Фан Клуб: Барселона

Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
908
Ни Озил ни Маскерано, Пеп се решил за кантерата... ЏДС е сигурен, за другите ќе видиме.

П.С. Tino Polster (media director Werder): "The reports on Ozil are false. There are no talks with Barcelona ongoing nor is there an offer."
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.182
Поени од реакции
957
Речиси сите голови што ги постигна ги постигна во првата половина од лигата, потоа се повреди и буквално пречеше во играта. Нормално е да добие шанса вториот централен напаѓач Бојан... капираш ? Ако не му се седи на клупа, Ман Сити е секогаш тука за него.
Цел тим изигра лошо тогаш, али ај Бускетс е црната овца, па него ќе го ругаме... Што не го критикуваш Меси, Ибра, Пујол, Пиќе ? Или на нив им се простува ? Што не кажа лош збор за Алвес ? Целосно негова вина беше првиот гол. Пујол и Пиќе заспаа за сите голови. Меси не се виде. Ибра класика - статива.
Ти најде Буси да го критикуваш, пошо му го одземал местото на твојот миленик...
Ова споредбава Билбао со Интер е смешна...

А за вториот дуел со Интер, кај беше големиот Ибрахимович ? Влезе Бојан на крајот и покажа како треба да игра еден напаѓач во Барселона... Постигна и регуларен гол, кој беше поништен од судијата ? Ти текнува на тој гол ? 92 минута ? Демек игра со рака на Туре. а раката беше прилепена и топката не ја ни допре. Да беше признаен тој гол, сеа можда немаше да мрчиш за Бојан. Али еве ти нова сезона, последна шанса за Ибра да се докаже. А и да се докаже, Бојан е идната 9-ка на Барса, сите го знаат тоа.
Затоа имаше најдобар процент на успешни пасови на цело светско, пошо незнае што со топката...
22 години има малиот ! Макелеле на 22 години играше за скапаниот Нант у Франција. Туре на 22 у Грција дремел во Олимпијакос... Маскерано во Вест Хем, Есиен во Лион... Нормално дека не е совршен ама е подобар од овие што ти ги набројав на негови години. Светски шампион, ла лига, ЛШ, куп, Светски куп, Шпански Супер куп, Европски супер куп... Едноставно не може да е толку лош а да има све живо освоено на 22 години. Бускетс ќе биде незаменлив во следниве 10-тина години во Барса, без разлика дали тебе ти се допаѓа тоа или не.

Сакав да дадам ваков демат кога го видов постот на претходната страна, али си ме преварил :)

Џабе го ругате Бускетс, одличен играч е... ќе стане само подобар, памтете што сум кажал.
Исто гледам се развила полемика за Бојан. Сите знаеме дека тој е наредната 9ка во тимот, па ако сака нека бидат овде Ибра, Виља, Агуеро и Ето. Не седи џабе на клупа 2 сезони. Видовме на крајот на претходната сезона дека играше фантастично на позиција централен напаѓач. Добар техничар е, отвара простор, ја шири играта во средината, знае да влезе во шанса, знае сам да си создаде шанса и има одлична завршница. И многу важно е тоа што ја има филозофијата на клубот во крвта. Оваа сезона мислам дека ќе добива повеќе шанса, посебно ако Ибра е дрво како во последните 5-6 месеци.
 
B

boki10messi

Гостин
Изгледа сепак, Маскерано ќе ни се приклучи, а во однос на плејмејкер(замена за Ча & Ин) Пеп е во дилема Озил или кантерата.
А ,ако се сеќавате Пеп минатата сезона пред да го доведеме Ибра, го бараше нон-стоп Маскерано. Бараше од Лапорта и Чики да го донесат и изјавуваше дека тој е играчот кој може да ги реши сите проблеми:toe:. Не знам ни дали може да игра малку понапред или само како деструктивец.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Замена за Чави и Иниеста е Тиаго а за Буски е Виктор Санчез и ајде. :)
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.510
Честит Рамазан на сите навивачи на Барса од исламска вероисповед.
Нека Алах ви даде здравје и среќа на сите :smir:
 
B

boki10messi

Гостин
Играчите на Барса нема да играат повеќе од 20 минути на натпреварот против Мексико.
Ако, случајно дојде до повреда за тие 20 минути, на само еден наш играч, Дел Боске има да го нема.
 
Член од
27 април 2010
Мислења
16
Поени од реакции
1
благодарам stipsburg и тебе господ здравје и срека дати даде само ти што се сети и ти посакувам голема радос со барселона

--- надополнето ---

i ako na pisam stalno no sigurno gi citam mislenata na site na fan club barcelona
 
B

boki10messi

Гостин
Тоооо, ИБРА!

Трета минута, Шведска 1-0 Шкотска, Златан стрелец! :eek:jea:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.628
Поени од реакции
10.208
Честит Рамазан на сите навивачи на Барса од исламска вероисповед.
Нека Алах ви даде здравје и среќа на сите :smir:
Фала.. :) Алах да ве благослови и вам
 
B

boki10messi

Гостин
Шпанија започнува второ полувреме. Губат 1-0 од Мексико, а Пујол и Бускетс го изиграа цело прво полувреме, а го започнуваат и второто:nerv:. Второто полувреме ќе го брани Валдес, да видиме како ќе се покаже.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom