Фан Клуб: Барселона

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Среќен Роденден нека му е на Маркез, сеуште не сум заборавил како го оставашше срцето на терен, сеуште го сметам за голем великан..
А вчера имавме шанса да победиме, Педро утна празен гол..:nesvest:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Заслужен пораз. (Реми со овие е рамно на пораз според мене). Многу слаба игра од сите играчи, Афелај тапа, а да сум јас Пеп, сега квалитетно би го рашамарал Пиќе. Човекот направи еден куп глупи грешки, беше главен виновник за голот, и во последните моменти кога требаше да напаѓаме тој ја држеше топката и ги успоруваше нападите, правеше некои глупи дриблинзи.
Искрено, мислам дека требаше и да изгубиме, зошто само на тој начин ќе им дојде памет на некои играчи.
И за титулата, некои овде ја славеа уште пред недела дена, ама овој натпревар покажува дека сме далеку од титулата и дека треба уште многу да се игра до крајот и да се биде максимално сконцентриран на секој натпревар, затоа што ни следуваат далеку потешки натпревари од овој.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.468
Поени од реакции
10.195
Ајде,во среда се гледаме на Емирати :)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Нека се јави членот што кажа дека многу се плашел дека ќе кикснат со Спортинг и дека мислел дека ќе изгубат, има частовка од мене како и што му ветив, и сите да му се извинете што го вреѓавте и го правевте луд кога велеше дека нема шанси да тепате :)
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ајде, поарно е сега што дојде овој кикс отколку натаму... А и имаме бодовна предност пред Мадрид, така да не е страшно воопшто. Во среда ќе биде НАТПРЕВАР:vozbud:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.451
Поени од реакции
22.132
Јас искрено мислам дека во среда најдобро на левата бековска страна да го видиме Адриано. Максвел е во никаква форма, а Адриано досега кога добива шанса одлично ја искористува.
Значи, овој состав сакам да го видам на Емирати:

Валдес

Алвес - Пике - Абидал - Адриано

Бускетс
Чави - Иниеста

Педро-Меси-Виља​
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Не верувам дека Адриано ќе биде стартер.

иначе Пујол кога се враќа?
 
R

Rigel Kent

Гостин
Ne e dozvolen uste nekoj kiks , mora povnimatelno da pristapuvame kon site dueli .Razlikata sega e 5 no toa ne me zagrizuva , znam deka titulata ke se resava na mecot vo Madrid.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Да биде поинтересно
Кладба на аватар 1 недела дека Арсенал тепа на Емирати :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Не знам што очекувавте од Еспањол -.-
 

Kajgana Shop

На врв Bottom