Фан Клуб: Барселона

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не збори глупости ќе ти се смеат луѓе
Ако го немате гледано Семедо дека игра во Бенфика и го имате гледано Белерин дека играл во Арсенал не значи дека овај вториот е подобар. Немој бе луѓе ќе се смееле:pos:ме заболе искрено
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.253
Не ме импресионира мене во купот на конфедерации овај семедо..

ако не ништо друго барем ова значи дека имаме практично нов играч на средината на теренот




 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Семедо ќе потпише 5 годишен договор. За цената се шпекулира од 30 до 35 милиони евра. Паулињо не верувам да го земат пошто утре завршува преодниот рок во Кина, а последната понуда од 25 милиони евра ја одбија Кинезите. Според некои добри инсајдерски информации од луѓе што се меродавни на твитер читав дека Барса ќе објави звучно име, т.е фудбалер од светска класа во наредните 4 денови.. Останува да видиме, иако песимист сум некако
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Кое бе звучно име, Рамзи? Кратка е листата на на добри фудбалери достапни во овој преоден рок.. не верувам да напраат такво нешто, али ајде, се надеваме... везњак очајно ни треба, и десен бек.. се друго како така би покриле :)[DOUBLEPOST=1499974991][/DOUBLEPOST]Семедо официално, 30+5 милиони, 5годишен договор. Со овој и Марлон ги решивме проблемите во одбраната иако искрено мене не ми праи ќејф, ама тој е изборот на бекови моемнтално во европа.
Останува да видиме шо ќе биде со средината и нападот.
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Конечно зедовме играч. Не сум го гледал како игра, но од коментари што имам читано 99% сметаат дека е измислен за Белерин, плус го бараа повеќето големи клубови, така да би требало да е добар трансфер.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.616
Иначе Милан го зема Бонучи за 40 милиони , истиот Бонучи кој заедно со Киелини направија најмоќниот напад во светот да изгледа импотентно како сварена шпагета во 1/4 финале ЛШ. Замислете си само какво дуо ќе беа со Умтити и да си поплачеме малце. :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MD_

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.110
Поени од реакции
9.709
Иначе Милан го зема Бонучи за 40 милиони , истиот Бонучи кој заедно со Киелини направија најмоќниот напад во светот да изгледа импотентно како сварена шпагета во 1/4 финале ЛШ. Замислете си само какво дуо ќе беа со Умтити и да си поплачеме малце. :D
Други се причините зошто оди за толку пари и тоа во Милан. Тука другите клубови немаа шанса
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Играчиште е Семедо,полн погодок е неговиот трансфер во Барселона,е сега Португалската лига е комедија и неможиш да бидиш сигурен колку тамошните играчи се квалитетни ама овај убедливо делеше спрема останатите во Бенфика...во секој можен фудбалски детал е подобар од Белерин освен во брзината иако ни Семедо не е спор играч...сакав во Интер да дојди ама кој е будала да си ја ебава кариерата во онаа гробница кога можи да игра за Барселона со Меси и Нејмар
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Иначе Милан го зема Бонучи за 40 милиони , истиот Бонучи кој заедно со Киелини направија најмоќниот напад во светот да изгледа импотентно како сварена шпагета во 1/4 финале ЛШ. Замислете си само какво дуо ќе беа со Умтити и да си поплачеме малце. :D
Сакал само Италија. Пеп го молел исто и Конте, ама ради проблемите со детето фамилијата сакала да остане во Италија.
Иначе кај нас да доеше ќе беше ебење.
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Барса не се откажува..
Нова понуда до ПСЖ. 65 милиони плус Ракитиќ за Верати. Ако се оствари ќе го доведат и Паулињо... Емери бил заинтересиран за Ракитиќ, од управата на ПСЖ засега нема одговор...
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Nakon što je predsjednik Josep Maria Bartomeu izjavio da je Barçin budžet za pojačanja ovog prijelaznog roka 60 milijuna eura, jasno je da će tim napustiti nekoliko igrača. Naime, 42 milijuna eura je već potrošeno na Deulofeua te Semeda, a katalonski div će teško pronaći vrhunskog veznjaka, u čijoj je trenutačnoj potrazi, za manje od 18 milijuna eura. Još je u januaru/siječnju bilo potvrđeno da je Blaugrana primila ponudu od 50 milijuna eura za Ardu Turana, no ta je ponuda bila odbijena, dok se trenutačno na tržištu nitko ne interesira za 30-godišnjeg Turčina.

FB_IMG_1500202526049.jpg
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Лупаат глупости,понудил некој 50 мил за арда,а тие одбиле :pos:. Каква неспособна управа имаме не можат ни за 20 да го продадат па не 50.Еве сега го шетнаа низ Јапан,можда ќе се понуди некој нивни тим да го земе.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Лупаат глупости,понудил некој 50 мил за арда,а тие одбиле :pos:. Каква неспособна управа имаме не можат ни за 20 да го продадат па не 50.Еве сега го шетнаа низ Јапан,можда ќе се понуди некој нивни тим да го земе.
Од овие ништо не ме чуди :D Можеби не баш 50, ама 30-тина верувам. Исто и за Гомеш одбија големи суми, а другиве играчи ги продаваат за кило семки.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Од овие ништо не ме чуди :D Можеби не баш 50, ама 30-тина верувам. Исто и за Гомеш одбија големи суми, а другиве играчи ги продаваат за кило семки.
Абе за Гомеш ај оправдано некако,ептен е млад има потенцијал да го биде,во валенсија растураше.А арда моментално ни е огромен проблем,ако не се продаде годинава,догодина и без пари да го нудиме нема никој да го земе.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
Арда ја почна сезоната одлично, додека го немаше Нејмар растураше на лево крило. Кога се врати Нејмар, Лучо го седна Арда на клупа и до крајот на сезоната не доби шанса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom