Фан Клуб: Барселона

Член од
27 април 2010
Мислења
16
Поени од реакции
1
ЈАС КЕ КАЗАМ САМО ЕДНО ДЕКА ПОВЕКЕ БИ САКАЛ БАРСА СИНОЌА ДА ЗАГУБЕШЕ ЗОШТО ПОДОБРО БИ ИГРАЛА ПРОТИВ РЕАЛ БИ ГИ БРКАЛА СИТЕ 3 БОДА НЕВЕЛАМ НЕ И СЕГА КЕ ТРЧА ПО ТРИ БОДА КАКО И СЕКОГАШ И НЕ Е БИТО СЕ ЗНАЕ КОЈ КЕ ГО ЗЕДЕ ПЕХАРОТ НА КРАЈ ОД СЕЗОНАТА ИЛИ РЕАЛ ИЛИ БАРСА ЗАШТО Е МОЖНО 4 ПО РЕД СЕЗОНА ТИТУЛАТА ДА ОСТАНЕ КАЈ БАРСА
--- надополнето: Nov 7, 2011 12:48 PM ---
НЕКА ЈА ПОБЕДИ РЕАЛ НА БАРСА ПА ТОГАШ ПРАИТЕ МУАБЕТ ДЕКА Е СЛАБА И ПОЧНА КРИЗА ЗОШТО И РЕАЛ КОГА ИМАШЕ КРИЗА 1 УТАКМИЦА ЗАГУБИ И ОДМА ВТОРАТА НЕРЕШЕНО ИЛИ КАКО И ДА БЕШЕ
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Гледам фановиве на Реал се дркаат на нерешениот резултат ,како и секогаш она фамозната предкласична атмосфера и коментарите од типот„Ви помина времето,наше време,сега ќе ве тепаме„ веќе си ги слушам цели 4 години....Ве очекувам тука на крајот од натпреварот на Бернабеу или пак Камп ноу , да видам тогаш дигнати куриња...За сега радувајте се на вашите победи против осасуна и слична багра... Инаку не станува збор за криза.Временските услови беа катастрофални за играта на Барселона.Како и да е , нерешен резултат јас би рекол спаѓа во успех против екипа како Билбао. Единствен разочарувачки резултат според мене беше против Сосиедад,се друго се добри резултати(нерешено против валенсија,Севиља и билбао)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Гледам фановиве на Реал се дркаат на нерешениот резултат ,како и секогаш она фамозната предкласична атмосфера и коментарите од типот„Ви помина времето,наше време,сега ќе ве тепаме„ веќе си ги слушам цели 4 години....Ве очекувам тука на крајот од натпреварот на Бернабеу или пак Камп ноу , да видам тогаш дигнати куриња...За сега радувајте се на вашите победи против осасуна и слична багра... Инаку не станува збор за криза.Временските услови беа катастрофални за играта на Барселона.Како и да е , нерешен резултат јас би рекол спаѓа во успех против екипа како Билбао. Единствен разочарувачки резултат според мене беше против Сосиедад,се друго се добри резултати(нерешено против валенсија,Севиља и билбао)
Остај ги нив...сега се молат на Ел Класико да паѓа дожд :D
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
За оние што прашуваат зашто Чави бил заменет, ако ви текнува Чави на последната средба од ЛШ беше на трибините, исто неиграше и на претпоследната во Примера, не е тоа лош потег на Пеп, туку Чави влече една ситна повреда на листот за која е потребен одмор за у случај да не се претвори во хронична повреда.
Чави ќе му треба на Пеп потполно свеж и максимално спремен за во декември, за натпреварот против Реал, како и за Светското клубско првенство.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.138
Поени од реакции
21.054
Јас за нерешен резултат 2-2 на Сан Мамеш, во такви услови(ватерполо), воопшто не би барал оправдување. Ниту во играта бевме послаби, ниту изгубивме, ниту пак отпаднавме од некое натпреварување.
Ако се прашуваме зошто не се вративме со 3те бода, најголема вина за тоа јас би им препишал на играчите. Никако на Пеп. Многу се изнапромашија, е сега и условите беа катастрофа, ама можеа барем почесто да шутираат од 16 метри. На таков обилен дожд и со таква влажна топка, на голманот не му е лесно да одбрани било каква топка. Ама, било је па прошло.
Нешто што сакам да истакнам е преголемото залагање на Цеск на вчерашниот натпревар, посебно во последните минути. Дечкото трчаше како луд, постојано се трудеше да дава топки, се враќаше назад да ја освои секоја загубена топка.... :cuc: Е, сега имаше и 2 ситуации кога имаше простор да шутира од блиска ситуација со голманот, но тој се одлучи на пасови(главно до брат му Меси). Како и да е, следуваат натпревари на кои не смее да се киксне. Да направиме една серија до Ел Класико, каде што би сакал да го заземеме местото кое што ни припаѓа на табелата. No1

И не заборавајте, ДОМИНАЦИЈАТА ПРОДОЛЖУВА! Сеуште сме непоразени, поарно е нерешено одколку пораз. ;)
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Брат а да се научеше да збориш правилно,дека вака загреВота си.
Абе ко че му викаш на некого нешто ко че те изнервира му викаш дека е загреВ или дека е загре ? без в ?

Интересни фаци сте вие навивачиве на Барселона искрено..

1. 95 % од сите вас почнаја да навива за Барса од ко освој 6 титули ( без навреда за другите 5 % )

2. Мислите оти со то шо освојувате појче титули од нас последниве 3 ебани години го имате фатено госпо за јајца.

И да можи и да бидам баниран заради ова ама и модераторо шо че го прочита ова знај дека сум во право ( освен ако не е ваш навивач :D ).

И да, ЗАГРЕВОТА сте. ups, did it again.

Секоја чест на исклучоците.
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Абе ко че му викаш на некого нешто ко че те изнервира му викаш дека е загреВ или дека е загре ? без в ?

Интересни фаци сте вие навивачиве на Барселона искрено..

1. 95 % од сите вас почнаја да навива за Барса од ко освој 6 титули ( без навреда за другите 5 % )

2. Мислите оти со то шо освојувате појче титули од нас последниве 3 ебани години го имате фатено госпо за јајца.

И да можи и да бидам баниран заради ова ама и модераторо шо че го прочита ова знај дека сум во право ( освен ако не е ваш навивач :D ).

И да, ЗАГРЕВОТА сте. ups, did it again.

Секоја чест на исклучоците.
tumblr_lqo2wrwhnk1qzxiar.gif
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.138
Поени од реакции
21.054
-A todos mis amigos de Facebook, comparto mi nuevo logo personal que me representa como jugador y persona. Ojalá que les guste!


-To all my Facebook friends, I share with you my personal logo that represents who I am as a player and person. Hope you like it!

-"Za sve moje prijatelje na Facebooku, podijelio sam s vama moj lični logo koji predstavlja ko sam ja kao igrač i osoba. Nadam se da vam se sviđa!", rekao je Leo na svojoj Facebook fan stranici. :)


 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Остај ги нив...сега се молат на Ел Класико да паѓа дожд :D
Што мора да се молат да паѓа дожд,за тоа е тука чичко Мурињо,на 30 минути пред почеток на меч,ке ги пушти прскалките,истото тоа што го направи додека беше во Челзи.. ќе го наводнува теренот:pos:
 

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
Што мора да се молат да паѓа дожд,за тоа е тука чичко Мурињо,на 30 минути пред почеток на меч,ке ги пушти прскалките,истото тоа што го направи додека беше во Челзи.. ќе го наводнува теренот:pos:
од преведувач ќе стане градинар :pos::pos::pos:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
“The strength of [Barcelona] is the philosophy of the club. They have a lot of players [who have graduated from] their academy. When they put on the Barcelona shirt they feel something special because they were born in the academy. So this is the reason [they are so strong]. And the philosophy for one club, their idea of football, is the best at this moment.”

Зборовите на Карло Анчелоти.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Еве го распоредот до Класикото:

Барселона - Сарагоса
Гетафе - Барселона
Барселона - Леванте

Лесен распоред во кој очекувам 3 лесни победи, а мислам дкеа Сарагоса ја чека петарда, исто како Мајорка после киксот со Севиља. :)

Валенсија - Реал
Реал - Атлетико
Спортинг Хихон - Реал

Реал има потежок распоред, дербито на Местаља, па градското дерби и на крај гостување на многу незгоден терен, иако Хихон се дрва лани ги измачија и нив, а извлекоа 1 - 1 со Барса.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Абе научете нешто, Реал влегува со +12 на почетокот на сезоната. Тоа ти се бодовите против Атлетико и Еспањол, од предвреме се знае дека они ќе ги освојат.
Првиве против Реал испаѓаат како пијани кокошки, нешто ко Тотенхем против Манчестер кога игра, а другиве гз ќе дадат за Барса да не биде шампион, а не па за никакви 6 бода.
 
Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
Што филозофира Пеп?
И што му фали на Адриано? Добар беше против Мајорка кога направи 2 асистенции плус пенал....
Виља е лош оваа сезона и не заслужува да игра прв тим.
Пa ќе го извади Чави, кога беше катастрофален терен, а човекот е малце во години и немаше потреба од ризик.

И не го критикувај човекот што ти ја има донесено најголема радост во животот.
Mајорка е друго,Билбао на домашен терен е сосема друго.И молим те уште еднаш не се прави наудрен дека Адриано е подобар од Виља моментално,и во налоша форма Виља е подобар од Адриано на таа позиција,мислам тоа се знае нема што да се коментира....Море море море,колку лесно кажувате за некој фудбалер дека не заслужувал да игра годинава во првиот тим,а какви важни голови постигна лани за нас,срамота е ова што го кажуваш.Исто ќе пишеше така ако Меси беше во лоша форма или Чави?
Сто пати имам пишано овде дека мора да има секогаш критики,било позитивни или негативни.Нема смисла тоа што пишувате да не го критикуваме Пеп во никој случај,и тој е човек и тој греши,но мора да се критикува.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Што мора да се молат да паѓа дожд,за тоа е тука чичко Мурињо,на 30 минути пред почеток на меч,ке ги пушти прскалките,истото тоа што го направи додека беше во Челзи.. ќе го наводнува теренот:pos:
Извините за оф малце ама навивач на Барса да ги користи зборовите "прскалки" и "мурињо" во иста реченица во контекст тоа да и одговара на Барса до сеа немам видено, а таман човек ќе помисли дека све видел на форумов ! Ти си нашол да кажеш дека Мурињо пушта прскалки, и после се прашувате зашто остатанатите навивачи од другите клубови се против вас :pos:

Јас искрено ја замврзев Барса ради нејзините навивачи, не пратам многу шпанско, али до пред година две појќе сум ги симпатишел од Реал, но од вакви амеби ко тебе што незнаат што попрво да тропнат против Мурињо и Реал ми се згадил клубов !!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom