Фан Клуб: Барселона

Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Не ја гледав утакмицата само ги видов головите

Почнаа да пукаат петардите !

Што не кажете дека 3 пати сме ја погодиле рамката на голот во рок од една минута !?
Погодија три стативи за две минути,од кои две по ред.
:)
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
не ја гледав утакмицата. сме тепале пет нула у голови и три нула у стативи? :)

мислам дека Че спомна, за позицијата на фабрегас, што играше лажна деветка? многу ме интересира позицијата негова. мислам дека и клучно ќе биде сезонава неговата позиција и придноес, дали правилно Пеп ќе го уклопи.
мртва трка ќе биде за шпанско со реал, мислам дека ни 100 бода нема да ни бидат гаранција за титула.

исто некој друг спомна, ова е суровата судбина на секој еден клуб во денешно време што ќе се реши поштено и фер да и парира на барселона

пред две сезони реков за бускетс дека е страшен потенцијал и дека е иднина на клубот. голем дел од членовите овде беа разочарани што јаја туре си замина, за да се ослободи место за него. каде е сега јаја каде е бускетс. едниот е светски, европски клубски и репрезентативен шампион.јаја туре е таму каде што е :)
зборот ми е, истото го мислам за адриано, според мене боље фудбалер (во целина) од тиаго, џефрен, фонтас...иако е разлика во години сепак, може да игра на високо ниво уште 5 години.
погледнете ја само асистенцијата за цеск, за првиот гол. комплетно негов гол, точно знаеше што прави, погледна, пасот му беше совршенство, изгледа едноставно токму дека е совршено. наместо цеск, да имаше човек во инвалидска количка ќе постигнеше гол, дури и да беше свртен обратно. топката така ќе се одбиеше прав во гол.
на страна асистенцијата, приденост негов во играта, во одбрана и во напад, и во целина како фудбалер е екстра добар.

еве HD снимка, ако некој ја нема постирано пред тоа http://www.youtube.com/watch?v=vJnb2DgE5Ow
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Берлускони: „50% од успехот на Барса е среќа.“
Др.Кугат: „Пујол се враќа за три недели“
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
pocnata e postapka za special five i za vilanova
ocekuvam dobro da go ropnat preveduvacot :)
--- надополнето: Aug 23, 2011 5:47 PM ---
pocnata e postapka za special five i za vilanova
ocekuvam dobro da go ropnat preveduvacot :)
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
ke bide uste podobro ako kaznata vazi i vo la liga
Па нормално дека ќе важи во Ла Лига. Нема никаква логика да го казнат 12 утакмици во супер куп.

Тоа во најдобар случај значи барем 6 години казна од натпреварувањто, а во најлош доживотно затоа што ништо чудно Мурињо да не стигне уште 6 пати до суперкупот.

П.С.

Пиќе е повреден нема да игра три недели. Веројатно ќе се врати во исто време со Пујол.
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Па нормално дека ќе важи во Ла Лига. Нема никаква логика да го казнат 12 утакмици во супер куп.

Тоа во најдобар случај значи барем 6 години казна од натпреварувањто, а во најлош доживотно затоа што ништо чудно Мурињо да не стигне уште 6 пати до суперкупот.

П.С.

Пиќе е повреден нема да игра три недели. Веројатно ќе се врати во исто време со Пујол.
За малку ќе пишев добро е го имаме Олегер(се остаив денес на Пес 2007).
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
Па нормално дека ќе важи во Ла Лига. Нема никаква логика да го казнат 12 утакмици во супер куп.

Тоа во најдобар случај значи барем 6 години казна од натпреварувањто, а во најлош доживотно затоа што ништо чудно Мурињо да не стигне уште 6 пати до суперкупот.

П.С.

Пиќе е повреден нема да игра три недели. Веројатно ќе се врати во исто време со Пујол.
цела среќа што првенството се одложува,тимот не е влезен во целосна форма и не трпи никакви откажувања во овие моменти......и крајно време за откупување на уште еден халф !
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.134
Поени од реакции
21.047
Што расправате за португалскиот тренер не ми е јасно. Ко да има уште функција во нашиот клуб. Одамна он заврши со преведувањето. :)) Јас се гордеам со одлуката на клубот да не поднесуваат жалби против него, оти кога го игнорираш тој е најслаб.
Повеќе ме интересира колку казна ќе добие Тито, одколку Мурињо.

ПС
Пике ќе му прави друштво на Пујол во наредните три недели, откако денес се здобил со повреда на мускулот, и заедно со Пуји ќе се вратат за три недели | Тоа значи дека против Порто, Абидал и Маскерано ќе бидат новиот тандем. Нетипично но ни малку непродуктивно.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Алвес-Маскерано-Абидал-Адриано
Не е лошо :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom