Фан Клуб: Барселона

Член од
29 април 2015
Мислења
4.063
Поени од реакции
3.845
КАТАСТРОФА!
Лева се изгуби како мало дете.
Стар е веќе многу падови има. Ако не ја вртат оваа нека се сконцентрираат на Купот пошо со кур во рака ќе останат.
Му се удира од глава на Чава за Ромеу. Без добар заден везен со оваа формација не се игра. Нека не изиграва Чави дека е Пеп, пошо Пеп го има Родри, моментално најјакиот играч у свет на таа позиција. Ние играме со 3 офанзивни во среден ред.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Шо ли им се деси последниве 4-5 натпревари, прва претпоставка ми е дека издиша и онака краткиот ростер. Мада дури и да е така, ептен аматерски делуваат.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.022
Поени од реакции
36.121
Космодиск тим, можда изгледа шашаво али функционира. :pos:

Шала настрана, фали Де Јонг многу. Месец дена пред класикото се повреди и прогнозираа 3-4 недели, 2 месеци станаа веќе. Дно од медицински тим.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Мачење за гледање се последните утакмици после Ел Класико. Катастрофален пристап, загрижувачки. Прво полувреме како да играше третолигаш и добро е што не ни дадоа уште некој гол. Второ полувреме малку се соземаа, Лева конечно постигна два гола и направи нешто корисно после долго време за тимот. Потребен ни е ресет, после репрезентативната пауза очекувам сосем друг пристап на играчите и позрелост од Чави. Со враќање на Де Јонг очекувам голема промена во играта.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.192
Поени од реакции
21.247
Уште една победа извојувана на мускули. Воопшто не ми се допаѓа како изгледа тимот. Не е ова една или две утакмици вака, веќе некое време екипата игра непрепознатливо.
Не сум сигурен дека клубот оди во добар правец, се надевам дека се уште има време за напредок и сеуште не е доцна да се сменат работите на подобро, за да се спаси сезонава и веќе да почне тимот да заличува на тоа што треба, клуб од највисоката европска елита.

Левандовски денес даде 2 гола, ама многу е паднат во формата, непрепознатлив е.
Точно дека беше повреден, ама ова му е веќе четврт натпревар откако се врати и сеуште не е на нивото на кое што треба да биде.
Репрезентативната пауза е добра прилика малку да се средат некои работи кои очигледно не функционираат како што треба. И под услов да се вратат сите здрави.

Ова исто така е показател на не баш најдобра атмосфера, не треба вакви работи да се случуваат.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.063
Поени од реакции
3.845
Уште една победа извојувана на мускули. Воопшто не ми се допаѓа како изгледа тимот. Не е ова една или две утакмици вака, веќе некое време екипата игра непрепознатливо.
Не сум сигурен дека клубот оди во добар правец, се надевам дека се уште има време за напредок и сеуште не е доцна да се сменат работите на подобро, за да се спаси сезонава и веќе да почне тимот да заличува на тоа што треба, клуб од највисоката европска елита.

Левандовски денес даде 2 гола, ама многу е паднат во формата, непрепознатлив е.
Точно дека беше повреден, ама ова му е веќе четврт натпревар откако се врати и сеуште не е на нивото на кое што треба да биде.
Репрезентативната пауза е добра прилика малку да се средат некои работи кои очигледно не функционираат како што треба. И под услов да се вратат сите здрави.

Ова исто така е показател на не баш најдобра атмосфера, не треба вакви работи да се случуваат.
Каков сељак искочи. 20 години е постар од детево, ај тоа па и он е катастрофа му се курчи. Сељак.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
857
Поени од реакции
1.768
Каков сељак искочи. 20 години е постар од детево, ај тоа па и он е катастрофа му се курчи. Сељак.
Епа и Фати вака себичеше кога можеше да асистира па затоа сега ќе игра во Брајтон за да ја старта кариерата.

Дете не дете треба да свати дека се работи за битна утакмица и дека максимално треба да ги користи сите минути.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.839
Поени од реакции
10.961
Инаку имам забалежано дека Јамал е стварно себичен, многу ретко пред гол додава топка. Не викам дека Лева е у право ама и малиот треба да се среди. Јасно е дека треба и сака да се докаже ама ке го коштаат вакви работи.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.074
Поени од реакции
6.691
мора да постои хиерархија некаква во тимот, а јамал да разбери дека игра за тимот и за напаѓачите кога веќе само дриблингот му е јака страна, а нема шут ниту игра со глава

лева е во право кога веќе е зациментиран од чави како 9ка мора да добива што повеќе топки како финишер
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.192
Поени од реакции
21.247
Гави само што го повреди коленото, се надевам не е ништо сериозно. Пичка му матер на селекторот шпански. Претходната ја играше Гави 90 минути, сега пак стартер...
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Гави се повреди предмалку. Според мене тешка повреда е во прашање, лигаментите на коленото ги истегна во најмала рака, можеби и ги скина. Се надевам дека сум грешка.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.297
Поени од реакции
16.884
Изгледа ги сјеба лигаментите Гави.
Феран сега го крена дресот негов откако даде гол, изгледа за сериозна повреда станува збор.
Не знам кој курац ги играат овие играчи со оглед дека играат против Грузија а потребен им е бод да бидат први во групата, ако Шкотска победи нормално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom