Фан Клуб: Барселона

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.121
Поени од реакции
20.986
Пеп денеска на пресот неколку пати изјави дека пред натпреварот има лошо чувство.

Иначе, колку отворен фудбал играме и ние и они, кажува фактот што на 4 натпревари дома, оваа сезона во ЛШ ние имаме постигнато 12 голови, Шахтар на 4те гостувања оваа сезона имаат постигнато 10 голови. :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Со победа од 2-0 и те како би бил задоволен.
Со победа од 2-0 задоволен, победа од 3-0 со една нога и 5/6 од другата сме во полуфинале. Ама искрено мислам дека ова е научна фантастика оти сум скоро па сигурен дека утре Шахтјор дава гол, само прашање е колку ние ќе успееме него да му дадеме.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Со победа од 2-0 задоволен, победа од 3-0 со една нога и 5/6 од другата сме во полуфинале. Ама искрено мислам дека ова е научна фантастика оти сум скоро па сигурен дека утре Шахтјор дава гол, само прашање е колку ние ќе успееме него да му дадеме.
У последно време тоа прстите или устата ( како сакаш :) ) ептен ти погаѓаат некои работи...Ај бар за утре да ја утнеш работава. :ija:
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Украинскиот октопод Павлик предвиде дека Барса ќе подбеди утре :)

 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Шахтјор дава гол, доколку ГАБИ игра стопер, а Буски ќе игра :) Башка октоподот е на наша страна, јас сум ОПТИМИСТА, како и секогаш :)
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ke ima problemi so sahtjor
siguren sum deka ke parkiraat avtobus i samo na opdbrana ke mislat
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
време е Меси да растури, долго време е без гол...два гола сакам вечерва од него :D
 

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Претпазливо со традицијата: тимот кој го исфрлил Арсенал од ЛШ минатите 7 години, го загубил наредниот нокаут дуел | Како беше она: „Љубовта трае 7 години“? :)
На нет наидов на една интересна традиција...
Кога ќе подразмислиш и лани ние го исфрливме Арсенал у 1/4 финале, па после не сопна Интер .
Се надевам дека вечерва Барса ќе ја прекине таа традиција :tv:
 

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
Претпазливо со традицијата: тимот кој го исфрлил Арсенал од ЛШ минатите 7 години, го загубил наредниот нокаут дуел | Како беше она: „Љубовта трае 7 години“? :)
На нет наидов на една интересна традиција...
Кога ќе подразмислиш и лани ние го исфрливме Арсенал у 1/4 финале, па после не сопна Интер .
Се надевам дека вечерва Барса ќе ја прекине таа традиција :tv:
:tv: воопшто не држи таа теза со оглед на тоа дека пред само 5 години Барса го победи Арсенал во финале.Такви суеверија не се ништо повеке од обична конциденција,коишто немаат никаков удел во вечерашниот натпревар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom