Фан Клуб: Барселона

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.975
Поени од реакции
35.654
Колку само значи Педри за тимот. Кога ќе се врати и де јонг пак ќе ја имаме таа стабилност во средниот ред, и автоматски ќе се растеретува одбраната. Штета шо ги немавме за класикото, можеби клучни повреди.

Аноета е тешко гостување кога Сосиедад е лош, камоли во ваква вонсериска форма како што играат годинава. Задоволен сум ако ги земеме сите околности во предвид.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Каков ропак е Чави еј, баш го пофаливме до пред некое коло коа си играшр стандард 4-3-3 сеа пак почна да измислува глупости.
Точно дека сите штопери се на ниво, ама кога веќе сакаш да играш 3ца од нив нека биде во нормална формација, а не да измислуваш позиции. Араухо бек, Кансело крило... и после незадоволство ќе има, епа ќе има.
Едини добар потег вчера му беше што го извади Лева.

Иначе каква среќа што победивме... и да, Гави пред тоа мораше да погоди, зицер еден на еден.
Нека се врати Де Јонг и да се стабилизираме малку.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
414
Поени од реакции
153
Нападот сезонава е невидлив Феран Торес загубено делува Леван. неможе да се состави Рафиња топло-ладно Феликс ајде нов е,точно е дека тимот има млади страшни таленти ама незрели играчи и сметам дека фали лидер кој ќе го влече тимот напред како психички така и да победува натпревари друга работа е кратката клупа немање замени па зачестените повреди со ваква игра и со овај пристап Ла лига е далеку а за Лш уште одсега ќе биде преголем залак,каде беше тимот пред две години каде е сега евидентен е огромниот напредок кој го имаме со Чави на клупа земајќи ги во предивд сите околности можеби и најдобрата карактеристика на Чави како тренер е осетот кој го има за младите играчи и страшно добро знае да го изменаџира прогресот да го земам за пример Гави каде беше пред 2 години како се консолидира сега Фермин Лопез исто Араухо се подобро и подобро се усовршува,АМА изговорите ако поминаа лани сезонава нема да важат поготово не по трансферите на Гундоган и Кансело и Феликс сезонава се обврзаа на многу подобри резултати од лани очекувањата годинава се многу поголеми поготово што тимот ајде на некој начин доби играчи кои сами победуваат натпревари што недостасуваа претходните 2 сезони тука е и инаетот на Чави негово движење по танка жица хаотични измени каде знае во 15 минути да смени 3 системи на игра према тоа со ваков пристап ако НЕ се освои ништо ќе биде неминовно да се бара замена за Чави иако уште одсега тврдам дека кастингот ќе биде краток премногу краток.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Лева у шанса не може да влезе.
Нека доаѓа бразилчево пишо ќе се мачиме до крај сезона со него.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Лева после СП е со две леви со топка не може да се сврзе, оваа сезона најслаба карика во тимот. Шала на страна катастрофа и срам последните две утакмици. Недопустливо е ова за Барса. Загрижувачка е изјавата на Гундо дека после поразот во Класико освен Гави Тер и Араухо другите мува не ги лазело. Чави подитно треба да промени многу работи доколку не сака да биде минато иако јас сеуште верувам во него.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Толку беа лоши што публиката што беше 80% во Барса дресови и шалови до крај на утакмица се преобрази во фанови на Шахтјор. Ко дома да играа беше на почеток, свиреа на играчите на Шахтјор на загревање, урлаа од радост на Тер Штеген, Левандовски, Чави... 8 саати пат, ми измрзнаа ташаците, бар една саглам акција да направеа. Кој беше изговорот сега, не може вечно со повреди да се избегнува одговорност.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
414
Поени од реакции
153
Тимот од Ел класико наваму е непрепознатлив со чудесниот гол на Араухо против Сосиедад и сега со креирана ниту една добра шанса или ајде се има алиби повредите што го зафатија тимот ама Чави како тренер нхеможе да одржи добра игра во континуитет и еден систем да биде константнен се само комбинации некои само менување системи измислување топла вода,генерално со ваква игра Ла лига ќе биде преголем залак а да не зборувам за Лига на шампиони,друга работа ако се настави вака нема да ме чуди и кастинзи да прават за нов тренер некаде Јануари-Фебруари.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Алавеш е добра прилика да се врати ме, ма да после тоа има репки.
Се надевам после паузата ќе се врати и Де Јонг и ќе имаме повеќе опции.
Роки мора да се земе у Јануари пошоЛева е во катастрофална форма. Може да се проба и со Феликс на шпиц, да даде некој гол и да му се крене самодовербата, и ако според мене и сега добро игра, креира..
Балде исто е многу послаб годинава затоа што мора повеќе да покрива позади, Кансело во офанзива е врв, ама во дефанзива чкрипи.
Страв ми е дека кога ќе се врати Де Јонг скроз Чави пак ќе почне да игра со 4 во средина, а со тоа и катастрофа напад ќе имаме.
Да ја држиме оваа разлика со Реал до Јануари ја сум задоволен, Џирона мислам ќе паднат, а и Атлетико не се ништо посебно, па на пролет друга песна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom