.

Како и да е нека им е честито на сите што одат на стадион, па нека се радуват на успеси.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.934
Поени од реакции
17.648
Фала за "поразот" вчера ни дадовте шанса.Сега се е во ваши раце.Со среќно нека ви е во прва лига.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Засилувањата ви се гној засега што се поврзувате незнам какви ви се амбициите ама мора подобро.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Манго го пуштиле да си оде... ШУПАЦИ! Златно нашо дете.. наместо да си оде по на татко му стапките, ќе дава голови за други екипи... да бог да га пуне мрежата ка ке дојде у СТрумица да игре , пред очите на тај посеркото шо го воде клубо.. проста раја без школо.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
а кој е Манго? чисто вака за ние шо не сме струмичани :)
 
S

Stivie G

Гостин
Каде у градот може да најдам мајца Ајдуци или тешка работа?
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
дали некој знае да ми каже на која позиција играат:

- Миле Костовски
- Живко Димитров
- Филип Динев
- Стефан Горгиев
- Зоран Андонов
 
Член од
1 март 2008
Мислења
82
Поени од реакции
14
дали некој знае да ми каже на која позиција играат:

- Миле Костовски
- Живко Димитров
- Филип Динев
- Стефан Горгиев
- Зоран Андонов
Миле Костовски Манго не е повеќе играч на Беласица. Инаку напад играше ..другите немам појма.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
сите не се повеќе играчи на Беласица, ама беа дел од клубот лани.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.956
Поени од реакции
35.496
Браво за посетеноста, жеден си е градот за добар фудбал не за џабе имаме два прволигашки тима. :) Околу 3500 гледачи вчера имало на Младост, двете големи трибини скоро исполнети.

беласица.jpg

белас.jpg
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Премалко Ајдуци, дали 30души бее. Шоо работта ? У втора лига се збираа повеќе ...
Инче ного слаби ми се видее Беласица, не им бега борба за опстанок... Академците 2 класи подобри ...
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Премалко Ајдуци, дали 30души бее. Шоо работта ? У втора лига се збираа повеќе ...
Инче ного слаби ми се видее Беласица, не им бега борба за опстанок... Академците 2 класи подобри ...
Најлош состав имате во цела лига. Напаѓач ви фали, имавте 2 шанси за гол ама беа одиграни многу аматерски..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom