Фан Клуб: Барселона

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.866
Поени од реакции
11.099
Пишете за синоќа ако некој гледал
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.072
Поени од реакции
3.861
Пишете за синоќа ако некој гледал
Прво полувреме имавме мешан состав, Рафиња кој најмногу го критикувам беше добар, Феран се изгуби на 9ка, Ез Абде има добар дриблинг и многу е брз, али последното го нема, пасот или да шутне, на пример тоа што го направи Фати со голот.
Средината скромно, Ромеу стандард ДМ, нема некоја улога во креациите али добро покрива, Педри беше затворен, а Лопез изгоре од желба да се покаже, али немаше простор. Одбраната солидна.
Не ми е јасно како може Араухо да го игра десен бек со таа конструкција и све што има.

Второ полувреме малку подруго откако влегоа Балде, ДеЈонг и Фати. Почнавме да играме фудбал.
Ме плаши формата на Лева.. како уште да одмара.
И да, Јамал ако се развива како што треба и дај Боже да го заобиколат повреди и такви работи, сигурен сум дека ќе е новиот миленик на навивачите, каква лева има :eek: и дриблинг и доба удар.

Дембеле не влезе нормално, исто и Кеси, што е очигледно дека ќе си оди.

Се поизвесно ми се чини дека ќе се земе Кансело. За офанзивен везен и крило не знам што ќе се праи.
 
Член од
30 јули 2023
Мислења
5
Поени од реакции
8


Clauses in Dembélé's contract:
• Release clause until 31 July - €50M (he gets €25M)
• Release clause after 1 August - €100M (he gets €25M)
• Private release clause: €50M (he gets a %)
• A termination clause: He can leave for free.

Bartomeu e malo dete za vakvi klauzuli od Laporta.
Kakvi gluposti se ovie be kakvi klauzuli? Prav kriminal...
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.072
Поени од реакции
3.861
Ако се ослободат целосно од платите на Ленгле, Кеси и Дест, поктај тоа и Дембеле, можно е да има некое квалитетно засилување.
Кансело најверојатно е невозможна мисија пошо бараат 10 милиони за позајмица + 40 за откуп и плата бруто 14 милиони. Тоа е премногу.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.034
Поени од реакции
36.308
Според Романо договорени се личните услови со Кансело. Започнати се преговори и со Сити али за официјална понуда ќе се чека да се реализира трансферот на циганот.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144
Кансело најверојатно е невозможна мисија пошо бараат 10 милиони за позајмица + 40 за откуп и плата бруто 14 милиони. Тоа е премногу.
Со платата за една сезона комотно можат да го купат Фреснеда
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.034
Поени од реакции
36.308
Ал Ахли сериозно загризаа за Кеси, се очекува официјална понуда во секој момент.

Со платата за една сезона комотно можат да го купат Фреснеда
Не верувам да му дадат толку многу. Околу 14 милиони бруто ќе се ослободат од Дембеле, најверојатно 9-10 бруто за Кансело. Наводно договорена е платата али не е уште објавено.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
416
Поени од реакции
153
Уште пред да започне преодниот рок се знаеше дека општо опфатено случајот Дембеле ќе биде голема енигма затоа и толку многу управата Не притискаа за летово да заминат Рафиња Ансу или Феран бидејќи знаеа/знаат со кого си имаат работа,НО ете работите дојдоа спонтано уште одкога Феликс почна со изјавите како сакал да игра во Барса/Сон му било да заигра во Барселона после недела две почна да се шушка како Дембеле сака да замини во Псж 80 % завршена работа што значи дека хронолошки гледано сето тоа се знаеше и се готвеше многу од порано секако тука фигурира и Мендеж позади завеси а ете деновиве Кансело се споменува се повеќе и повеќе иако допрва следуваат преговори со Сити иако јас би рекол некако пореална опција е Феликс нарочито што нападот е чист просек.
 
B

Beck's

Гостин
Edinstveno sto mi e zal za Dembele transferov e toa sto sea Raphinha ke bide uste polos od prosla sezona. Mora kvalitetno desno krilo inace slabo napadot
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.897
Кеси за 15 и Дембеле 25, тотал 40. Од нив клубот може да користи 1/3, му доаѓа помалце од 15. Со тие пари сакаме да ги купиме Бернардо и Кансело, куров ми ленче :pos: дефинитивно најзабегано правило во историјата на фудбалот.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.072
Поени од реакции
3.861
Кеси за 15 и Дембеле 25, тотал 40. Од нив клубот може да користи 1/3, му доаѓа помалце од 15. Со тие пари сакаме да ги купиме Бернардо и Кансело, куров ми ленче :pos: дефинитивно најзабегано правило во историјата на фудбалот.
А 100 милиони ни требаат за правилото 1:1

Со 100ка ќе се земе Бернардо и Кансело на позајмица. Јбг, такво време дојде.

Подобро да не зимаат никој и дадат шанса на Фати, Ез Абде и остали отколку да купуваат некој ло Ло Целсо и после 5 години да не можеш да го избркаш.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.897
А 100 милиони ни требаат за правилото 1:1

Со 100ка ќе се земе Бернардо и Кансело на позајмица. Јбг, такво време дојде.

Подобро да не зимаат никој и дадат шанса на Фати, Ез Абде и остали отколку да купуваат некој ло Ло Целсо и после 5 години да не можеш да го избркаш.
Како со 100 милиони одиме 1:1, како е посраното правило?

Се согласувам иначе, или саглам да се земе нешто или ич.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom