Фан Клуб: Барселона

Член од
17 март 2011
Мислења
28
Поени од реакции
11
Pobedivme sto pobedivme ... ama uzasni 90 min ... ocekuvav deka labavo ke go gledam natprevarot , a ispadna so almeria da se nerviram ..
ne smeat da se opustat :nenene:
 

Ekimot

Cule
Член од
4 февруари 2010
Мислења
473
Поени од реакции
502
Како смо се надали, добро смо се провели.. Со паметот се у мадрид, нека им удри по една Пеп! Иначе фала богу К.Роналдо даде гол па нашава десетка се активираше, не знам само што чека Виља, ваљда не, Игуаин :)
 

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Mногу опуштено влегоа..
Милито ептен катастофа низ ногата му помина топката не успеа да ја пресече , и Виља треба малку да поработи на реализацијата,ај белким ќе ме демантира наредниот викенд :tv:
Како и да е наместо да си ја завршена работата уште во прво, самите се измачија цела утакмица башка сега и Маскерано ќе го нема и само Пеп знае каква ќе ни биде одбраната за со Мадриѓани
btw Честитио победа :smir:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Pedro и Villa на клупа, Тиаго, Милито и Максвел . . . СУПЕР
ТООО Тиагоо ќе им одржи страшна лекција.. и плукајте ме сите ако не даде гол.:P[/QUOTE]
Како погодив жити све, нова Баба Ванѓа сум. :icon_lol:
Не изнамачи оваа Алмериа до никаде, сметавме дека лесно ќе поминеме но многу се изнамачивме, Меси си ја враќа формата за головите, Виља пак никако да постигне гол во Лигата.. Тиаго ѕверски одигра денеска постигна клучен погодок и одигра добро иако малце на почетокот ја претера со овие петите.. како и да е честито нека ни е новата победа и нека ни се множат, ова како загревање пред Ел Класико беше.:)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.144
Поени од реакции
21.060
Шо очекувавте со овој состав. Маскерано шо му требаше тоа, али ај во лигата Буски ќе игра дмф, во купот Маскерано, во ЛШ наизменично. :):)
За Ел-Класико нормално сакам 4 од 4 победи. Ама, задоволен сум и со 2 нерешени и 2 победи. Една нерешена во ЛШ и лигата, а во купот и реваншот од ЛШ победи. :)

--- надополнето ---

Иначе, додека комшиите само серат како некои од нашиот фан клуб им давале црвени без везе, ете 'почитуваниот' и 'респектираниот' ReleaseYourself, кој иначе е познат по тоа што мисли дека е главен во нивниот фан клуб, еве за кое мислење ми дал негативна репутација:
Уште 2-3 минути до стартот на големото кошаркарско Ел-Класико. Реал Мадрид-Барса. Ајде да ги започнеме уште од сега. :)
:pos::pos::pos:
Само сакам да се види очајот и интелигенцијата кои одредени членови ја поседуваат. Ме боли органот за неговото црвенко. :bip:
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
Шо очекувавте со овој состав.

--- надополнето ---

Иначе, додека комшиите само серат како некои од нашиот фан клуб им давале црвени без везе, ете 'почитуваниот' и 'респектираниот' ReleaseYourself, кој иначе е познат по тоа што мисли дека е главен во нивниот фан клуб, еве за кое мислење ми дал негативна репутација:

:pos::pos::pos:
Само сакам да се види очајот и интелигенцијата кои одредени членови ја поседуваат. Ме боли органот за неговото црвенко. :bip:
а од кој состав да очекуваме повеќе???? со алмерија????
а за картонот на маскерано не е финтата за ДМФ,туку за со мадрид кој ќе игра централно.
јас милито повеќе ни под разно не сакам да го видам во ниедна комбинација без разлика со кого се игра и каде.
едноставно е катастрофа чоекот и тое то.
требаше да го дадат,ни тој да се мачи ни барселона да се мачи.
и максвел истото важи,а бидејќи адриано не е за прв тим. за догодина мора да се бара некој лев бек подобар,за прв тим.

Фонтас нека игра во мадрид заедно со Пике во одбрана.


а тие гомнарите од фан клуб на задрид не вреди ни да ги спомнуваш,милион црвени нека даваат ако сакаат.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.174
Поени од реакции
1.039
Честито нека ни е победата . . . ПРЕСЛАТКААААААА ПОБЕДА !!!!!

Кои беа подржувачите на Милито да му се даде шанса, ЈАВНО ДА СЕ ИЗВИНАТ !!!! :)

--- надополнето ---

Кој ќе игра стопер со Реал ?

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

КАПЕТАНОТ БЕ ЛУЃЕ, НИКОЈ ДРУГ

--- надополнето ---

Bojan has damaged ligaments in his left knee and will be out for around 6-8 weeks #fcblive

:jaj:
 

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
нека се јават дечките шо тражеа Пеп да го пушта Милито прв состав :uvo: толку ли не приметувате дека кога Милито игра прв состав секогаш праве кикс и секогаш примаме гол, поарно некој од Барса Б да пуште централен дефанзивец отколку Милито. Бек он топик браос за Тиаго, немам зборови за дечкото, не ни треба ни Фабрегас ни никој се додека имаме вакви златни играчи од школата

Кој ќе најде моментот кога Чави ќе го упуцаше Пеп и после овој кога направи смешни фаци:pos: добива зеленко
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
Кој ќе најде моментот кога Чави ќе го упуцаше Пеп и после овој кога направи смешни фаци:pos: добива зеленко
Со Чави тешко дека некој ќе најде,а за Иниеста ќе почекаш малце :)
 

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
абе шо го толку критикувате Виља човекот се чува за Ел Класико, сеќавате ли се дека вака беше и пред првото, немаше го никаде и се распуца против задрид, за Маскерано шо се толку нервирате ја незнам, Бускец ќе игра ДМФ а во одбрана ни се враќа Тарзан затоа не ја тупете толку, Маске ќе игра во купот и доста со тој песимизам, место оптимистички да гледаме вие се наопаку
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Подобро Маскерано да играше во лигата а Бускетс во купот!
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.144
Поени од реакции
21.060
Ваква слична игра, не толку убедлива како обично, очекувам и во вторникот против Шахтар. Реализацијата нема да ни биде најдобра, противникот ќе има многу шанси. Играчите ќе изгледаат незаинтересирано, а очекувам резултатот да биде нерешено со повеќе голови(мој тип: 2-2).
Спротивно на тоа, во саботата во Мадрид очекувам една (старо-)нова Барса. Со точни пасови, брза игра, максимална мотивираност, консолидирана одбрана, ефективен напад. Секое Ел-Класико е така. 1-2 натпревари пред тоа ќе се опуштиме, најинтересното е што Мадриѓани(дел од нив, чест на исклучоците) добиваат крилја, летнат, победата е сигурно нивна(додека да почне натпреварот), а само после 90 минути, гледаме штрајкови со глад на нивниот фан клуб, еднонеделно молчење и слични револуционерни методи(од типот на Муро), потоа честитање за освоената титула на овој фан клуб, разочараност од играчите, тренерот, но само после 3-4 дена, се знае: они имаат 31 титула во лигата, 9 во ЛШ, они го имаат Мурињо и се разбира, најважното и најзастрашувачкото од се: ќе видите од наредната сезона, има лом да ве направиме.

Ова горе(и за натпреварите и за случувањата по Ел Класико) е чисто субјективно мислење, ама некако убеден сум дека ќе биде токму така. Се ми е некако 'дежа ву' и се повторува секоја сезона.
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
Mомци па и вие премногу барате...победа од 3:1,со 13/1 сооднос на удари,78% посед на топка е солиден меч против било кој противник.Да,Барселона не одигра брилијантен меч но резултатот не беше во опасност во ниту еден момент,од 63 натаму ја контролираа играта и се беше сведено на постигнување на тој резултат и што помалку замор пред клучните натпревари кои што допрво следуваат.

Виља не даде гол ама изнуди пенал.

Бидете среќни што Барселона може да си дозволи вакви натпревари без да ја загрози бодовната предност на табелата.Што фајде на Дортмунд што одигра фантастичен меч денес,со 10 зицери,пречка,статива,поништен регуларен гол,кога на крај заврши 1:1.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom